Під ґудзиком розуміється особливий вид виробу, застосовуваний в швейній справі в якості застібки. Матеріал її виготовлення може бути найрізноманітнішим. Форми також можна відшукати будь-які. У наші дні гудзики купити можна як в звичайних швейних магазинах, так і на інтернет-майданчиках. Покупці відзначають, що в мережі асортимент товарів набагато ширше.
Різновиди гудзиків для одягу
Існує кілька класифікацій цих виробів. Їх поділяють в залежності від форми, кількості отворів, матеріалу виготовлення.
Зараз на ринку можна відшукати гудзики круглі, квадратні, овальні, трикутні. Є також варіанти для дитячого одягу, виконані в нетрадиційному форматі-квіточки, машинки, ведмежата і т. д.
Метод кріплення гудзики до одягу також може відрізнятися. Вона може пришиватися за допомогою отворів або ніжки. Дірочок буває також різну кількість.
Є також так звані гудзики-канадки. Замість дірочок у неї довгасті отвори. Подібні гудзики використовуються в основному на спортивних видах одягу, експлуатованої в нелегких умовах.
Гудзики дозволено використовувати в якості декору для одягу і різних аксесуарів. З них можна викласти візерунок або якийсь малюнок.
Виготовляють таку продукцію з:
- пластика;
- дерево;
- метал;
- стекла;
- кераміка.
Є також незвичайні екземпляри, виконані зі слонової кістки, порцеляни, дорогоцінних каменів. Ці варіанти відрізняються дорогим цінником.
Основні функції гудзиків
Даний вид виробів може виконувати кілька функцій:
- декоративний;
- інформативний;
- креативну;
- функціональний.
Остання функція має на увазі під собою традиційне використання гудзиків - в якості застібки. Вона застосовується в швейній майстерності частіше за інших.
Інформативна має на увазі під собою використання цих аксесуарів для донесення якихось даних про власника одягу. Подібні гудзики використовуються на піджаках військових, працівників залізничної служби і т.д. на таких аксесуарах або присутній напис, або особливий знак, що говорить про їх приналежність до певної професії.
Креативна функція має на увазі використання гудзиків не за основним призначенням. В цьому випадку їх використовують для створення картин, для прикраси предметів інтер'єру, аксесуарів і т.д. також з них можна створювати оригінальні прикраси – намиста, сережки, браслети.
За старих часів гудзики часто служили справжньою окрасою для одягу. Їх обробляли дорогоцінними каменями. Часто по виду вони нагадували брошки.