Перш ніж говорити про підсумки року, хотілося б відзначити, що основним завданням міського керівництва було і залишається утвердження досягнутого, збереження миру і спокою в кожній родині, забезпечення подальшого розвитку міста.У своєму звіті спробую на конкретних фактах і цифрах розповісти, що вдалося зробили за цей рік.
Спершу - про нашу промисловість і підприємництво. Це саме ті два кити, на яких тримається економіка міста. Тому створення умов для розвитку промисловості та організації робочих місць - ключове завдання влади. Сьогодні в місті промислову продукцію виробляють сім підприємств великого сектору. Провідною залишається оптична галузь. За період, що минув, підприємства реалізували продукції на 93,8 млн. грн. (торік ця цифра складала лише 77.2 млн. грн.). Експортно-імпортні операції набули важливого значення в розвитку міжнародних економічних відносин. Лідером тут лишається Ізюмський казенний приладобудівний завод. За звітний період оборот експортних операцій підприємства склав 10,9 млн. грн., що на 1,7 млн. грн. більше, ніж у 2010 році. Серед багатьох факторів, від яких залежить стале еконо- мічне зростання, визначальним є інвестування, що сприяє переходу економіки на інноваційний шлях розвитку.
Слід зазначити, у східному регіоні країни Ізюм має досить вигідне стратегічне місцерозташування: його анклавність забезпечується рівновіддаленістю від великих промислових центрів - Харкова і Донецька. Це, в свою чергу, додає чимало плюсів для залучення інвесторів. Останнім часом бізнес-пропозиції стали більш привабливими. Проведена прес-конференція з представниками Швейцарської фірми щодо створення в Ізюмі на базі недобудованої дитячої поліклініки "Медичного центру" з відділенням для обстеження та реабілітаційним центром. Відбулася офіційна зустріч із посадовими особами Постійного комітету зборів народних представників міста Інтань Китайської Народної Республіки. В ході роботи "круглого столу" були заслухані виступи всіх бажаючих щодо інвестиційного розвитку міста. Результатом стало підписання Протоколу про наміри щодо встановлення дружніх відносин між містами Ізюм та Інтань.
Малий бізнес, звісно, є невід\'ємною складовою господарської системи. Це сприяє наповненню ринку товарами та послугами, вирі-шенню проблеми зайнятості, створенню нових робочих місць. Підтримка розвитку малого підприємництва в місті здійснюється відповідно до заходів місцевої Програми розвитку малого під-приємництва на 2011-2012 роки. За рік, що минає, в місті створено 749 робочих місць: юридичними особами - 33; фізичними особами - 716. Загальна чисельність працюючих в сфері малого бізнесу становить 5351 фізичну особу: на малих підприємствах - 947 осіб, фізичних осіб-підприємців нараховується 3191. Вони є майже в всіх галузях економіки міста.
В Ізюмі з року в рік спостерігається планомірне розширення торгівлі та мережі побутового обслуговування населення. За 2011 рік від-крилися торговий центр з реалізації оптичних виробів та інших непродовольчих товарів по вул. Пролетарській, торговий дім "Новий вік" з підприємством ресторанного господарства на 20 посадкових місць по вул. М. Жукова, торговий центр ТОВ "Строймаг - XI" по пр.Леніна, магазин "Бостон" по вул. Соборній, магазин "Лотос" по вул. Фрунзе, магазин з реа- лізації автозапчастин та станція технічного обслуговування автомобілів по вул. Сосновій, п\'ять об\'єктів торгівлі з реалізації промислових і продовольчих товарів у малих архітектурних формах. Су- б\'єктами господарювання надано послуг на 111,2 млн. грн.
Житлово-комунальна сфера, мабуть, одна із найскладніших в ситемі господарювання міста. Вирішувати комунальні питання в умовах дефіциту бюджету та заборгованості населення по комунальних платежах вкрай складно. Як вихід із такої ситуації, було прийнято рішення ініціювати і залучити мешканців до створення кондомініумів. На сьогодні в Ізюмі створено 15 об\'єднань співвласників багатоповерхових будинків і 9 ініціативних груп, що дало змогу підвищити рівень відповідальності за збереження житлового фонду.
Пріоритетним напрямком комунальної сфери є забезпечення стабільного водопостачання жителів міста. Протягом 2011 року вкладено 2294 договори ( всього таких договорів - 17950). При підготовці об\'єктів водопровідно-каналізаційного господарства до роботи в осінньо - зимовий період використано 828 тис. грн., З них - 219 тис.грн. місцевого бюджету і 609 тис. грн. - власні кошти підприємства.
Колектив підприємства теплових мереж підготував до роботи 29,2 км. теплових мереж (у двотрубному вимірі), замінив 0,93 км теплових мереж (у двотрубному вимірі), сприяв заміні 15 котлів. Чимало уваги приділили технічному переоснащенні котельні по вул. Московська,37б, загальною вартістю робіт - 95 тис. грн. Відповідно до плану заходів міськтепломережі з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період загальні витрати під-приємства склали більше 1 млн. грн. Взагалі, злагоджена робота комунальних служб дозволила розпочати опалювальний сезон для шкіл та дитячих садків 5 жовтня, а житло розпочали опалювати з 15 жовтня.
Один з важливих напрямів діяльності господарського комплексу міста -енергозбереження. У ході реалізації цільової Програми на 2011 - 2014 роки підприємства, установи та організації міста запровадили 23 енергозберігаючі заходи на загальну суму 4,9 млн. грн., зекономили 0,44 тис. тонн умовного палива на суму 595,7 тис. грн. Наприклад, для зменшення споживання енергоресурсів на міськводоканалі було встановлено менш енерговитратне обладнання на водопровідній насосній станції 3-го підйому, що дало економію електроенергії до 33 тис. кВт / годин на місяць, а це, в свою чергу, заощадило близько 33 тис. грн. щомісяця. Триває реконструкція очисних споруд: цьогоріч з держбюджету було виділено субвенцію на суму півтора мільйона гривень. В оселях ізюмчан встановлено більше 13 тисяч водолічильників, що становить 67,2 відсотка від загальної кількості абонентів. На підприємстві теплових мереж була проведена заміна 850 метрів теплових мереж на попередньо ізольовані труби, що дозволило зменшити втрати теплової енергії. Здійснено також технічне переоснащення котелень по вул. Київській, 17, вул. Сонячній,2-Г і пров. Залікарняному, 5 на сучасні жаротрубні котли з коефіцієнтом корисної дії не менше 91відсотка.
У 2011 році чимало уваги приділялося відновленню та утриманню вуличного освітлення. Цю роботу здійснили в 43 кварталах, а це - 128 вулиць міста. Зрізано 640 ава- рійних дерев. Ізюмським комунальним підприємством "Благоустрій міста Ізюм" ліквідовано 47 стихійних звалищ обсягом 104 куб.м. Відремонтовано 26 дитячих майданчиків. На території центрального міського парку встановлено спортивний майданчик. На його будівництво з місцевого бюджету було виділено 60 тис. грн. Фахівці "Благоустрою" відремонтували пам\'ятники, па- м\'ятні знаки, Меморіальний комплекс на загальну суму 191 тис. грн.
Турботою міста лишаються дороги. Їх загальна мережа становить 182,5 км, в тому числі з твердим покриттям - 119,8 км. З місцевого бюджету на ремонт автошляхів цьогоріч було виділено 1,499 млн.грн.. З них - 1 млн. на капітальний ремонт і 499,3 тис. грн. - на поточний ремонт. За рахунок субвенції з державного бюджету виконано поточний ремонт доріг на 10 вулицях. Загальна площа відремонтованого покриття - 27,4 тис. кВ. м. Це коштувало 5 млн. грн.
Тепер хочу зупинитися на наших основних соціальних пріоритетах. Слід підкреслити, що цього року середньомісячна зарплата штатного працівника по місту склала 1769,16 грн. Працевлаштовано 1486 безробітних громадян, в т.ч. на заброньовані робочі місця - 20 громадян. Професійну підготовку та перепідготовку пройшли 543 чол. Рівень безробіття по місту за 2011 рік склав 5,6 відсотка. Показник був би кращим, якби не об\'єктивні причини, які спонукали до закриття більше 200 робочих місць (це, головним чином, фізичні особи-підприємці).
Основний фінансовий документ - бюджет. Його дохідна частина за 9 місяців року по загальному та спеціальному фондах (без урахування трансфертів) виконана на 106,8%. Але по головному джерелу доходів -податку на доходи фізичних осіб (питома вага в обсязі надходжень до бюджету міста - 79,4%) недоотримано на 599,8 тис. грн. Хоча в порівнянні з минулим роком (без фіксованого податку) це більше на 2152 тис. грн.
З місцевого бюджету була надана матеріальна допомога: на тих, хто мав особливу потребу було витрачено 58,7 тис. грн. За списками громадських організацій - 13,4 тис. грн. Була надана фінансова підтримка громадським орга-нізаціям на суму 66,7 тис. грн.
Чільне місце було відведено освітянським проблемам. З місцевого бюджету на капі-тальний ремонт м\'якої пок-рівлі школи №11 пішло 30 тис.грн. (відремонтовано 432,6 кв. м даху). Дитячому садку №14 було виділено 15 тис. грн. (проведено капітальний ремонт даху - 236,0 кв.м). Звісно, використовувалися й інші джерела фінансування. Скажімо, на підготовку матеріальної бази закладів осві-ти цього року вже використано позабюджетних коштів на суму 775,4 тис. грн.
У сфері охорони здоров\'я основні зусилля були спрямовані на поліпшення медичного обслуговування населення міста. За звітний період центральна міська лікарня закупила для хворих пільгових категорій медикаменти на 82,3 тис. грн. 387 хворим були відпущені ліки на пільгових умовах. Проведено частковий поточний ремонт терапевтичного, хі-рургічного, травматологічного, інфекційного відділень, а також філії поліклінічного відділення Верхнього селища, наркологічного кабінету, проведено частковий ремонт даху. На поточні роботи місто змогло виділити 35 тис. грн. Але залучили також 39 тис. грн. позабюджетних коштів. За рахунок фінансування з бюджету розвитку міста Ізюмська центральна міська лікарня придбала реанімобіль (186 тис. грн.).
Підвідомча мережа закладів культури нараховує 13 одиниць: 6 бібліотек, дитяча музична школа, дитяча художня школа, 1 краєзнавчий музей, 4 заклади клубного типу. Протягом 2011 року здійснювалися заходи щодо забезпечення їх стабільної роботи.
Було проведено поточний ремонт мережі закладів культури, відремонтовано виставковий зал на території краєзнавчого музею. Загальна сума витрат на поточний ремонт становить 163,6 тис. грн.: в тому числі з місцевого бюджету виділено 62,1 тис. грн. Кошти спеціального фонду управління культури склали 29,8 тис.грн., позабюджетні кошти - 71, 7 тис. грн. Слід сказати, що матері-ально-технічна база поповнилася на 20 тис. грн.
Приємно, що ми змогли зберегти мережу спортивних закладів міста. Нині функціонує три спортивні комплекси, стадіон і зал боксу. У двох спортивних школах працює 19 тренерів з шести видів спорту, 604 дитини відвідують секції боксу, самбо, баскетболу, футболу, волейболу та легкої атлетики. Протягом 2011 року було проведено понад 110 спортивних заходів, участь в яких взяло понад 12,5 тис. чоловік. Ізюм - єдине місто обласного значення України, де баскетбольна команда за останні вісім років всьоме брала участь в першості країни серед юнаків.
У місті є стабільна під-тримка різних категорій сімей, соціальна підтримка дітей з особливими потребами, профілактика правопорушень серед неповнолітніх, профілактика негативних явищ серед молоді, профілактика ВІЛ, СНІДу, розвиток волонтерського руху, сприяння працевлаштуванню молоді. У цьому сенсі передбачена матеріальна підтримка багатодітних та малозабезпечених сімей, сімей, які виховують дітей-сиріт. Треба підкреслити, що для оздоровлення цих категорій у таборах з денним перебуванням були використані кошти місцевого бюджету в сумі 93,8 тис. грн. На оздоровлення пільгових категорій в таборі "Орлятко" виділено 81,8 тис.грн.
Підбиваючи підсумки роботи органів влади Ізюмської міської ради, хочу відзначити, що і виконавчий комітет, і його відділи, управління та інші структурні підрозділи чітко усвідомлюють ту величезну відповідальність перед ізюмчанами, яку на себе взяли. Визнаємо ті недоліки, які виникли за звітний період у нашій роботі з різних причин. Хочу запевнити, що ми докладемо максимум зусиль для подолання негативних явищ, будемо примножувати все позитивне, яке сприятиме нашому прогресу.
О.Божков, міський голова.
И тишина. Изюмчанам это не интересно? Просто не желают читать очередное словоблудие
Этот отчёт- хроника умирающего города. С такими выдающимися достижениями руководства города конец уже не за горами.