Південнокорейський бренд Samsung випускає одні з кращих в світі флагманів на базі власного «заліза», екранів і камер. Більш того, сторонні виробники зразок Apple, Huawei і Xiaomi користуються комплектуючими Samsung, але все найкраще корейці ставлять на свої смартфони. Так, компанія виробляє дуже класні флагмани, але середній сегмент у неї кульгає і часто не витримує конкуренції з телефонами китайських виробників, що пропонують за ті ж гроші варіанти трохи краще.
Втім, Samsung в 2018 році представив кілька вдалих «середнячків» до 10 тисяч гривень, які можна брати до початку 2019 року. купить смартфон Samsung можно на сайте eldorado.ua.
1 місце – Samsung Galaxy A7 2018
Кращий в ціновому сегменті – Galaxy A7 2018 року випуску. Перший телефон середнього сегмента з трьома камерами на тиловій панелі. Плюс, телефон оснащений класним Amoled-екраном з функцією Always-on display.
Працює апарат на базі власного процесора Exynos Octa 7885; але головна його фішка – три камери. Вірніше, тут 2 основні камери + датчик глибини на 2 Мп. Основна з роздільною здатністю 24 Мп з діафрагмою f/1.7, додаткова – з ширококутним об'єктивом і роздільною здатністю матриці 8 Мп. Телефон відмінно фотографує, і він займає 2 місце в огляді кращих смартфонів з хорошими камерами.
Плюс, тут відмінна батарея ємністю 3300 маг, яка витримує 25:18 годин спілкування, 12 годин серфінгу і 15 годин відтворення відео. Швидкий Wi-Fi, 5 ГГц, Bluetooth 5.0 і NFC + технологія Samsung Pay додаються.
Що стосується проблем телефону, то тут немає нічого серйозного. Єдине – телефон отримав порт microUSB під зарядку, пластикову кришку. Також в силу слабкого "заліза" він не вміє записувати 4K відео і Full HD/60 FPS. Ну і звичайно поступається конкурентам по частині продуктивності. Наприклад, Pocophone F1 приблизно за ті ж 10 тисяч гривень оснащений кращим процесором і основною камерою, хоча не має NFC-чіпа.
2 місце – Galaxy A8 Plus
Наступний середньокласовий апарат, який отримав відмінні відгуки. Модель вийшла на початку 2018 року, але навіть через рік активно продається на ринку. Великий плюс телефону – скляний корпус з алюмінієвою рамою, захищений від води. Він отримав сертифікацію IP68, тому виживе під водою на глибині 1 метр протягом півгодини.
Екран Super Amoled з діагоналлю 6", дозвіл – Full HD+, він закритий склом Gorilla Glass, тому більш стійкий до подряпин і стирання, Always-on Display додається. Всередині – чіп Exynos 7885 (також в Galaxy A7), ззаду – одна камера на 16 Мп з діафрагмою f/1.7. Зате попереду ми бачимо подвійний блок з сенсорами на 16/8 Мп, один з яких відповідає за глибину. NFC, батарея на 3500 мАч, швидка зарядка + USB Type-C і вихід на навушники 3.5 мм додаються.
Єдиний мінус у тому, що смартфон вийшов тільки на початку 2018 року, тому з коробки йде з Android 7.1, що на тлі нових телефонів з Android 9 Pie виглядає недоліком. За свої гроші це відмінний апарат з технологією Samsung Pay і захистом від води. В середньому сегменті це рідкість, тому Galaxy A8 Plus-це майже унікальний телефон.
3 місце – Galaxy A6+
Молодша модель, хоча вийшла вона пізніше Galaxy A8+. Смартфон представлений в травні 2018 року, і, на відміну від Galaxy A8+, отримав Android 8.1 з коробки. За традицією телефон оснащений Amoled-матрицею з Full HD + дозволом і функцією Always-on Display.
Ззаду – 2 камери на 16 + 5 Мп; додатковий сенсор відповідає за глибину. Спереду – камера на 24 Мп. Модель не вміє знімати 4K-відео, тільки Full HD при 30 FPS. Єдиний мінус-слабкий процесор Snapdragon 450, виконаний по 14-нм техпроцесу. Також тут 3/4 Гб ОЗУ, батарея на 3500 мАч, розрахована на 21 годину спілкування в 3G-мережі, старий роз'єм під флешку micro USB, а також NFC-чіп і технологія оплати Samsung Pay.
Так як смартфон недорогий, то тут немає захисту від води, як в Galaxy A8+, зате є виділений слот під флешку microUSB. Мінус – повільний Wi-Fi 2.4 ГГц, Bluetooth 4.2.
4 місце – Galaxy J8
Дана модель більшою мірою відноситься до низького цінового сегменту – її реально взяти за 13500 рублів. З урахуванням дешевизни логічно відсутність нормального «заліза». Тут встановлений той же процесор Snapdragon 450, зате телефон оснащений хорошим Amoled-екраном діагоналлю 6 дюймів, правда, дозвіл лише HD. Це дає низьку щільність пікселів 274 ppi.
Працює апарат під Android 8.1, оснащений подвійною камерою ззаду з дозволами 16 + 5 Мп. Спереду – сенсор на 16 Мп. Телефон записує максимум Full HD відео при 30 FPS. Чіпа NFC тут немає, так само як і швидкого Wi-Fi і роз'єму USB Type – C-замість нього звичайний microUSB 2.0.
З урахуванням ціни телефон практично без недоліків, якщо не рахувати того факту, що за ті ж гроші ви знайдете більш продуктивний смартфон у інших брендів, та ще з Full HD екраном. Але це буде не Samsung.
5 місце – Galaxy J6+
Завершує ТОП бюджетна модель без традиційного Amoled-екрану і власного процесора. Смартфон отримав Android 8.1 з коробки, IPS-екран з HD-дозволом і відверто старий і слабкий процесор Snapdragon 425, який вже в 2017 році ставилося на відверті бюджетники.
Так, тут 2 камери, але на високу якість розраховувати не варто, але фішка тут – наявність чіпа NFC і технології безконтактної оплати Samsung Pay. Нічим більше телефон не може похвалитися, це найпростіший апарат з NFC, що рідкість в нижчому сегменті.