Останнім часом все більше росіян і українців замислюються над відкриттям власного бізнесу на просторах Європейського Союзу. ЄС славиться стабільністю економіки і вельми непоганими перспективами розвитку бізнесу. Серед багатьох країн ЄС, часто люди віддають перевагу саме Польщі. Польща-це країна, яка всього за 16 років змогла стати 16 республікою в рейтингу найрозвиненіших економік світу.
Відкрити фірму в Польщі - https://euforyou.biz можуть як резиденти цієї країни, так і піддані інших держав. Іноземний житель може зареєструвати підприємство таких правових норм як:
- Індивідуальний підприємець «Jednoosobowa działalność gospodarcza».
- Спільнота підприємців, яка ґрунтується на цивільному договорі "Spółka cywilna".
Що необхідно для відкриття організації
Для відкриття фірми в Польщі іноземним громадянам потрібно зібрати необхідний пакет паперів і пройти кілька нескладних процедур з реєстрації компанії. Але варто пам'ятати, що до потенційного бізнесмена з боку Польщі є деякі вимоги. Основними вимогами є:
- Повнолітній вік іноземця.
- Наявність закордонного паспорта.
- Головна вимога до документа полягає в його терміні дії. Документ повинен бути придатним протягом перших 1.5 років з дати подачі паперів, на реєстрацію фірми в Польщі.
- Наявність досвіду ведення бізнесу на просторах рідної держави.
З чого почати
спочатку людині, яка бажає відкрити свою фірму в Польщі, варто проаналізувати польський ринок. Необхідно вивчити попит і пропозицію, адже головне завдання працюючого бізнесу – це принесення прибутку, тому не варто ризикувати і відкривати компанію в Польщі в маловідомій сфері діяльності. Якщо ретельно не проаналізувати ринок, то ймовірність того, що підприємство стане нерентабельним і збанкрутує дуже висока. Як показує практика бізнесменам-початківцям не варто відкривати великі компанії. Починати власний бізнес потрібно з чогось невеликого. Іншими словами, варто відкривати фірму малого бізнесу. Вельми недорогими в плані відкриття, але досить прибутковими є підприємства, що займаються сферою обслуговування (невеликі кафе, хостели, міні-готелі).
Після того, як іноземець визначився зі сферою діяльності своєї організації йому варто вибрати форму відповідальності (правова форма ведення бізнесу). Варто зазначити, що процедура реєстрації приватного підприємництва та товариства відрізняється.
Реєстрація під формою ПП
Основні законодавчі положення щодо створення ІП в Польщі прописані в законодавчому акті «Про свободу господарської діяльності» від 02.07.2014. В даному законодавчому акті вказується, що стати індивідуальним підприємцем може іноземний громадянин, який відповідає хоча б одному з нижче наведених вимог:
- Наявність карти поляка.
- Наявність ПМЖ в Польській державі.
- Наявність документа, що підтверджує право на проживання довгострокового резидента Європейського Союзу.
- Знаходження в законному шлюбі з підданим Польщі. При цьому варто враховувати, що якщо пара проживає за межами Польської держави, то іноземний житель вже не має права стати приватним підприємцем.
- Наявність ВНЖ. Але у випадку з ВНП варто враховувати: за яких умов видавався даний дозвіл. Якщо іноземець отримав його на підставі укладення шлюбу або возз'єднання сім'ї, то він має право стати індивідуальним підприємцем.
Для відкриття фірми в Польській Республіці іноземному підданому необхідно звернутися в Центр Обліку та Інформації про Господарську Діяльність. У цій державі дана організація називається "Centralnej Ewidencjii Informacji o Działalności Gospodarcze" j. У цій організації потрібно заповнити реєстраційну заяву по формуляру CEIDG 1. заповнюючи заяву, іноземний поданий одночасно клопоче про присвоєння йому податкового номеру (NIP). А також у заяві прописується прохання про видачу реєстраційних номерів (Regon).
Після заповнення заяви іноземному підданому слід звернутися до адміністрації міста або району (Urząd gminy lub miasta) і зареєструвати його. Якщо у людини немає можливості відвідати адміністрацію особисто, то він може зареєструвати заяву на порталі https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta . Якщо потенційний бізнесмен відкриває компанію в Польщі, яка зобов'язана виплачувати податок ПДВ, то йому додатково буде потрібно відвідати податкову інспекцію і заповнити Заяву по формуляру VATR.
Відкриття компанії з картою поляка або ВНП
Якщо іноземний поданий володіє Картою Поляка або візовим дозволом, виданим на підставі карти, то він наділяється такими ж правами в галузі ведення підприємницької діяльності, як і поляки. Наявність Карти Поляка надає його власнику можливість отримання громадянства цієї держави. А також маючи Карту Поляка, людина може розраховувати на отримання матеріальної допомоги від держави на відкриття своєї справи. Покрокова інструкція відкриття ПП з картою поляка:
- Реєстрація в Обліку Господарської Діяльності.
- Отримання номера в Реєстрі Народного Господарства.
- Отримання ІПН платника податків. Реєстрація в Фонді Соціального страхування.