Натуральні тканини вважаються краще штучних, і часто це дійсно так. Натуральні волокна більш гігроскопічні, краще зберігають тепло і приємні на дотик. Однак, саме синтетичні добавки роблять натуральні тканини краще, збільшуючи стійкість до зносу, додаючи еластичності і здатності забарвлюватися в задані відтінки. Сучасні синтетичні матеріали володіють прекрасними споживчими характеристиками, які розглянемо в цій статті. Можна купити теплий трикотаж на сайті
tkani-atlas.com.ua
Синтетика - чи завжди погано?
Не варто уникати синтетичних матеріалів зовсім. Сучасна хімічна і легка промисловості створюють матеріали з прекрасними характеристиками, які разюче відрізняються від минулих поколінь» синтетики. Матеріали отримують всі «плюси» синтетичних волокон, при цьому від «мінусів» залишається зовсім небагато. Якщо раніше синтетичні тканини електризувалося, були жорсткими, слизькими і важкими у розкрої, а при зіткненні з шкірою викликали неприємні відчуття, то сьогоднішні магазини повні таких синтетичних матеріалів, які буває важко відрізнити від натуральний на вигляд і на дотик.
Основними перевагами синтетичних матеріалів є:
- Висока міцність і зносостійкість;
Простота у догляді, легкість прання і швидке висихання;
Низька ступінь зминаемости (залежить від конкретного складу, але, в більшості випадків це саме так);
Можливість забарвлення в яскраві насичені кольори;
Стійкість до ультрафіолету (вироби не вигорають на сонці);
Гіпоалергенність;
Простота виробництва і, відповідно, нестерпно невисока вартість.
Відмінність синтетичних волокон від штучних
Не варто плутати хімічні (штучні) і синтетичні тканини. До штучних матеріалів відноситься, наприклад, віскоза – вона штучно створена хімічним шляхом з натурального волокна – целюлози. До синтетичних матеріалів відносяться ті, які створені з нафти, а точніше – з продуктів нафтохімії. Шляхом тривалої хімічної переробки отримують гранули, які потім плавлять і з отриманої маси створюють нитки. Залежно від обраного вихідної сировини, реагентів і умов реакції можна отримати різні за своїми властивостями волокна, а з них, в свою чергу, різні за своїми властивостями тканини.
Види синтетичних тканин
До синтетичних матеріалів відносяться наступні:
Еластан;
Мікрофібра;
Нейлон;
Неопрен;
Багато матеріалів з приставкою полі -: поліефір, поліамід, поліакрил, поліуретан, поліестер. Приставка говорить про те, що в основу волокна входять речовини з великим числом молекул – складні сполуки, які можуть мати різні властивості, залежно від своєї будови.
Не варто відмовлятися від синтетичних тканин. Завдяки своїм унікальним, тільки їм властивими характеристиками, сучасні синтетичні матеріали дозволяють створювати унікальні вироби – одяг складного крою, стильні аксесуари, одяг для спеціальних потреб і умов експлуатації.