Починаючи з 45 тижня в Ізюмському районі на грип та гострі респіраторні інфекції перехворіло 1800 осіб, з них діти до 17 років – 1576 осіб повідомив редакцію "Обріїв" лікар епідеміолог Микола Пазушко.
За результатами щотижневого аналізу захворюваності на 49 тижні (03.12.2018 – 09.12.2018) у порівнянні з попереднім відбулось зростання кількості захворілих по Ізюмському району (на 1,3%) як серед дорослого населення, так і серед дітей. Захворіло 635 осіб, з них 525 (82,7%) — діти віком до 17 років. Госпіталізовано 27 осіб, з них 23 (85,2%) – діти. Показник захворюваності становить 950,09 на 100 тис. населення. Простежується перевищення показника епідемічного порогу на 7,11%, що дає підстави характеризувати рівень захворюваності як середній.
З кількості захворілих дітей питома вага організованих складає 95,2%, з яких 70,5% — діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади. На 49 тижні навчально-виховний процес призупинявся повністю у Оскільському ліцеї, де захворіло понад 20% учнів.
Схожою є ситуація в Ізюмі: захворіло 512 осіб, інтенсивний показник склав 1036,71 на 100 тис. населення, питома вага дітей становить 82,0% (420 осіб). У порівнянні з попереднім тижнем відбулось зростання захворюваності на 1,2%. Тож перевищення показника епідемічного порогу на 14,0% дає підстави характеризувати рівень захворюваності як середній.
З числа захворілих дітей питома вага організованих складає 94,5%, з яких 75,0% — діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, 25,0% — дошкільні навчальні заклади.
Активізація епідемічного процесу підтверджується циркуляцією вірусу грипу А, який може спричинити ускладнення епідемічної ситуації та зростання кількості захворілих. За даними вірусологічного моніторингу ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», в Харківській області при обстеженні 183 хворих з підозрою на грип та ГРІ позитивні знахідки виявлені у 76 осіб (41,5%). У 24 осіб (31,5%) виявлено вірус грипу типу А, з них у 14 осіб – вірус грипу типу А (H3N2). У 46,1% хворих виявлено вірус парагрипу, у 13,2% –аденовірус та у 9,2% — РС — вірус.
Сумісна циркуляція вірусів грипу А, вірусів респіраторної групи та подальше зростання темпу приросту захворюваності дають підстави прогнозувати подальше зростання кількості хворих та епідемічне поширення вірусу грипу на території області.
Щоб не захворіти на грип:
- В першу чергу слід відмовитися від візитів в регіони, де зафіксовано випадки захворювань на грип
- Якщо поїздку в регіон, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте насторожі, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторної інфекції – нежитем, кашлем, почервонілими очима.
- Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник.
- Необхідно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали. Також ефективним є протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт.
- Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
- Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики грипу. Максимальна інактивація вірусу грипу відбувається при вологості повітря більше 50 %.
М.Пазушко, лікар епідеміолог відділення з організації епідеміологічних досліджень Ізюмської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський обласний лабораторний центр».