Містяни й жителі району розпочали підготовку до Нового року. Крім подарунків, іграшок й гірлянд, вони наразі думають про те, як прикрасити оселю хвоєю. Дехто, звісно, чекає розпродажу у визначених місцях, а дехто міркує здобути лісову красуню у браконьєрський спосіб. При цьому навіть не замислюється над тим, а скільки коштуватиме такий вчинок природі. Хвойні дерева, як відомо, поглинають вуглекислий газ, затримують різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень, укріпляють ґрунти, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, сосни є необхідними компонентами екологічної системи, рідною домівкою для багатьох мешканців лісу.
Тож бездумна вирубка лісонасаджень - то непоправна шкода для довкілля. Звісно, для убезпечення від лиха у нас є свій ресурс. Варто сказати про рейдові групи з числа працівників державної лісової охорони, які слідкують за порядком на прилеглих до населених пунктів територіях. Вони залучають до цієї важливої справи також громадських активістів та правоохоронців. А задля чіткої організації торгівлі ведуть роз’яснення серед населення щодо недоцільності несанкціонованих рубок.
Однак, не зважаючи на всі наші потуги, проблем не уникнути. Враховуючи складне соціально-економічне становище громадян, випадки незаконних рубок все ж матимуть місце. Тому хочу застерегти любителів поживитися: за кожну незаконно зрубану ялинку передбачено штраф . До того ж браконьєр може понести не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність за завдану шкоду природному середовищу.
Що можна порадити?
У контексті сучасного загострення екологічної кризи кожен з нас покликаний зробити свій внесок для збереження живої природи. При цьому існує багато способів, аби не зіпсувати святковий настрій і спасти дерева. Дехто традиційно ставить на новорічне свято штучні ялинки, які сьогодні пропонуються в широкому асортименті, дехто прикрашає свою оселю оригінальним букетом з хвойних гілок чи композицією з інших підручних матеріалів.
Маючи двір біля власного будинку, можна виростити живу ялинку і прикрашати її на Різдво. Можна придбати кімнатну ялинку – араукарію, яка цілорічно буде оздоровлювати атмосферу оселі. Останнім часом з'явилася нова послуга – продаж або оренда ялинок в горщиках чи контейнерах. Відповідно, живу ялинку після свят можна повернути, або ж навесні висадити в ґрунт. Тож давайте разом порадіємо святу і покажемо приклад нашим дітям, як треба дбати про наше довкілля.
Андрій Ісаєв, лісничий Петрівського лісництва.
Ізюмчани активно готуються до Нового року
Facebook Коментарі