Сьогодні в магазинах можна знайти будь-яку косметику, проте вибрати якісну і підібрати правильну не так-то просто. Будь-яка жінка може підтвердити, що найкраща косметика – натуральна. Як її знайти? Якісна та недорога косметика - тут
Потрібно звернути увагу на наступні моменти:
1) Склад продукту: звертаємо увагу на консерванти і стабілізатори;
2) технологія та місце виробництва косметики;
3) упаковка і матеріал, з якого вона зроблена;
4) сертифікація та міжнародне визнання;
5) співвідношення вартості і ціни.
Склад косметики
Перше, на що варто звернути увагу при виборі косметики – її склад. Для того, щоб зробити висновок про натуральність засобу не обов'язково бути хіміком. Досить просто знати найпростіші речі про амінокислоти і вітаміни. Наприклад, те, що наш організм не засвоює штучні речовини з неорганічних сполук. Він вміє «працювати» тільки з органічними продуктами, з яких сам виділяє і синтезує необхідні речовини.
Шкіра – це такий же орган, як всі інші, і тому не сприймає позитивно будь-які штучні добавки. Косметика, виготовлена з речовин, синтезованих неорганічно, в кращому випадку не дасть позитивного ефекту, а в гіршому може нашкодити.
На жаль, сьогодні виробництво синтетичних добавок поставлено на потік, тому що вони обходяться набагато дешевше, ніж натуральні. З цієї простої причини ціна косметики, що містить штучно синтезовані речовини, в рази нижче, ніж тієї, яка зроблена з натуральних інгредієнтів.
Зрозуміло, що жоден косметичний засіб не може бути без консервантів: вони зупиняють розмноження шкідливих бактерій і мікробів. Натуральна домашня косметика зберігається в холодильнику протягом декількох днів, максимум-декількох тижнів. Однак бувають і природні консерванти, які допомагають косметиці зберегтися довше, не надаючи згубного впливу на її корисні властивості.
Показник якості
Для покупця перша підстава для вибору – термін придатності косметики. Він не повинен бути занадто довгим (кілька років). Навіть якщо Ви нічого не розумієте в хімії та біології, варто пробігти очима склад: занадто велику кількість добавок Е повинно Вас насторожити.
Ще один дуже корисний показник – кольорова смужка на упаковці косметичного засобу. Вона є на зворотному боці будь-якого з них: зелена, червона або синя вона свідчить про якість продукту. Наприклад, засоби, зроблені без додавання штучних інгредієнтів, марковані зеленою смужкою. Це особливо важливо для тих, хто страждає від алергічних реакцій.
Незважаючи на значну різницю в ціні натуральної та неорганічної (будемо називати її так) косметики, дорога - не значить хороша за визначенням. Часто виходить так, що звичайнісінька за якістю косметика коштує нечуваних грошей через націнки «за бренд».
Класи косметики: особливості засобів мас-маркету
Косметологи ділять всю косметику на кілька класів, в залежності від якості, ціни і бренду:
* мас-маркет (мідл-маркет);
* люкс-клас;
* професійна косметика.
Звичайно, у кожного з цих класів косметики є свої переваги і недоліки. У якихось менше, у якихось більше. Наприклад, косметика мас-маркету (або масова косметика) – це недорога і доступна більшості косметика середньої якості, люкс – дорога і шикарна, професійна – рідкісна і ефективна.
Ви, напевно, зустрічали в звичайних магазинах лінії професійної косметики» марок, які випускають засоби, призначені тільки для салонів? Майте на увазі, що в засобах, які вони виставляють для продажу в звичайних магазинах, концентрація діючих речовин така ж, як і у звичайній косметиці. Тобто, вони майже нічим не відрізняються.
Звичайно, в першу чергу, жінки вибирають косметику за ціною: хтось може дозволити собі дорогу косметику, хтось ні. Проте важливо не забувати звертати увагу на склад косметики, її виробника і позиціонування бренду.