Народна назва кедрової сосни – кедр. На окремих максаковскіх дачних ділянках ростуть молоді кедрові сосни (кедри).
Найбільш поширена сибірська кедрова сосна, або в простолюдді – сибірський кедр, висота дерев сягає 35 метрів, діаметр до двох метрів, крона густа овальна, хвоя довжиною 6-13 см, по 5 хвоїнок разом, темно-зелена, опадаюче через 3-5 років. Хвоїнки розташовані на укорочених пагонах. Шишки довжиною 8-13 см, шириною 5-8 см з щільно притиснутими лусками, що не розкриваються і опадають цілком після дозрівання насіння. Насіння їстівні, з твердою оболонкою (кедрові горішки). Кедрові сосни плодоносять від 20-70 до 250 років. сосна кедрова саджанці можно знайти на сайті - rosbum.com.ua
Кедрова сосна, якщо її не погубить лісова пожежа або не зрубає людина може жити до 850 років. Поширені кедрові сосни на Уралі, в Західному і Східному Сибіру і на Алтаї.
Кедрова сосна є лісоутворюючою породою тайгових сибірських лісів, росте в поєднанні з іншими хвойними породами, при рубці дає хорошу кубатуру.Це одна з найцінніших в господарському відношенні порід. Кедрова сосна завжди користується широким попитом. Деревина рожево-жовта, міцна, легка в обробці, використовується як будівельний і виробний матеріал, іде на виготовлення музичних інструментів.
Кедрові горіхи (насіння) смачні і поживні, ядра їх містять до 28% харчового масла, 8% білків, до 55% крохмалю, вітаміни А, В і Е, мікроелементи. Масло, що отримується з горіхів, не поступається за смаковими якостями оливковому.
До революції кедрову олію з Сибіру тоннами вивозили в Америку, Австралію і Нову Зеландію. Насінням кедрової сосни харчуються тварини – білки, соболі, бурундуки. У кедрових лісах знаходить спокій марал в ту пору, коли наливаються червоною кров'ю його роги-панти.Насінням кедрової сосни харчуються і птахи-сайки і кедровки.
Кедрівка заготовляє кедрові горішки на зиму, переносить їх на значну відстань, взимку не всі скарби знаходить і таким чином сприяє розселенню кедрової сосни. Кедрова сосна стійка до пошкодження грибами і комахами, хвоя її містить ефірну олію, вітамін С і каротин, настій хвої застосовують як протицинговий засіб. При підсочці кедрової сосни отримують живицю, смола сосни дає каніфоль для смичкових інструментів.
Посадку кедра сибірського краще здійснювати на добре дренованих, легких і родючих грунтах. Швидкість росту невисока, висота 20-річного дерева — 2,5 м. Сибірський кедр любить світло, але в молодому віці може розвиватися і при невеликому затіненні. Садити його можна поодинці або невеликими групами, можливе використання в озелененні разом з чагарниками, березами, іншими рослинами.
Відповідні грунти зводять до мінімуму подальший догляд. І все-таки перші десять років деревцям корисні удобрення, підживлення і поливи, здатні дати потужний імпульс їх розвитку, значно наблизити фазу плодоношення. Удобрювати показано в першу половину літа, внесенням органічних добрив під перекопування пристовбурового кола. Дозування — 1-3 відра перегною на квадратний метр, плюс в додаток 30-50 г суперфосфату. Корисно мульчувати пристовбурні кола торфом, сипучим перегноєм або компостом. У поливи мульча буде вбирати вологу, а потім повільно її віддавати, забезпечуючи цим сприятливий режим для діяльності ґрунтових мікроорганізмів необхідних для кореневої системи дерев. По досягненні деревцями висоти 1,5-2 м, гілки нижньої третини стовбура поступово (не більш ніж по 1-2 в сезон і в другій половині літа) вирізують на кільце, попереджуючи цим природний для великих сосен процес оголення знизу.