Останнім часом великою популярністю користуються стелі з гіпсокартону. Багато людей, роблячи ремонт, зупиняють свій вибір саме на даному матеріалі. І це не дивно. Адже у такої стелі є маса плюсів. Чим же він такий привабливий?
По-перше, така стеля закриє всі шви і нерівності плит без особливих зусиль. Тобто, не потрібно штукатурити стелю, щоб зробити його рівним. Для монтажу стелі досить зібрати каркас, прикрутити до нього листи гіпсокартону, прошпаклювати і пофарбувати, або обклеїти плитами з пінопласту. Це особливо актуально при сильно виділяються нерівностях. Якісний гіпсокартон можна знайти на сайті - siniat.ua
Також плюсом є те, що для монтажу не потрібно спеціальних складних інструментів. Листи ріжуться ножем і прикручуються на каркас звичайним шуруповертом. З його ж допомогою створюється і сам каркас.
По-друге, з гіпсокартону можна зробити красивий і незвичайний стелю з декількома рівнями і різними малюнками. Це завжди цікаво виглядає і при правильній подачі може візуально розширити кімнату, надати їй свій стиль. Зігнути гіпсокартон не просто, але можливо, якщо знати деякі хитрощі.
Для тих людей, які не люблять люстри, така стеля стане просто чудовим рішенням, так як у нього можна без особливих труднощів встановити вбудовані світильники, укласти світлодіодні стрічки. Це буде виглядати сучасно, оригінально і красиво.
По-третє, за допомогою гіпсокартону можна створювати ніші, спеціальні конструкції, в які можна заховати проводку, кабелі та інше. В такому випадку не доведеться штробити стелю, щоб прибрати туди все зайве.
По-четверте, гіпсокартон SINIAT абсолютно не небезпечний для здоров'я, так як є екологічно чистим матеріалом. Звичайний лист (тобто не вогнетривкий, не водостійкий) складається тільки з картону і гіпсу.
По-п'яте, гіпсокартон має дуже хорошу звукоізоляцію. Більше не доведеться слухати надто галасливих сусідів зверху. Також цей матеріал володіє хорошою теплоізоляцією.
І звичайно безсумнівним плюсом є невисока ціна такої стелі. Це буває особливо актуально при створенні багаторівневої стелі. Як відомо, багаторівнева натяжна стеля коштує в рази дорожче.
Але при всіх своїх плюсах стеля з гіпсокартону має і деякими мінусами, на які слід звернути свою увагу.
По-перше, великим мінусом є зменшення простору. Висота кімнати знизиться, як мінімум, на 6-10 см при наявності тільки одного рівня стелі. Тобто такий варіант підійде тільки тим приміщенням, в яких відносно високі стелі.
По-друге, гіпсокартон є досить крихким матеріалом, що вимагає особливої обережності при його транспортуванні і експлуатації. Тріснутий лист неможливо відновити.
По-третє, така стеля може зробити не кожен. Краще, якщо цим будуть займатися професіонали, які знають всю технологію його створення. Неправильно зібраний каркас, на який буде кріпитися гіпсокартон, недостатня кількість профілів і/або підвісів може привести до провисання стелі і навіть до обвалення.
Навіть знаючи досконально послідовність монтажу, одній людині неможливо впоратися з великими листами, потрібні помічники.
По-четверте, недоліком є і те, що така стеля не має водостійких якостей. Тому краще відмовитися від такої стелі, якщо є ризик затоплення сусідами зверху, а також при виборі стелі у ванну кімнату. При попаданні води гіпсокартон розбухає і руйнується, хоча є і водостійка його різновид. Небезпечна постійна вогкість. Гіпсокартон вбирає вологу з повітря, його вага збільшується, що може привести до порушення конструкції.
Знаючи всі плюси і мінуси гіпсокартону, не можна однозначно його рекомендувати або не рекомендувати. Все випливає з аналізу конкретного приміщення.
Підводячи підсумок, можна сказати, що плюсів у стелі з гіпсокартону більше, ніж мінусів. При правильній технології складання така стеля буде служити довгий час і радувати своїм виглядом.