Є в нашому житті такі сфери діяльності, які на перший погляд залишаються завжди непомітними, але зникнуть вони – і залишиться порожнеча, ось тоді відразу і стає зрозуміло, що це було необхідно всім.
Бібліотека…Колись це було найбільш популярне місце для дозвілля дітей та дорослих. Читали всі і всією країною. Тепер ми дуже рідко питаємо один одного: «Що ти зараз читаєш?», «Твоя улюблена книга?». За цифровими технологіями в епоху Інтернету ми якось стали забувати, що читання розвиває розумові здібності, духовність, вчить критично мислити і аналізувати, розвиває уяву та зберігає пам'ять поколінь. За життєвою метушнею, в гонитві за матеріальними благами, ми забули, що наша культура стоїть на такому давньому стовпі як КНИГА.
Звісно, що інтереси сучасного читача пролягли в іншу сферу – сферу стрімких технологій задля отримання швидкої інформації. Ми вже відчули і негативні наслідки цього процесу: кліпове мислення, інтернет-залежність, комп’ютерна ігроманія.
Найпростіший спосіб переконатися в тому, що ми виховуємо освічених дітей, — навчити їх читати, і показати їм, що читання приносить задоволення. А це значить, у найпростішому розумінні, знайти книжки, які їм подобаються, дати їм доступ до цих книжок і дозволити їм читати їх.
Це місію з сумлінням виконують шкільні бібліотекарі міста Ізюма, які є активими учасниками освітнього та виховного процесу в своїх навчальних закладах. Не зважаючи на всі труднощі – застарілість фондів та недостатність нових книжок, конкуренцію з боку Інтернету та, як наслідок, зниження читання, відсутність уваги та підтримки влади – вони чесно виконують свою справу – справу виховання підростаючого покоління засобами книги та просвіти.
Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек хочеться побажати всім моїм колегам-бібліотекарям здоров’я, наснаги, творчості, оптимізму, бажання працювати і бути потрібними.
Стоїть Олімп
Із сотень тисяч книг
Дорога від підніжжя
До вершини.
І світ утратився б.
А може навіть зник,
Якби не їх багатотомні покоління.
Бо кожне із написаних там слів.
Рождалось в мудрості,
А деякі – у муках.
І світ би жити
Просто не зумів
Без того рівно писаного духу.
Я не повірю, що заміна буде їм,
Бо в книгах завжди
Найщиріша в світі сповідь.
У них є те,
Чим ми найбільше дорожим:
І спрага знань,
І дивосвіт любові…
Вікторія Жернова, керівник ММО шкільних бібліотекарів м. Ізюма.
На знімку: бібліотекарі освітніх закладів Ізюма.