Це перший державний проект, який дає незаможним громадянам можливість заробляти самотужки. Щороку приблизно мільйон українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей – державна допомога це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу й реалізувати себе, і соціальна підтримка держави це виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну.
Саме для таких людей створено ініціативу «Рука допомоги». Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям і членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат , отримати достойну зарплату та заснувати власний бізнес. Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей і прагнень кожного з них. Тим хто потребує стабільного заробітку , ми надаємо допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає - запропонуємо різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт. Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу на обладнання та матеріали для започаткування власного бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів ( що у 2018 році – приблизно 70 тис. грн.).
Окрім фінансування учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану. «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: у разі працевлаштування двох учасників проекту, підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.
Даний проект є новітнім механізмом боротьби з бідністю . Він дозволяє ефективно повертати до економічної активності тривалих безробітних громадян, сприяє кращій адаптації вимушених переселенців, створює нові робочі місця та посилює економічне становище міст та сіл за рахунок розвитку малого бізнесу.
Бажаючим взяти участь у проекті звертатися до Ізюмського міськрайонного центру зайнятості або Управління соціального захисту населення.