Адміністрація Ізюмської центральної міської лікарні повідомляє про спалах кору в нашому районі. Станом на 07.08.18р в районі зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Всі захворілі це дорослі люди, з яких 2 - мешканці міста та 2 - мешканці села. Хворі знаходились на лікуванні в інфекційному відділенні Ізюмської ЦМЛ. Дві людини, котрі були щеплені від кору, перенесли захворювання в легкій формі, інші, не щеплені, в більш тяжкій формі захворювання.
Далі.
Адміністрація Ізюмської центральної міської лікарні повідомляє про спалах кору в нашому районі. Станом на 07.08.18р в районі зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Всі захворілі це дорослі люди, з яких 2 - мешканці міста та 2- мешканці села. Хворі знаходились на лікуванні в інфекційному відділенні Ізюмської ЦМЛ. Дві людини, котрі були щеплені від кору, перенесли захворювання в легкій формі, інші не щеплені, в більш тяжкій формі захворювання.
Що таке кір?
Це гостре вірусне захворювання, інфекційного характеру, збудником якого є вірус кору, при цьому захворювання відбувається ураження нервової системи у людини. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100 % у довакцинальний період, найбільш сприятливими до кору є діти, тому відносять хворобу нерідко до так званих дитячих інфекційних хвороб.
Як передається кір?
Єдине джерело інфекції — це хвора людина.
Механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон\'юнктиви.
Як розвивається кір та які симптоми у цього захворювання?
Хвора людина заразна за 1-2 дні до початку захворювання до 5-го дня після висипу.
Контактна людина може захворіти через 8-10 днів або на 21 день від початку контакту. На цей же період встановлюється нагляд за контактними особами.
В перші 3-4 дні хвороби відмічається підвищення температури тіла до 39 градусів, порушення загального стану, нежить, сухий кашель, сиплість голосу, кон’юнктивіт, світлобоязнь.
На 2-3 день захворювання на слизовій оболонці щік з’являються дрібні плями білого кольору – це ранній симптом кору – плями Філатова-Бєльського-Коплика.
На 4-5 день захворювання, спочатку на обличчі, а потім на тулубі, кінцівках появляється плямисто-папульозний висип, на місті якого в подальшому, з’являються пігментні плями (цвітіння).
Які ускладнення можуть бути при захворюванні на кір?
Кір спричинює істотне зниження імунітету, тому хворі на кір чутливі до іншої бактеріальної інфекції, яка призводить до ускладнень. Пропорційно тяжкості перебігу можуть розвинутися ускладнення: середній отит, бактеріальний бронхіт, запалення легень та коровий енцефаліт.
Лікування та профілактика корі
Лікування – симптоматичне, при тяжких формах та ускладненнях - госпіталізація.
При перших проявах хвороби слід негайно ізолювати хворого та звернутись до лікаря.
Для активної імунопрофілактики кору застосовують живу корову вакцину. Її прищеплюють дітям, що не хворіли на кір, з 12—15-місячного віку. Ревакцинацію проводять так само, як і вакцинацію, одноразово в 6 років. Її мета — захист дітей, у яких з тієї чи іншої причини поствакцинальний імунітет не сформувався.
Владислав Бєляєв, завідуючий поліклінічним відділенням ЦМЛ.
В Ізюмському районі- спалах на кір
Facebook Коментарі