Ніхто навіть і не передбачав, що досить технічне питання порядку денного сесії міської ради зможе забрати так багато часу і уваги. Майже годину депутати вели дискусію щодо методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна. Начальник міського управління житлово-комунального господарства Ірина Гавриленко акцентуючи увагу на деяких змінах, намагалася пояснити важливість прийняття тих чи інших пунктів. Однак плюралізм думок у залі засідань не одразу привів до спільного знаменника. Багато різноголосиці виникло під час обговорення підпунктів 1.17 та 1.19. В останньому, зокрема, йшлося про зниження рівня орендної плати для виробників товарів медичного призначення (до трьох відсотків). Депутат М.І.Аралов з приводу цього зазначив, що пропозиція комісії, яку він очолює, спонукатиме до розвитку бодай якогось виробництва. У відповідь депутат Ю.І.Жувако підкреслив, що прийняття пункту автоматично дає преференції для працюючого товариства з обмеженою відповідальністю «Єврооптика». То ж чи не простежується тут лобіювання певних інтересів? Радилися, думали, гадали, однак кожна пропозиція вимагала ретельного обговорення. За словами представника від громади В.С.Кузьміна, слід взагалі визначитися: чи є в Ізюмі оптична галузь як така. Адже після руйнації ІОМЗу основні фонди галузі розтеклися по фірмах і фірмочках, наче пісок крізь пальці. Свою точку зору обстоювали депутати В.П.Савченко, С.П.Синицький...
ДАЛІ.
Ніхто навіть і не передбачав, що досить технічне питання порядку денного сесії міської ради зможе забрати так багато часу і уваги. Майже годину депутати вели дискусію щодо методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна. Начальник міського управління житлово-комунального господарства Ірина Гавриленко акцентуючи увагу на деяких змінах, намагалася пояснити важливість прийняття тих чи інших пунктів. Однак плюралізм думок у залі засідань не одразу привів до спільного знаменника. Багато різноголосиці виникло під час обговорення підпунктів 1.17 та 1.19. В останньому, зокрема, йшлося про зниження рівня орендної плати для виробників товарів медичного призначення (до трьох відсотків). Депутат М.І.Аралов з приводу цього зазначив, що пропозиція комісії, яку він очолює, спонукатиме до розвитку бодай якогось виробництва. У відповідь депутат Ю.І.Жувако підкреслив, що прийняття пункту автоматично дає преференції для працюючого товариства з обмеженою відповідальністю «Єврооптика». То ж чи не простежується тут лобіювання певних інтересів? Радилися, думали, гадали, однак кожна пропозиція вимагала ретельного обговорення. За словами представника від громади В.С.Кузьміна, слід взагалі визначитися: чи є в Ізюмі оптична галузь як така. Адже після руйнації ІОМЗу основні фонди галузі розтеклися по фірмах і фірмочках, наче пісок крізь пальці. Свою точку зору обстоювали депутати В.П.Савченко, С.П.Синицький. Врешті, зійшлися на тому, що в переліку орендних ставок за використання нерухомого майна треба вилучити термін «медичного призначення» і залишити поняття «виробництво». Тобто це дасть можливість розвивати не лише торгівлю, а й виробництво в Ізюмі.
Такий підхід депутатів до методики мав своєрідну мить істини. За двадцять років державної незалежності росту виробництва, а особливо оптичного, фактично не було. То ж звіт заступника міського голови з питань економіки, фінансів, розвитку промисловості та підприємництва Ю.В.Захарченка став приводом для широкої дискусії стосовно перспектив розвитку промисловості. Зазначалося, що серед факторів, від яких залежить стале економічне зростання, визначальну роль відіграють інвестиції. Вони дають змогу модернізувати існуюче виробництво, зберігають та створюють нові робочі місця, поліпшують систему управління, збільшують конкурентоздатність товарів. В цьому аспекті важливою була інформація про наміри іноземних інвесторів створити в Ізюмі медичний центр, розпочати виробництво економламп на базі ІТРЗ. До того ж ТОВ «ГРОЛ Україна» зараз готує до запуску закритого пивзаводу. Вже у вересні планується відкрити цех по виробництву питної води ( 130 робочих місць). В цілому все назване дасть місту шанс на вихід з депресивного стану.
У доповіді заступника начальника фінансового управління І.С. Решетняк говорилося про шляхи фінансової стабілізації. Увага приділялася необхідності поліпшення комунальних послуг. Найбільшу питому вагу (65,1 %) в загальній сумі податкового боргу до місцевого бюджету за перше півріччя склала саме заборгованість з податку на прибуток підприємств комунальної власності, зокрема, по міськтепломережі – 2233,3 тис. грн. А на другому місці - заборгованість по платі за землю. Проаналізувавши ситуацію, депутати погодилися із запропонованим звітом.
Не обійшли увагою цього разу центральну міську лікарню: 19 тис. грн.. було виділено із резервного фонду для приведення в належний вигляд пандусів біля ряду медичних закладів. Крім того, депутати дали згоду на прийняття у комунальну власність територіальної громади міста матеріальних цінностей із спільної власності сільських громад району. Важливим було рішення по створенню комунальної установи «Ізюмський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Стосовно структури, фінансування дискусії не було. Та цей перший крок свідчить про наміри влади задовольнити потреби ізюмчан у фізично-оздоровчих послугах. З такою ж думкою поставилися учасники сесії і до рішення стосовно змін у Положенні про територіальний центр соціального обслуговування. Як зазначив директор установи, депутат М.І.Аралов, ставиться мета розширити види адресної натуральної та грошової допомоги.
Взагалі, депутати змогли без перерви впоратися із наміченим порядком денним, розглянути чимало земельних питань. І це при тому, що перед початком пленарного засідання витратили час для аналізу виконання депутатських запитів. Йшлося про участь обласного депутат П.А.Дідика у вирішення питання щодо перевезення пільговиків у громадському транспорті. Як стало відомо, до цієї проблеми повернуться лише за підсумками 9 місяців роботи області. Наполовину задовольнила відповідь стосовно гральних салонів. Депутат В.П.Савченко зазначив, що контроль у сфері майже відсутній. У місті є ряд адрес, де гральні автомати продовжують діяльність. Разом з тим,депутати затвердили запит С.П.Синицького щодо правових колізій у звільненні з роботи працівників міськводоканалу. До речі, з критикою роботи керівника цього комунального підприємства говорив у виступі представник міського осередку Народної партії Дмитро Безпалий. За його словами, надмірні оклади керівництва водоканалу негативно позначаються на економічному стані підприємства.
Приємним моментом було вітання з днем народження депутата О.О.Шука. Міський голова О.А.Божков від імені депутатського корпусу вручив Олександру Олексійовичу квіти.
М.Калюжний.
Фото автора.