Дитина шкільного віку потребує ретельної організації робочого місця вдома, зокрема, виборі настільної лампи. Адже учневі доводиться багато часу проводити за підготовкою уроків, а денне світло, на жаль, доступний короткий проміжок часу. Тому завдання батьків вибрати найкращу модель лампи, максимально вписується в бюджет.
Дитина шкільного віку потребує ретельної організації робочого місця вдома, зокрема, виборі настільної лампи. Адже учневі доводиться багато часу проводити за підготовкою уроків, а денне світло, на жаль, доступний короткий проміжок часу. Тому завдання батьків вибрати найкращу модель лампи, максимально вписується в бюджет.
Найкращий світло для очей - природне
Причиною 70% проблем із зором у шкільному віці неправильне освітлення робочого місця дитини.
Для того щоб дитині-школяру було комфортно займатися, при цьому не погіршувався зір і не псувалася постава, важливо правильно підібрати освітлення. Воно повинно відповідати ряду вимог:
- Світло повинен бути рівним, без відблисків.
- Світло настільної лампи у темний час доби потрібно супроводжувати верхнім освітленням.
- Краще вибрати штори з нещільних тканин, які не будуть затримувати природне світло.
- Вікна в кімнаті бажано мити раз в два тижні.
- Небажано виставляти на підвіконня квіти, так як вони заломлюють світлові промені денного світла.
- Розташовувати джерела світла не можна ззаду і спереду від робочого місця малюка.
Критерії вибору настільного світильника
Настільна лампа повинна висвітлювати як можна більшу площу письмового столу
Настільна лампа, як і будь-який предмет інтер\'єру, повинна не тільки естетично вписуватися в кімнату, але і бути функціональною. Для цього при виборі освітлювального приладу слід враховувати наступні моменти: Чим простіше конструкція, тим краще. Мудровані спіралі або дуги з плафонами химерних форм оригінально виглядають, але вкрай незручні у використанні, так як сильно заломлюють світло. Тому оптимально вибрати модель на гнучкій ніжці. Це може бути лампа на шарнірах або на прищіпці. Мобільність цих конструкції дозволяє, не переставляючи освітлювальний прилад, висвітлювати потрібні області робочої поверхні.
Розташовувати лампу на столі потрібно виходячи з того, якою рукою пише ваша дитина: якщо він правша, то світло має бути зліва, якщо лівша навпаки. Тоді тінь не буде заважати писати або читати. Але можна також поставити лампу в середині, якщо простір столу дозволяє.
Лампи для настільного освітлювального приладу краще вибирати звичайні з білим покриттям (воно практично імітує природний світло) або світлодіодні з реостатом, що регулює потужність вихідного світла так легше підібрати найбільш комфортне освітлення для конкретної дитини. А ось енергозберігаючі лампи краще не застосовувати, оскільки в їх виробництві використовуються ртутні сполуки, пари яких небезпечні для здоров\'я малюка. Тим більше холодний білий світ, який вони випромінюють, шкідливий для очей.
Колір світловипромінювання повинен бути з маркуванням ЛТБ (білий теплий), який, на відміну від ЛД (денної) і ЛХБ (білий холодний), максимально схожий на денній.
Потужність настільної лампи залежить від площі робочої поверхні столу (якщо стіл маленький лампочки в 60 Вт цілком достатньо, якщо середній чи великий, то краще 100 Вт).
По ссилці - https://svetilnikof.com.ua/nastolnye-lampy можна придбати гарні настільні лампи для різних потреб.
Дотримання цих параметрів знаходить відображення також і в ціні на світильники. Вибір за вами: можна придбати недорогу модель за 900 рублів, а можна купити ідеально тонку з якісного пластику за 6000 рублів. Все залежить від виду конструкції і матеріалу, з якого виготовлений плафон.
Вибір плафона настільної лампи
Важливим критерієм вибору настільної лампи її плафон. Основні вимоги, крім зовнішнього вигляду, полягають у:
- непрозорість матеріалу, з якого він виготовлений;
- спрямованості на стільницю, а не очі сидить за столом;
- наявність відбивача, який розсіюватиме світло.
Параметрами вибору оптимальної моделі плафона
- форма;
- колір;
- матеріал;
- розмір і висота.
Краще всього, якщо форма світильника буде нагадувати трапецію (вузьке підставу для цоколя і розкриті широкі краю), так як таким чином лампа буде висвітлювати велику площу столу. Кулясті або у вигляді конуса лампи проектують світло одним пучком, що дуже шкідливо для зорового сприйняття.
Що стосується кольору, то краще вибирати пастельний відтінок він не буде відволікати дитину від головного завдання навчання. Відмінна ідея плафон зеленого кольору. Відтінки цього спектру дають м\'язам очей необхідний відпочинок.
Матеріал плафона, як правило, буває кількох видів:
- пластик;
- пластмаса;
- скло;
- метал;
- скло;
- текстиль.
Ідеальним варіантом для настільної лампи товстий і непрозорий міцний пластик, щоб світло не сліпило очі. Пластмасові плафони лампи небезпечні тим, що при тривалому періоді роботи можуть спалахнути. А металеві дуже нагріваються. Враховуючи, що настільна лампа підбирається для дитини, можливі варіанти випадкового опіку через необережне поводження з приладом. Скло останнім часом дуже популярно в якості матеріалу для виготовлення світильників, однак воно, швидше, виконує декоративну функцію, ніж практичне, так як може розбитися. Текстиль відмінно розсіює світловий промінь, робить освітлення м\'яким і приємним для сприйняття. Проте тканина збирає пил і тому такі настільні лампи протипоказані для дитячих кімнат, а особливо якщо дитина алергік.