Війна на сході, вибухи в Харкові, постійні повідомлення про замінування вокзалів та торговельних центрів в інших містах України – усі ці тривожні події свідчать про те, що поруч з нами завжди існує загроза терористичних актів. Тож лише пильність громадян може протистояти цьому негативному явищу XXI століття, дасть змогу запобігти численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою.
Далі.Війна на сході, вибухи в Харкові, постійні повідомлення про замінування вокзалів та торговельних центрів в інших містах України – усі ці тривожні події свідчать про те, що поруч з нами завжди існує загроза терористичних актів. Тож лише пильність громадян може протистояти цьому негативному явищу XXI століття, дасть змогу запобігти численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою.
Як правило, терористи для своїх злочинних дій обирають місця масового перебування людей та об’єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводить до значної кількості людських жертв і можуть створити додаткову загрозу населенню та територіям, внаслідок викиду у навколишнє природне середовище небезпечних речовин (хімічних, біологічних, радіоактивних). Типовою їх зброєю є використання замаскованих вибухових пристроїв. Не так давно на сайті «Имеется мнение» міста Жовті Води, що на Дніпропетровщині, було повідомлення про те, як одна жіночка підібрала на вулиці залишену коробку з феном. Після увімкнення приладу стався вибух. Жінка загинула. Як з’ясувалося, злочинець замаскував туди вибухівку. Намагаються терористи розмістити вибухові пристрої у найбільш уразливих місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню. До таких місць, як правило, належать: вокзали. автомобілі, урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (базари, супермаркети), підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень, громадський транспорт, об’єкти підвищеної небезпеки тощо.
Ознаками підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями є електродроти, що виходять з невідомого предмета, антени, лампочки на його поверхні, хід годинника, що прослуховується; залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, коробки, ручні ліхтарики тощо); предмети, що знаходиться в не призначених для цього місцях (наприклад, велика дитяча іграшка біля вхідних дверей); предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторами.
З метою попередження вибуху та встановлення наявності вибухового пристрою необхідно бути уважними та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, пакунки, парасольки, іграшки тощо); звертати увагу на ділянки свіжоскопаної землі, свіжопоштукатуреної або свіжопофарбованої стіни будівлі. Користуючись громадським транспортом, не варто погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі провідників, контролерів).
При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно зберігати спокій. Негайно повідомити про знахідку представникам поліції за номером 102, або аварійно-рятувальних служб за номером 101. Також можна скористатися телефонами чергового УСБУ в Харківській області (057) 700-16-61, (057) 700-34-50, 067-40-10-77; а також телефонами чергового Ізюмського МРВ УСБУ (05743) 2 31-17, (05743) 2-45-00.
Запам’ятайте, не можна торкатись до підозрілої речі. Ні в якому разі не курити біля знахідки, не користуватись запальничкою, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати. Слід залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, і при можливості організувати охорону на безпечній відстані.
Прес-служба Ізюмського МРВ УСБУ в Харківській області.
Пильність – запорука ефективної боротьби з тероризмом
Facebook Коментарі