Порцелянові статуетки дуже популярний предмет колекціонування. Але, на жаль, вони часто ламаються. Практично всі порцелянові статуетки порожнисті, що робить їх легкими і ніжними. Ремонт цих фігурок може бути складним завданням.
Порцелянові статуетки дуже популярний предмет колекціонування. Але, на жаль, вони часто ламаються. Практично всі порцелянові статуетки порожнисті, що робить їх легкими і ніжними. Ремонт цих фігурок може бути складним завданням.
Як склеювати порцелянові статуетки
З-за того, що фарфор більше схожий на скло, ніж на кераміку, при ударі він розколюється на великі шматки і на дуже дрібні фрагменти, що розсипаються на порох. Тому ви можете легко склеїти великі шматки, але потрібна величезна майстерність, щоб заповнити інші прогалини глазур\'ю. Також, щоб фігурка виглядала, як нова, потрібно розпис. Можна придбати статуетки ручної роботи на сайті - dekorshop.com.ua
Інструкція:
- Ретельно вимийте всі фрагменти статуетки для видалення пилу, бруду та сміття. Покладіть осколки на паперові рушники, щоб вони повністю висохли.
- Надіньте латексні рукавички для захисту поверхні фарфору від шкірного жиру. Інакше він завадить клею склеювати фарфор належним чином.
- Нанесіть супер-клей на лінії відколу і утримуйте осколки разом, поки клей не висохне повністю у відповідності з інструкціями на упаковці.
- Видаліть надлишки клею з поверхні фарфору. Це можна зробити, наприклад, лезом бритви.
- Для видалення бульбашок повітря добре розімніть руками шматок білої самозастигаючої глини. Це також зігріє глину і зробить її більш пластичною.
- Заповніть глиною тріщини і порожнечі статуетки. Глину можна використовувати для обробки сколів глазурі.
- Змочіть пальці і розгладьте глину так, щоб зрівняти її з поверхнею порцеляни.
- Дайте глині висохнути і затвердіти згідно з інструкціями на упаковці.
- Нанесіть акрилову фарбу на тріщини та інші місця, які вимагають підфарбовування. Можливо, вам доведеться підфарбувати неушкоджені частини фігурки, щоб пошкоджені ділянки гармоніювали з ними.
- Поставте статуетку на стопку газет або на пластикову підстилку.
- Нанесіть три-чотири шари лаку-спрею для закріплення фарби. Давайте кожного шару лаку висохнути, перш ніж наносити наступний.
Як чистити фарфор
Фарфор використовується для виготовлення посуду, плитки, фігурок і декоративних статуй. З часом ці тонкі керамічні вироби стають запорошеними і тьмяним і вони навіть можуть іржавіти при впливі вологи протягом тривалого часу. Якщо ваш фарфор старий і якщо за нею не доглядали належним чином, ви можете повернути його первісний блиск і колір.
Інструкції:
- Збийте мило в гарячій воді до утворення рясної піни.
- Змочіть ганчірку в мильній воді і протріть поверхню фарфорового виробу. Видаліть всю пил, бруд тощо. Витріть фарфор сухою ганчіркою.
- Змочіть пемзу і обережно відітріть нею іржу і плями на поверхні виробу.
- Змийте пил, що залишилася після пемзи, мильною водою і ганчіркою. Знову витріть і висушіть фарфор.
Як чистити рідкісні порцелянові статуетки
Регулярна чистка рідкісних фарфорових статуеток не покращує їх зовнішній вигляд, але може збільшити їхню вартість. Це може видатися протиріччям, але якщо ви будете уважні і акуратні, періодична чистка статуеток збереже їх красивими для майбутніх поколінь.
Інструкція:
- Обережно і регулярно видаляйте пил з вашої колекції рідкісних фарфорових статуеток. Інструменти для видалення пилу повинні бути ніжними і легкими, наприклад, це може бути пір\'яна щітка, замша або м\'яка кисть. Кисті, як правило, краще всього видаляють частинки пилу з дрібних тріщин і складок.
- Мийте фарфор вручну, використовуючи м\'яке мило, якщо це необхідно. Намочіть статуетку в теплій воді, акуратно протріть забруднені ділянки м\'якою тканиною, потім сполосніть. Поставте статуетки на паперовий рушник і дайте їм висохнути на повітрі. Слідкуйте за тим, щоб статуетки не зісковзнули та не впали, - використовуйте рушник або гумовий килимок.
- Тріть рідкісні фарфорові статуетки, тільки якщо є складні забруднення, і тріть лише забруднені ділянки і тільки м\'якою вологою мочалкою. При найважчих плямах фігурки можуть бути занурені в теплу воду на кілька секунд, але будьте обережні, так як делікатні поверхні можуть бути легко пошкоджені тертям. Якщо пляма важко видалити, подумайте, чи варто ризикувати.
- Застосовуйте засоби з особливою обережністю. Уважно прочитайте інструкцію до засобу, щоб визначити, чи безпечне воно при чищенні порцеляни. Спочатку протестуйте його на невеликій непомітній ділянці статуетки та завжди дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
Як відрізнити порцелянові статуетки від керамічних
Фарфор підпадає під категорію кераміки, яка включає в себе глиняний посуд, порцеляна і фаянс. Фарфор складається із суміші каоліну, білої глини і польового шпату, яку обпалюють при температурі приблизно 2600 градусів за Фаренгейтом. Кераміка, з іншого боку, складається з твердих і крихких матеріалів, вироблених з неметалічних мінералів. Середній колекціонер статуеток може відрізнити фарфор від кераміки на увазі і звуку.
Інструкція:
- Тримайте фігурку проти світла і проведіть пальцем з одного боку в бік за нею. Крізь порцелянову статуетку ви побачите тінь пальця, так як фарфор прозорий, на відміну від кераміки.
- Проведіть пальцем по поверхні фігурки. Порцелянова статуетка буде рівною і гладкою, як поверхня яєчної шкаралупи.
- Ретельно вивчіть зовнішній вигляд фігурки. У фарфору, як правило, більш тонкий і делікатний вигляд, ніж кераміки, і фарфор біліше. Якщо обидві білі фігурки, зверніть увагу на те, яка фігурка більше блищить. Склад порцеляни забезпечує йому глянсову, як скло, поверхню.
- Обережно постукайте по фігурці нігтем. Керамічна фігурка видає глухий звук, в той час як порцелянова статуетка прозвучить при ударі, як дзвіночок, більш дзвінко.