Публікації, вміщені у міськрайонній газеті під заголовками "Місто може потонути
в смітті" та "Амброзія збіднює грунт і відправляє людей в реанімацію", активно
обговорюються читачами. В редакційній пошті чимало листів, де значна увага
приділяється як проблемі знищення амброзії, так і санітарії в цілому.
На знімку: ось такий "врожай" амброзії в центрі міста.
Фото К.Григоренка.
Публікації, вміщені у міськрайонній газеті під заголовками "Місто може потонути в смітті" та "Амброзія збіднює грунт і відправляє людей в реанімацію", активно обговорюються читачами. В редакційній пошті чимало листів, де значна увага приділяється як проблемі знищення амброзії, так і санітарії в цілому.
П.Чередник, вул. Чайковського:
– Очищення території від бур\'янів лишається актуальною проблемою. Не всі мешканці міста поки що розуміють її. Часом, коли обкошують обійстя й город, кидають зелену масу на дорогу. Підсушена ж трава з дощовими потоками потрапляє в низини і проростає з неймовірною силою. Таке, приміром, спостерігається тривалий час на моїй вулиці. Спершу самотужки згортав викинутий бур\'ян, палив. Однак набридло. Почав просити сусіда М.Тарана не виносити бур\'ян, а особливо амброзію, на проїжджу частину. Це, мовляв, додає чимало клопоту. У відповідь: "Робив й буду робити. Чого ти тут командуєш". Дивує позиція су-сідів, які, порядкуючи на своєму подвір\'ї, виносять на вулицю всілякий непотріб, будівельні матеріали тощо. Начебто за двором вони не ходять. І що найприкріше, не зважають ні на які умовляння. Бо голова квартального комітету В.І. Колісник для них - не авторитет. Дільничного інспектора рідко бачимо. От виходить, що боротьбу за чистоту в місті перетворюємо в пустопорожню балаканину. А треба, як у цивілізованих країнах - штрафувати за найменше порушення правил благоустрою.
Є.Коваль, пенсіонер:
– Мені доводиться їздити електричкою до Слов\'янська. На кожній зупинці бачу купи сміття й немає жодної урни. Крім того, обабіч залізниці на узліссі рясніють несанкціоновані звалища непотребу, біля яких люди збирають гриби. Неприємно споглядати таку картину. Або візьмемо автозупинки Ізюма. Практично ніде не побачиш урн для сміття. Навіть біля платної зупинки, що поряд із залізничним ринком, чимало твердих побутових відходів. Його роками ніхто не прибирає. На вулицях міста валяються пляшки різного калібру і чимало пакетів. У вітряну погоду целофанова продукція розлітається скрізь. Чи не час комунальним службам вирішити питання роздільного збирання сміття? Тоді б пластмасову тару можна б було здавати на переробку. І не треба далеко їздити за досвідом, достатньо побувати в Слов\'янську.
Ще один факт. Нерідко доводиться бачити, як працівники житлово-комунального господарства, прибираючи сміття з дороги шляхопроводу, що йде на залізничний ринок, викидають його на узбіччя. Тобто непотріб з одного місця переміщують в інше. Чи не краще все зібране вивозити на міський полігон? Або взяти жителів, які виносять зібране у дворі сміття і бур\'ян безпосередньо на проїжджу частину. Чому їх не штрафують?
В.Віннік, голова квартального комітету кварталу №32:
– Думаю, що господар повинен сам дбати про чистоту і порядок біля свого двору, а не чекати, поки це скаже квартальний. Часом одному скажеш, він одразу прибере, а іншому, як об стіну горохом . Навіть виклик дільничного на таких не діє. Що ж робити з такими господарями, як Санжаревські, що мешкають по вул. Лермонтова, 20, Салтовський ( вул. Чкалова, 18). Бур\'яни біля цих садиб - до неба. Хоча, треба бути справедливою, є і добрі господарі. Слід подякувати жителям кварталу №32: Шевченко Т.В. (вул. Лермонтова, 12); Ємельянській М.С.(вул. Чкалова,72А); Новосад Н.М. (вул. Комуністична,6); Тертична Т.Ф. (вул. Лермонтова,44) за порядок, за квіти біля двору. Поважаю кожного жителя кварталу, бажаю всім здоров\'я, добробуту та чистого довкілля. І дуже прошу - не чекайте, доки вам нагадають, дбайте про чистоту самостійно.
І.Шевченко, пенсіонер:
– Амброзія рясно вродила біля будинку №75 по проспекту Леніна. Та, на жаль, це не поодинокий випадок. Як і в минулому році, карантинний бур\'ян знову заполонив усе місто. Справжнісінькі хащі можна побачити не лише в кінці проспекту Леніна, але й на вулицях Комінтерна, Пушкінській, Гоголя, Капітана Орлова, біля колишнього стадіону "Дзержинець", у центрі на Соборній (біля мисливського магазину), на узбіччі доріг, що ведуть до річки Дінець. Схоже, що по-справжньому боротьбу із цим бур\'яном-алергеном у нашому місті не ведуть. Хоча про велику шкоду для здоров\'я від спілкування з амброзією під час цвітіння (зараз саме такий період!) міськрайонна газета писала нещодавно. Та на публікацію мало хто звернув увагу.
Продовжують повсюдно вести нещадну боротьбу чомусь зі споришем, який в інших містах (а в селах тим більше) спеціально культивують, вирощують, щоб прикрасити вулиці, площі, майданчики та подвір\'я. Спориш (його ще називають гусячою травичкою, травкою-муравкою) з давніх-давен поважали наші предки. І от днями мені довелося спостерігати, як бригада жрепівців, десь приблизно з десяток чоловік, буквально виковирювала з корінням цю травичку на площі біля " білого будинку". А майже поруч, на дитячому майданчику біля ресторану "Ювілейний" та районного Будинку культури не помічала височенні бур\'яни, які аж ніяк не прикрашали цю місцину. На думку багатьох ізюмчан, із амброзією у нашому місті вже пора повести рішучу боротьбу.Тільки тоді позбавимось цього шкідливого і для здоров\'я, і для навколишнього середовища бур\'яну.
А где это платная стоянка возле ж/д рынка?