З часом всі фасади потребують счистке, особливо це стосується будівель, розташованих у межах міста. Не варто братися за миття фасадів без попередньої теоретичної підготовки. Зовнішні покриття стін, виготовлені з різних матеріалів, до кожного з них потрібен особливий підхід.
З часом всі фасади потребують счистке, особливо це стосується будівель, розташованих у межах міста. Не варто братися за миття фасадів без попередньої теоретичної підготовки. Зовнішні покриття стін, виготовлені з різних матеріалів, до кожного з них потрібен особливий підхід. У статті ми розглянемо покрокову інструкцію миття фасадів з різних матеріалів, поговоримо про миючих засобах, механізмах і устаткуванні.
Очищення фасаду
Очищення фасадів – комплекс спеціальних заходів, з допомогою яких видаляються з поверхні забруднення. При цьому вибирається такий алгоритм дій, який не завдає шкоди зовнішньому вигляду і не робить негативного впливу на експлуатаційні показники матеріалів. Деякі забруднення розташовуються не тільки на поверхні, але і глибоко проникають в структуру матеріалів, видалити їх звідти дуже складно. Такі роботи вимагають професіоналізму, використання ефективних миючих засобів та спеціального обладнання. У найскладніших випадках доводиться видаляти старе покриття і повністю ремонтувати фасади. Коріння мохів проникають в поверхню покриття і руйнують їх. Для того щоб мінімізувати ризики критичного руйнування фасадів мікроорганізмами, треба своєчасно видаляти їх. Мити фасади можна як самостійно, так і користуватися послугами спеціалізованих компаній. Одночасно з фасадами і миються вікна.
Очищення фасаду і миття вікон,
Класифікація забруднень
Розрізняють два види забруднень. Мінеральні. Утворюються внаслідок осідання на поверхні мінералів з повітря. До них же відносяться забруднення будівельними матеріалами: цементно-піщаним розчином, ущільнювачами і герметиками, монтажною піною і т. д. Іржа і патина, солі на поверхні з цегли (висоли), кіптява і сажа – це теж мінеральні забруднення. Мінеральне забруднення (висоли) Органічні. Поява на поверхні мохів і цвілі. З часом на поверхнях осідає пил, яка слугує живильним грунтом для зростання різних мікроорганізмів. До категорії органічних забруднень також відносяться плями від жирів і оліфи. Органічне забруднення (очищення від моху) Під час підготовки до миття фасадів потрібно брати до уваги не тільки матеріал виготовлення фасадних покриттів, але і природу забруднень. Ці чинники впливають на вибір миючих засобів, пристосувань і інструментів мийки. Крім очищення фасадів з метою поліпшення їх зовнішнього вигляду такі роботи потрібно виконувати перед проведенням косметичних ремонтів. За рахунок цього покращується коефіцієнт адгезії нових фінішних покриттів з поверхнями фасадів. Технічні засоби для миття фасадів Будь-яка технологія миття вимагає напору води під високим тиском. Воду можна забирати не безпосередньо з водопроводу гнучкими садовими шлангами. Такий спосіб найпростіший, але тиск води не завжди достатньо для якісного виконання робіт. Крім того, слабкий напір вимагає використання під час миття довгих сходів, тільки так можна подати струмінь води на висоту більше двох метрів.
Мийка фасаду
Більш ефективний спосіб – використання спеціальних міні-мийок Керхеров для подачі води під великим тиском. Вони використовуються не тільки для миття фасадів, з допомогою апаратів миються автомобілі, бетонні та кам\'яні доріжки, тротуари та сходи, огорожі та декоративні металеві огородження і т. д. Міні-мийка Karcher (Керхер) Міні-мийка Karcher (Керхер) Технічні характеристики Керхеров Найменування параметра Значення Найменування параметра Значення Максимальний тиск 11-15 МПа Продуктивність за обсягом рідини 320-380 л/год Продуктивність по площі 360-420 м2 Маса 4,8–5,2 кг В реалізації є спеціальне обладнання, що дозволяє мити фасади двоповерхових будівель з землі – зручно, швидко і повністю безпечно. В комплект входить карбонова збірна штанга, регульована довжина дає можливість мити поверхні на відстані 25 м від рівня землі. В штангу під високим тиском подається відфільтрована вода. Для виключення утворення на стеклах і пластикових фасадах плям і розлучень воду очищає комплект спеціальних фільтрів. Видаляються не тільки дрібні механічні домішки, але і її демінералізація і деионизация. У таблиці нижче наведені параметри основних моделей міні-мийок для індивідуального користування, але існують і промислові агрегати, що дозволяють якісно мити фасади багатоповерхових будівель. Звичайна вода підключається до фільтрів, розташованим на візку. На цій же візку намотані гнучкі шланги. При митті стекол і металевих фасадів використовується очищена вода, інші поверхні миються звичайної. Деякі моделі пристроїв мають спеціальні ємності для додавання миючих засобів. Кількість миючих засобів, що подаються на щітку, регулюється в залежності від ступеня забруднення фасаду. Які використовувати засоби для миття фасадів та вікон Вибір конкретного миючого препарату потрібно робити з урахуванням його фізичних і хімічних характеристик та конкретного матеріалу фасадних стін.
Сучасні миючі засоби дозволяють очищати фасадні стіни від: солей хлору, калію, натрію; висолів; пилу і кіптяви; пташиного посліду, пилку рослин; грибків і цвілі; іржі і жирних плям; залишків бетону, плиткового клею, вапна, герметиків; графіті. Важливо. Вапняк і мармур можна чистити тільки лужними засобами, використання кислотних категорично забороняється. Цегла і керамічну плитку очищають кислотними з мінімальною концентрацією. Для фасадів, оштукатурених цементно-піщаними розчинами, застосовуються нейтральні засоби. Маючи теоретичні знання, вам буде легше визначатися з конкретним засобом для миття фасадів. Будьте дуже уважні, неправильно підібране миючий засіб може завдати фасаду непоправної шкоди.
Миття цегляного фасаду будинку
Крок 1. Оцініть стан фасаду, взнайте причину і площа забруднень, їх місця розташування.
Крок 2. З урахуванням забруднень підберіть миючий засіб, кількість повинна враховувати кратність мийки і разовий витрата. Важливо. Не беріться відразу мити пристосуваннями з високим тиском води. Невмілі дії і неправильне використання може завдати шкоди поверхні фасадних стін. Починайте мити м\'яким методом, бруд і пил відмінно видаляються за допомогою гнучкого садового шланга і звичайної щітки.
Крок 3. Підберіть насадку на шланг. Розмір сопла вказується в градусах, при 0° струмінь виходить з максимальною швидкістю, але мінімальним діаметром. Для більшості поверхонь з цегли встановлюється кут виходу 40°-50°. Сопло XHose (Насадка для шлангу) Сопло XHose (Насадка для шлангу)
Крок 4. Прийміть заходи по захисту вікон і дверей, закрийте їх поліетиленовою плівкою. Прослідкуйте, щоб поруч з будинком не перебували діти, тварини і птахи.
Крок 5. Сильно забруднені ділянки треба попередньо намочити миючим засобом. За дуже брудним попередньо пройдіться змоченою в миючому складі губкою.
Крок 6. Безперервно пересувайте насадку на поверхні стіни, до дуже брудним ділянок повертайтеся кілька разів. Струмінь завжди повинна рухатися зверху вниз, стежте, щоб на поверхні не залишалися сліди від потьоків бруду.
Крок 7. Якщо користувалися їдкими миючими засобами, то обов\'язково змийте фасадну стіну чистою водою. Змийте миючий засіб чистою водою Змийте миючий засіб чистою водою Невеликі плями краще повторно помити вручну. Не забувайте про техніку безпеки, працюйте в захисних окулярах. Обережно користуйтеся сходами і драбинами, вони не повинні хитатися. Якщо поверхня землі біля стін нерівна, то зробіть переносну майданчик. Не забудьте про засоби індивідуального захисту Не забудьте про засоби індивідуального захисту Як помити фасад з клінкерної плитки Клінкерні фасади за своїм дизайнерським та фізичним показникам відповідають сучасним вимогам. На жаль, поява на лицьовій поверхні слідів розчину і клею трапляється досить часто. Головна причина – низька кваліфікація і несумлінність робітників. Вони несвоєчасно очищали поверхню від технологічних забруднень, розчин тривалий час перебував на плитці і за цей час встиг просочитися усередину, механічне видалення зовнішнього шару неефективно. Рідкі компоненти вже просочили плитку, після видалення твердих елементів вони стають помітними. Фасад з клінкерної плитки Фасад з клінкерної плитки Для проведення робіт знадобиться 24% розчин соляної кислоти (продається в магазинах будівельних матеріалів), рідке мило і звичайна щітка на довгій ручці. Для змиву поверхні можна користуватися простим садовим шлангом, підключеним до існуючої системи водопроводу.
Як відновити чистоту поверхні?
Крок 1. Звільніть місце біля фасадної стіни, приберіть будівельне сміття. Якщо будівля висока, то приготуйте сходи або драбину відповідної довжини. Важливо. Соляна кислота – їдка хімічна сполука. Прийміть всі заходи, щоб обмежити доступ до місця мийки домашніх тварин і сторонніх людей.
Крок 2. Намочіть стіну чистою водою зі шланга. Поверхня повинна ввібрати максимально можлива кількість вологи, це обов\'язкова умова мийки гігроскопічних будівельних матеріалів. Суха фасадна облицювання вбере миючий засіб, після закінчення процесу видалити його звідти неможливо. Це стане причиною тривалого виділення миючих засобів з облицювання, на поверхні постійно будуть з\'являтися плями або плями. Крім того, на сухих фасадах значно збільшується витрата миючих засобів.
Крок 3. Вилийте частина розчину в пластикову ємність. Не застосовуйте оцинковані ємності, кислота роз\'їдає покриття. Трохи змочіть щітку і протирайте місця забруднень. У міру потреби змочуйте щітку. Майте на увазі, що пари соляної кислоти подразнюють органи дихання, працюйте в респіраторі. Якщо його немає – то стійте з підвітряного боку стіни, пари повинні йти в протилежну сторону від вас.
Крок 4. Якщо деякі забруднень видаляються складно, то очищайте їх із збільшеною кількістю розчину. Соляна кислота відмінно відмиває залишки клею і цементно-піщаного розчину, плями від замазки і т. д.
Крок 5. Мийте не всю стіну, а розділіть її на ділянки. Починайте з верхньої частини і рухайтеся вниз.
Крок 6. Після використання кислоти поверхню ретельно змийте чистою водою зі шланга. При змиванні використовуйте щітку, вона допоможе видалити залишки миючого засобу.
Крок 7. Для гарантування чистоти поверхні цегли професіонали радять ще раз помити фасад із застосуванням звичайного рідкого мила. Розведіть препарат в окремій ємності, нанесіть його на поверхню фасаду і ретельно змийте залишки водою. Закінчили мити стіни – можна переходити на другу і так по периметру будинку. До і після очищення фасадів з клінкерної плитки До і після очищення фасадів з клінкерної плитки Миття пластикових фасадів Під час очищення фасадів з пластикових матеріалів необхідно дотримувати наступні рекомендації: Правильно вибирати миючі матеріали з урахуванням типу і розмірів забруднень. Пластики не бояться більшості агресивних сполук, але вони можуть пошкодити системи кріплення. Майте це на увазі. Фасади монтуються таким способом, щоб під час дощів вода не потрапляла під покриття. Це означає, що вода зі шланга завжди повинна литися зверху вниз по відношенню до стиків панелей, а не навпаки. Не притискайте щітку до панелей з великим зусиллям, вони можуть бути тонкими і не витримати таких навантажень. Якщо на поверхні пластикового фасаду виявлені механічні пошкодження, то їх не можна мити струменем води. Пропустіть пошкодження, а потім поверніться до них і очистіть проблемні місця вручну.
Очищення пластикового фасаду
Очищення фасадних стін старого дерев\'яного будинку Дерев\'яні фасади таких будинків темніють, на них з\'являються мохи. Відразу скажемо, що чистити поверхні доведеться довго, на один невеликий будиночок знадобиться кілька днів. Є два методи відновлення зовнішнього вигляду старих дерев\'яних стін або обшивки з натуральної деревини. Перший – сухий. Потрібно користуватися металевими щітками і електричними шліфувальними машинками. Працювати фізично важко, але можна досягти позитивного ефекту. Після такої очистки професіонали рекомендують захистити поверхні стін від псування і забруднення. Сьогоднішні будівельні матеріали і технології дають змогу зробити це досить надійно і швидко.
Очищення фасаду електричною машинкою
Другий – мокрий. Для очищення можна застосовувати міні-мийні машини Керхер. Сильний напір струменя видаляє верхній прогнилий шар деревини, зовнішній вигляд дерева оновлюється. І для цього методу знадобиться багато часу. Крім того, перед подальшим захистом стін потрібно чекати, поки дерево не висохне повністю. Очищення дерев\'яного фасаду Очищення дерев\'яного фасаду Як очистити цоколь з натурального каменю Як і будь-який матеріал, натуральний камінь з плином часу погіршує свій первісний вигляд, на ньому починають виростати мохи. Він забруднюється частинками землі, на поверхні осідає пил. Звичайне миття водою часто не дає результатів, доводиться користуватися миючими засобами. Натуральний камінь можна чистити кількома методами: Із застосуванням розчинів кислоти. Можна застосовувати фосфорну, соляну, фтористоводневу, оцтову і мурашину кислоти. Концентрація не більше 10%. Перед миттям камінь рясно змочується чистою водою до повного насичення, тільки після цього поверхню можна наносити розчини кислоти. Забруднення видаляються щітками, після чищення поверхню змивається спочатку водою, потім мильною водою і знову чистою водою. Таким способом часто обробляють пісковики. У своєму складі вони мають залізо, яке з часом окислюється, на поверхні з\'являються негарні руді нальоти. Важливо. Забороняється мити кислотними розчинами камінь, що містить вапняк З використанням розчинів лугу. Цей метод застосовується для видалення органічних забруднень: плями від олії та жиру, воскові нальоти. Метод можна застосовувати на всіх видах каменів без винятку. Розчинниками. Використовуються органічні і неорганічні розчинники. Поверхня ефективно очищається. Недолік – можна мити тільки локальні забруднення. Спеціальними пастами. Метод застосовується для очищення поверхонь від моху, плісняви, іржі, вапна, гіпсу, фарби, смоли. Паста тонким шаром наноситься на забруднені ділянки, дається час на роз\'їдання. Після це металевою щіткою або шпателем забруднення видаляються. Механічними пристроями. Можна використовувати круглошлифовальную машинку з металевими дисками. Видаляються всі поверхневі плями. Працювати треба обережно, не допускаючи утворення помітних заглиблень.
Методи очищення цоколя
Професійні поради Ніколи не поспішайте приймати рішення, уважно обстежте фасадні стіни на предмет складу забруднень і їх кількості. Неправильно обрана технологія та миючі засоби можуть завдати фасаду незворотні ушкодження. Працюючи з їдкими хімічними миючими засобами дотримуйтесь правил безпеки. Захищайте не тільки себе, але і подбайте про безпеку оточуючих. Крім респіратора обов\'язково користуйтеся гумовими рукавичками Крім респіратора обов\'язково користуйтеся гумовими рукавичками Якщо біля будинку є клумби з квітами, то не допускайте попадання на них миючих засобів. Попередньо прокопайте канавки для відведення брудної води безпечне місце. Пам\'ятайте, що попадання кислоти в грунт значно погіршує його родючість.
Ми вже не згадуємо про вкрай негативні наслідки просочування такої води в колодязі. Не мийте фасади в дуже жарку і сонячну погоду. Високі температури і прямі сонячні промені підсилюють негативний вплив хімічних засобів на організм людини. Якщо у вас будинок великий, має декілька поверхів – запросіть співробітників спеціалізованих компаній. Це обійдеться в кінцевому підсумку не набагато дорожчий, ніж при виконанні робіт самостійно. Зате якість і безпека праці будуть на найвищому рівні. По закінченні робіт дуже ретельно змивайте поверхню від залишків миючих засобів. Їх наявність не тільки може викликати появи різних плям, але і повільно руйнувати структуру облицювальних матеріалів. На них утворюються мікротріщини і пори, вони почнуть кришитися і т. д. В порах швидко осідає пил, яка служить підставою для зростання мохів. Ретельно змивайте поверхню від миючих засобів