Одна з найпопулярніших жартів напередодні прийдешнього лютневого чоловічого свята – це жарт на тему шкарпеток. А з іншого боку, що поганого в такому подарунку? У сучасній індустрії моди цей предмет одягу вже давно є не тільки важливим елементом екіпіровки ніг, але і стильним аксесуаром, ефектно доповнюють образ. Модельний ряд цього прозаїчного коли-та предмета чоловічого гардероба в наші дні настільки різноманітний, що можна знайти найцікавіші і навіть незвичайні моделі. І це робить їх ще і неймовірно універсальною річчю, підходящої для комплектування стильного образу в стилі Casual. Так і практичні зігріваючі шкарпетки, дарують затишок і комфорт, теж ніколи не зайві в будь-якому гардеробі: і чоловіків, і жінок, і вже тим більше дітей.
Одна з найпопулярніших жартів напередодні прийдешнього лютневого чоловічого свята – це жарт на тему шкарпеток. А з іншого боку, що поганого в такому подарунку? У сучасній індустрії моди цей предмет одягу вже давно є не тільки важливим елементом екіпіровки ніг, але і стильним аксесуаром, ефектно доповнюють образ. Модельний ряд цього прозаїчного коли-та предмета чоловічого гардероба в наші дні настільки різноманітний, що можна знайти найцікавіші і навіть незвичайні моделі. І це робить їх ще і неймовірно універсальною річчю, підходящої для комплектування стильного образу в стилі Casual. Так і практичні зігріваючі шкарпетки, дарують затишок і комфорт, теж ніколи не зайві в будь-якому гардеробі: і чоловіків, і жінок, і вже тим більше дітей.
До речі, спочатку, шкарпетки були тільки елементом жіночого гардеробу. Вважається, що подібність шкарпеток носили грекині в Давньої Греції 6-го століття до н. е. По вулицях вони крокували в шкіряних сандалях, а вдома могли розслабитися, давши відпочити втомленим ногам в тапочках з м\'якої шкіри без застібок, закривають п\'яти і пальці. Вони прирівнювалися до нижньої білизни, тобто не виставляли на показ і одягали тільки в стінах будинку і в оточенні членів сім\'ї. Багато різноманітних шкарпеток можно знайти за посиланням - nocki.com.ua
Серед чоловічого населення такі домашні тапочки можна було побачити лише на акторах комічного театру, так як один тільки вид чоловічих ніг у таких тапочках викликав сміх і буру емоцій. До речі, в Європі за шкарпетками так і закріпилося слово, використовуване в ті часи для назви взуття комедіантів – «soccus» (від лат. «комедія»).
Пізніше перші шкарпетки потрапили в Древній Рим, де їх теж носили жінки, правда вже і поза домом. Завдяки тому, що римлянки розгулювали в них по вулицях, ця зручна річ була помічена британськими воїнами. Брутальні остров\'яни, які проводили багато часу в дорозі, стали надягати м\'які шкіряні тапочки під свої черевики. У Стародавньому Єгипті носили довгі в\'язані шкарпетки, які мали відділення для великого пальця і картонну вставку з метою підтримки форми.
Шкарпетки висотою до щиколотки стали носити під взуття германські племена з I століття н. е.., їх носили як чоловіки, так і жінки. Вони выкраивались цілісним шматком тканини і зшивалися у центрі. У 4 ст. н. е. білі шкарпетки з льону активно носять священики католицької церкви.
З плином часу довжина шкарпеток зростала все вище, поки вони не перетворилися в гольфи, покриваючи майже всю гомілку. У 5 столітті н. е., розквіт Середньовіччя, їх шили з вовни або шкіри, але вони були дуже некомфортними: звисали і постійно спускалися. А в 7 столітті н. е. вовняні шкарпетки, які мають висотою до щиколотки, або до щиколоток, гріли ноги скандинавських вікінгів.
На Русі аналогом таких гольфів були селянські «онучі», які представляли собою шматок полотняної тканини, яка обматывалась навколо ступні і гомілки і перевязывалась мотузкою, а вже поверх неї надягали постоли.
На зорі Середньовіччя шкарпетки раптом перетворилися з предмета жіночого гардеробу у представника виключно чоловічої моди, а їх довжина продовжувала рости, перетворюючи гольфи в панчохи. Вони були необхідністю в прохолодну погоду і чоловіки могли надіти відразу по кілька пар.
Епоха Відродження ввела в моду в\'язані панчохи. Вперше вони з\'являлися в Іспанії в 16 столітті і це була кропітка ручна робота. Панчохи по висоті досягали верхньої частини стегна і нерідко прикрашалися вишивкою або стрічками. З боків вони кріпилися шнурками до пояса, але пізніше їх стали зшивати разом. В\'язанням, до речі, займалися тільки чоловіки.
А до 16 століття у жінок популярними стали панчохи, зшиті з шовкових тканин.
Наступним витком в історії шкарпеток стало винахід панчішно-в\'язальної машини. Цю диво-техніку придумав в 1589 році Вільям Лі, який, як це не дивно, був магістром філософії. Однак запатентувати свій винахід Вільям так і не зміг, так як в той час були не затребувані в\'язані, а шовкові панчохи. Тоді безжурний англієць вніс зміни у свою модель і розробив прилад для виготовлення речей з шовку. Винахідник переїхав у Францію, де встиг випустити перші тисячі пар панчіх.
З появою в моді панталон, панчохи ще більше вкоренилися в чоловічому гардеробі, а у жінок вищих станів новинкою стали мереживні панчохи.
Незабаром був винайдений новий апарат: кінець 18 століття ознаменувався появою на території Франції кругової трикотажної машини, яка була здатна створювати щільну в\'язку у вигляді труби. Вироби, виконані на такому апараті, були куди дешевше і тому знайшли великий попит, потіснивши ручні вироби.
Потім в історії шкарпеток відбувається кумедний поворот: якщо на самому початку шкарпетки подовжувалися і подовжувалися, то після 1815 року вони стали повертатися до первісної довжини, тобто знову стали зменшуватися. Сталося це завдяки популярності панталон. Після Першої світової війни шкарпетки стали ще коротші, так як при виробництві доводилося дуже економити тканина, яка стала дефіцитом. Жінки також воліли носити панчохи, більше шовкові, які поєднували з короткими спідницями.
В кінці 19 століття в чоловічому гардеробі з\'явилися підв\'язки, до яких пристібали шкарпетки для їх міцної фіксації на нозі. Шкарпетки поєднували з брюками, бриджами або шортами. В цей час брюки стали носити і дами, тому в жіночий гардероб у цей період знову повернулися короткі шкарпетки.
У часи СРСР жінки носили так звані «підслідники» або «следка», які виготовляються з капронового матеріалу, які закривали п\'яту з пальцями ніг. Можна сказати, це сучасний і полегшений варіант домашніх капців давніх гречанок.
В 20 столітті у шкарпеток з\'явилася гумка, яка дозволяла їм добре сидіти на нозі і не з\'їжджати. Виготовляли їх шовними або безшовними способами з різних матеріалів: від бамбука і евкаліпта до синтетичних матеріалів. У 1938 році американської хімічної компанією був винайдений нейлон, завдяки чому шкарпетки знайшли еластичність.
Далі еволюція шкарпеток тільки набирала хід і на ринку тепер можна побачити ароматичні шкарпетки, анатомічні та термо-шкарпетки, шкарпетки з антиковзаючим покриттям і багато інших. Існують моделі, у яких закрито лише чотири пальці, а великою має відділення або відділення є у кожного пальця (як рукавички для ніг), а також моделі, у яких відкриті всі пальці. Асортимент шкарпеток став підрозділятися за призначенням: класичні для ділового гардероба, спортивні, домашні і шкарпетки в стилі Casual для повсякденного носіння.
Зараз шкарпетки – незамінний елемент гардеробу чоловіків, жінок і дітей. Вони багатофункціональні: захищають від мозолів, зігрівають, не дозволяють ногам пітніти, виконують гігієнічні функції і є важливою частиною іміджу. Шкарпетки виготовляють як з натуральних (часом досить дорогих), так і з сучасних синтетичних матеріалів, або їх поєднання. Часто при виробництві використовують спеціальні просочення (антибактеріальні та ароматичні). Також шкарпетки можуть бути з трикотажу або вовни, фабричного (де теж є свої відмінності за способом виготовлення) або ручного виробництва.
В сучасній моді шкарпетки можна побачити в багатьох колекціях відомих дизайнерів і модних будинків: Lambretta, Burberry, Gap, Everlast, Paul Smith, Dr.Martens, Kenzo, Nike, Reebook, Lacoste та ін. Дизайнери роблять ставку не тільки на якість і практичність, але і на зовнішній вигляд цього предмета одягу. Вони виконуються в самих різних, часом божевільних кольорах, прикрашаються принтами, написами, малюнками, вишивкою, мереживами.
Стилісти пропонують сміливі рішення по поєднанню шкарпеток з короткими шортами, сукнями, вечірніми нарядами, і навіть пропонують одягати їх з туфлями або босоніжками. Серед впевненою в собі молоді популярністю користуються яскраві кольорові (наприклад, бренду «Happy Socks») і спортивні шкарпетки, а більш солідні чоловіки воліють кольорові шкарпетки холодних відтінків і приглушених тонів. Кольорові шкарпетки, наприклад, стриманого червоного кольору додадуть енергії досить стриманому комплекту у стилі Smart-casual. Дівчата — підлітки можуть дозволити собі надіти з короткою спідницею високі шкарпетки з яскравим принтом або навіть шкарпетки з різним малюнком. Взагалі, в жіночій моді 2016 вкрай модні високі шкарпетки довжиною до коліна і трохи вище.
Шкарпетки поєднуються майже з усіма предметами гардеробу, але не забувайте, що їх категорично не можна надягати з мокасинами, топсайдерами, капцями і сандалями. І пам\'ятайте, що вдало підібрані шкарпетки можуть не просто доповнити образ, але і «зробити» його.