7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалили законопроект № 7277 \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів\".Далі.
7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалили законопроект № 7277 \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів\".
Документ передбачає нові заході з примусового виконання рішень до боржників, які понад півроку не платять аліменти. Зокрема, людині заборонять:
• водити автомобіль або інший транспорт протягом шести місяців;
• користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю;
• полювати, поки не заплатить борги;
Керувати транспортним засобом боржнику не заборонять, лише в разі, якщо той заробляє на життя водінням і це є його основним законним джерелом доходу, або використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю, або якщо він проходить військову службу, несе службу в зоні АТО, а також в разі відсточки або розстрочки сплати аліментів.
Понад те, тих, хто не платить аліменти, тимчасово можуть обмежити у праві виїзду за кордон. Такі обмеження діятимуть, поки винуватці не віддадуть всі борги.
Якщо боржник не платить аліменти більше шести місяців. Тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на строк більше одного місяця самостійно вирішуватиме той з батьків, з яким за рішенням суду визначено місце проживаня дитини.
Також вводиться новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник буде виконувати у вільний від роботи або навчання час. Які це будуть роботи визначачимуть органи місцевого самоврядування. Карати за несплату також тепер зможуть соціальними роботами. Строк таких робіт - від 120 до 240 годин, щодня можна працювати не більше восьми годин. Якщо боржник не схоче працювати, його можуть арештувати. У цьому випадку кожна доба арешту буде зараховуватися за 15 годин соцробіт. При цьому термін арешту не може перевищувати 15 діб. Соціальні роботи не призначатимуться особам, визнаним інвалідами 1 та 2 групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.
В Україні посилили відповідальність за несплату аліментів
Facebook Коментарі