Сім\'я учасників проекту отримає більше 100 тисяч гривень на закупівлю обладнання
З початку неоголошеної війни на сході України сотні тисяч жителів Донецької і Луганської областей були змушені залишити свої домівки, роботу і починати життя з чистого аркуша. Але на новому місці виявилося складно знайти роботу або з нуля побудувати свою справу, але люди не здаються. Так, сім\'я Світлани та Сергія Толпінцевих взяла участь в пілотному проекті «Рука допомоги», завдяки якому створюють свій бізнес.
«Ми з чоловіком були підприємцями з 2003 року, в Горлівці торгували технікою і надавали послуги в сфері нерухомості. У 2014 році переїхали до Харкова, залишивши все в рідному місті. Після сорока років знайти нову роботу дуже складно, але ми не здавалися, і шукали можливість почати свою справу, щоб не залежати від держави », - розповідає Світлана.
Вони з чоловіком бралися за будь-яку роботу, але одного разу зробили відро квашеної капусти на продаж, не підозрюючи, що саме це стане їхнім майбутнім бізнесом.
«Продавши одне відро капусти, ми порахували прибуток, і відразу зрозуміли, що треба розвиватися в цьому напрямку і збільшувати обсяги виробництва. Самі з чоловіком все робили в домашніх умовах, шукали ринки. І вже в 2016 році покупці почали запитувати нашу капусту з хроном в такому обсязі, що впоратися своїми силами не виходило, - розповідає Світлана. - Коли я дізналася про проект «Рука допомоги», завдяки якому можна отримати фінансову допомогу на закупівлю обладнання для виробництва, звернулася в місцеве управління соцзахисту. Довго сумнівалися, боялися, але потім вирішили, що для нас це вихід і вирішили з чоловіком разом брати участь в проекті. Написали заяви, підготували бізнес-план, передали його на розгляд Комісії з реалізації проекту, створеної при Харківській облдержадміністрації. На наше щастя, ми отримали схвалення на отримання фінансової допомоги в розмірі 128 тисяч гривень на двох ».
На ці гроші Толпінцеви планують закупити обладнання для шинкування капусти, почати виробництво моркви по-корейськи і робити заготовки перероблених овочів для ресторанів. За рахунок фінансової допомоги вони хочуть максимально механізувати процеси переробки продуктів на всіх етапах, що дозволить збільшити обсяги виробництва і найняти працівників - теж переселенців.
«Ми хочемо допомогти людям, які опинилися в такій же ситуації як і ми. Не всі природжені бізнесмени, але можна знайти роботу і жити гідно», - каже Світлана.
До того ж, згідно з умовами проекту «Рука допомоги», якщо в перший рік учасник, який отримав безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, працевлаштує двох переселенців або членів малозабезпечених сімей, або учасників АТО терміном не менше, ніж на два роки, то має право не повертати державі гроші.
Пілотний проект «Рука допомоги» реалізується в Харківській, Полтавській та Львівській областях Міністерством соціальної політики України за допомогою Світового банку.
У ньому можуть взяти участь непрацюючі працездатні громадяни, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім\'ям, і внутрішньо переміщені особи.
Завдяки проекту, люди можуть отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу до 67 тисяч гривень на створення бізнесу, влаштуватися на роботу, безкоштовно отримавши профільну освіту, або заробити на громадських роботах.
Так, за перші місяці реалізації проекту вже близько 100 чоловік з трьох пілотних областей змогли працевлаштуватися, стільки ж - беруть участь в оплачуваних громадських роботах. А 14 учасникам проекту вже затвердили бізнес-плани для отримання фінансової допомоги на власну справу, з них 11- у Харківській області.
Місцеві управління з питань соцзахисту населення і центри зайнятості продовжують приймати заяви на участь в проекті «Рука допомоги».
Іван Слесаренко
Довідка
Пілотний проект «Рука допомоги» реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку у Львівській, Полтавській та Харківських областях. Головна мета проекту – повернути на ринок праці непрацюючих працездатних громадян, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, та внутрішньо переміщених осіб.
За підсумками реалізації пілотного проекту, який завершиться у 2018 році, буде розроблений законопроект для застосування успішного досвіду на всій території України. Запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу в регіонах, де відбувається скорочення працівників через падіння виробництва, створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.
Для ЗМІ
За додатковою інформацією звертайтесь до прес-служби Проекту «Рука допомоги»:
Тел.:066-1409515, e-mail: rukadopomogy17@gmail.com
У Харкові переселенці налагоджують бізнес, завдяки проекту «Рука допомоги»
Facebook Коментарі