Міф № 1. Каркасні будинки значно дешевше, ніж з інших матеріалів.
Щоб розвіяти цей міф, досить звернутися в кілька організацій, які пропонують будівництво каркасних будинків в Липецьку, і порівняти їх ціни з цінами на будівництво будинків з інших матеріалів. В результаті стає ясно, що вартість каркасних будинків практично не відрізняється від вартості будівництва будинку, наприклад, з газосилікату чи піноблоків.
Міф №1. Каркасні будинки значно дешевше, ніж з інших матеріалів.
Щоб розвіяти цей міф, досить звернутися в кілька організацій, які пропонують будівництво каркасних будинків, і порівняти їх ціни з цінами на будівництво будинків з інших матеріалів. Добрі будинки за посиланням - https://artmetall.ua/turnkey-house.html В результаті стає ясно, що вартість каркасних будинків практично не відрізняється від вартості будівництва будинку, наприклад, з газосилікату чи піноблоків.
Більш того, деякі продавці каркасних будинків користуються неписьменністю клієнтів і при першому спілкуванні називають ціну лише за сам домокомплект, тобто за каркас будинку. Зате потім до вартості матеріалу додається вартість робіт по збірці каркаса, пристрій фундаменту, оздоблення, прокладка комунікацій і в підсумку загальна вартість каркасного будинку виявляється порівнянної з вартістю капітального будинку з блоків і цегли.
Міф № 2. Каркасний будинок можна зібрати своїми руками, не володіючи спеціальними знаннями і навичками.
Як написано на сайті однієї з організацій Липецька, що займається виробництвом і будівництвом каркасних будинків, «щоб вийшов дійсно якісний будинок, потрібно знати масу нюансів і мати досвід». В іншому випадку, коли за справу беруться некваліфіковані фахівці (або сам майбутній господар житла), каркасний будинок будується з порушенням технології, що призводить до серйозних негативних наслідків в процесі подальшої експлуатації будинку.
Міф № 3. Каркасно-щитовий будинок будується значно швидше інших типів будинків.
Давайте порівняємо наочно. Будівництво коробки будинку з газосилікату або піноблоків площею 150 м2 з мансардним другим поверхом в середньому займає 2,5-3 місяці. З них 2-3 тижні йде на будівництво фундаменту, 3-4 тижні займає кладка стін і 3-4 тижня – пристрій даху.
Що стосується каркасного будинку, то тут на пристрій фундаменту також йде 2-3 тижні, збірка самого каркаса, по завіреннях виробників, здійснюється за 1-2 тижні і на пристрій покрівлі йде трохи менший термін 1-2 тижні. Разом на будівництво коробки каркасного будинку потрібно від 1 до 2-х місяців. Але: додайте сюди час виготовлення домокомплект на заводі (а він, за офіційною інформацією, може тривати від 1 до 3 тижнів, залежно від завантаженості виробництва) та час доставки до місця і ви вже отримаєте загальний термін будівництва каркасно-щитового будинку в 2-3 місяці.
Крім цього, ми не врахували установку вікон, розводку комунікацій по дому, внутрішню і зовнішню обробку – всі ці етапи будівництва приблизно однакові за часом що для каркасних будинків, що для будинків із блоків.
Облицювання каркасного будинку
Більше того, у разі облицювання будинку з газосилікату цеглою загальний термін робіт збільшується незначно, оскільки зазвичай процес кладки стін і зовнішньої обробки йде одночасно. У випадку ж з каркасними будинками такий варіант неможливий – тут спочатку необхідно зібрати каркас і лише потім виконувати зовнішню обробку.
В результаті ми бачимо, що будівництво каркасного будинку за термінами незначно відрізняється від будівництва капітального будинку з блоків і цегли. А різниця в часі в 1-2 тижні, якщо вона і є, настільки несуттєва, коли йде питання про будівництво надійного і довговічного житла для себе і своїх дітей, що її можна навіть не брати до уваги.
Міф № 4. Ще один популярний міф про каркасні і каркасно-щитові будинки пов\'язаний з їх, нібито, економічністю в плані споживання електроенергії для опалення будинку.
Мабуть, ті, хто говорять про значній економії каркасного будинку, порівнюють витрати на його опалення з комунальними платежами за квартиру і при цьому самі ніколи не жили у власному сучасному будинку.
Справа в тому, що сьогодні існує безліч енергозберігаючих технологій, які дозволяють максимально знизити витрати на опалення будинку з будь-яких матеріалів.
Так, в нашій практиці є реальний приклад, коли за рахунок грамотно організованої системи опалення будинку з газосилікатних блоків загальною площею 260 м2 витрати на опалення будинку в зимові місяці становили не більше 1500 рублів.
Тому заяви про «виняткову економності» каркасних будинків, на наш погляд, робляться тими, хто сам ніколи не жив в інших типах приватних будинків з продуманою системою опалення та енергопостачання.
Це основні міфи, які розповсюджують виробники і продавці каркасних будинків.
А ось що не приховують і самі виробники каркасно-щитових будинків:
Перше - це обмежений термін служби каркасних будинків (від 30 до 50 років при дотриманні технології будівництва), що вже неприйнятно для будинку, який хочеться передати своїм дітям і онукам.
І друге – це те, що всі каркасно-щитові будинки є типовими, а значить, змінити розміри, перенести вікна або змінити висоту поверху в типовому будинку просто неможливо.
Тому, якщо ви хочете побудувати будинок своєї мрії, який зможете передати своїм дітям і онукам, то каркасний будинок – не найкращий варіант для цього. Краще зверніть свою увагу на будинки з газосилікатних блоків.