Види бетонних сходів
По конструктивним особливостям бетонні сходи класифікуються на:
По конструктивним особливостям бетонні сходи класифікуються на:
- гладкоподшитые сходи
- сходи з подвійним каркасом
- сходи на косоурах (центральний і зміщений)
- сходи на тятивах
- консольні сходи
У звичній для нас життя – це стандартні (за типом конструкції) сходові марші, які ми звикли бачити в багатоповерхових будинках, школах, інститутах і т. д.
Отличные бетонные лестницы киев
Але не варто занижувати значимість даного типу!
Гладкоподшитые сходи – це і палацові сходів. Можуть мати завширшки до 3 м, і всього два кріплення (верхнє і нижнє перекриття). Мають величезний запас міцності, що дозволяє обробляти їх тоннами мармуру, важкими балясинами, значними колонами і товстими поручнями, шириною до 30 см!
Запрошення ступені також можуть мати різноманітні форми і розміри (іноді, ширина першої пригласительной ступені може досягати 50 см)
Особливість таких сходів: відсутність просвітів, нижня частина сходів (днище) гладка. Відмінно поєднується з забіжними ступенями, роблячи при цьому плавний (криволінійний) вигин.
Огорожу в таких типах сходів зазвичай кріпиться у верхній площині ступені. Але, якщо ширина маршу, обмежений (менше 900 мм), то рекомендуємо застосувати торцеве кріплення стійок огородження.
Також такий тип сходів передбачає наявність функціонального підсходового простору (комора, гардеробна, санвузол, госпприміщення). Це стандартна практика для сходів в приватному дамі, бетонних сходів в котеджах, а також в багаторівневих квартирах.
Варіанти обробки (найбільш популярні)
дерев\'яні накладки на сходи (дуб, ясень 40 мм), дерев\'яні поручні, дерев\'яні балясини. Сама сходи відштукатурені та пофарбована (найчастіше білий, можливо «венеціанка» під внутрішні стіни);
- дерев\'яні накладки на сходи (дуб, ясень 40 мм, тонується в різні кольори, найчастіше під колір тонування внутрішніх дверей, наличників, ламінату), опори з нержавійки, полімерний поручень, сталеві нитки (проставки між опорами);
- дерев\'яні накладки на сходи (дуб, ясень 40 мм), кована огорожа, дерев\'яний або полімерний поручень;
- накладки на сходи з натурального або штучного каменю (мармур), огородження та перила – нержавійка;
- накладки на сходи з натурального або штучного каменю (мармур), огородження та перила – ковані;
- бічні торці сходинок і верхня частина оброблені плиткою, огородження коване.
1.1 Гладкоподшитые сходи з бічними тятивами
Це підтип вищеописаних гладкоподшитых сходів. Характерною особливістю є наявність бічних тетів (як однієї (внутрішньої, інший торець «приходить» в стіну), так і двох (тятиви з обох торців маршів, коли сходи не примикає до стін)
Крім естетичної функції, тятива забезпечує додаткову жорсткість і надійність конструкції (палацові сходів, про яких ми говорили вище). Коли висота підйому велика, і немає кріплення до стін, а ширина маршу більше 1,3 м, рекомендуємо застосовувати тятиви. У них, конструктивно, буде передбачено додаткове армування, яке зав\'яжеться з основним каркасом)
Огорожу в гладкоподшитых сходах з тятивами, природно, кріпиться на верхній частині тятиви, завязываясь через закладні з основним каркасом.
Сходи даного типу мають неповторні вигляд, коли вони криволинейны. Тятива «не любить» гострих і різких зламів. Вона повинна плавно підніматися, піднімаючись з ступенями.
Також, в тятивах можна встановити елементи освітлення (вони «ховаються» в бічних площинах).
2. Сходи з подвійним каркасом (дзеркальне дно)
Як правило, такий тип замовляють люди, які вже бачили або ходили по таких сходах наживо.
Характерною відмінністю є дзеркальне відображення площин ступені (верхній і фронтальної) на дні драбини. Простими словами – днище сходи повторює злами верхній частині. Просвіти не робляться, так як їх наявність суттєво послаблює конструкцію. Поєднується краще з проміжними майданчиками у вигляді прямокутника або квадрата, ніж з забіжними ступенями.
Відмінно виглядають в радіальних нішах правильної форми (наприклад, коли отвір під сходи знаходиться в напівкруглої вежі)
Також дзеркальне дно часто вибирають дизайнери. На такій конструкції легко реалізувати неординарні рішення інтер\'єру.
Рекомендуємо вибирати сходи з подвійним каркасом, коли є можливість дивитися на сходи збоку, тобто бачити зигзагоподібні злами конструкції.
Наприклад, коли ви заходите в кімнату, приміщення, Вам в очі «кидається» торцева честь сходи з дзеркальним дном. В цьому і є неповторна краса даного типу.
Огорожа у таких сходах частіше використовується торцеве, із застосуванням скла, для того, щоб не ховати зигзагоподібні злами бетонної частини сходів.
При великій висоті підйому необхідно торцеве кріплення до стін (можна не по всьому маршу, але не менше 1/3 довжини).
3. Сходи на центральному косоуре
Відносно новий тип в індивідуальному будівництві. Такі сходи ще називають «повітряними», «легкими», «світлими».
Конструктивно мають опорну центральну балку, розрахункового перерізу, до якої, з певним кроком зав\'язані ступені, при цьому, краї сходинок «висять у повітрі», надаючи конструкції легкий спосіб.
Популярні, коли в ніші під сходи передбачено природне світло через світлопрозорі конструкції. Відмінно виглядає при криволінійній формі сходи в плані. У такому разі косоур має правильну, неповторну форму згину.
Забіжні і запрошення щаблі тільки підсилюють красу та індивідуальність косоурной сходів.
Оздоблення сходів (найбільш популярна)
Бетонна частина шпаклюється і фарбується в тон із стінами чи просто в білосніжний колір. Накладки на сходи дерев\'яні (дуб, ясен 40 мм), в основному тонується в темні відтінки, створюючи естетично неповторний контраст.
Огорожа частіше торцеве, також із застосуванням скла (для того, щоб візуально не обтяжувати конструкцію).
*дерев\'яні накладки краще всього використовувати з нахлестом 20 – 30 мм.
Окремим пунктом можна внести освітлення. У косоурних сходах можна дати політ фантазії!
1. Найчастіше монтуються точки освітлення в торцевій частини несучої балки (так званий «зріз балки»). В такому разі, світло спрямований на щабель, повністю висвітлюючи лінію ходу
2. Якщо подлестничное простір також бере участь у декоруванні інтер\'єру, освітлення може монтуватися в нижній площині косоура, освітлюючи простір під сходами (наприклад, у Вас може стояти антикварні ваза на постаменті, або вазон з пейзажними квітами. У будь-якому випадку, ефект концентрації уваги буде досягнутий.
3.1 Сходи на зміщеному косоуре
Ще легше, ще повітряніше!
Дуже цікавий і водночас складний тип сходів. У ньому поєднуються легкість і несуча здатність. Не кожен майстер зможе правильно побудувати таку конструкцію.
Під яку нішу підходять?
Відмінно виглядають, як прямим маршем, так і криволінійним
Візуальне відміну від косоурной сходи – зміщена вісь несучої балки, щодо лінії ходу. Що це дає? Отримуємо більше невагомості в ступенях. Консоль (висяча частина ступені) може бути до 70 див, у той час, як косоурная балка зсувається ближче до стіни.
Єдиним недоліком таких сходів є обмеження по ширині маршу. У зв\'язку з тим, що ступінь висить у повітрі з вильотом 70 см, їй треба забезпечити необхідну жорсткість і міцність. Іншими словами, загальна ширина маршу повинна бути не більше 1м. У разі збільшення ширини, пропорційно зростатимуть товщина щаблі і перетин косоурной балки, що призведе до втрати естетичного вигляду сходів, як даного типу.
Тому, рекомендовані параметри для сходів на зміщеному косоуре: ширина маршу 90 – 100 см, при цьому товщина щаблі 10 див.
При обробці популярні ті ж комбінації, як і в сходах на центральному косоуре.
3.2 Сходи на двох косоурах
Похідна від косоурной сходах на центральній балці. Головна відмінність – дві косоурних балки, які розміщені симетрично відносно лінії ходу. Також, як і з «дзеркальним дном», розраховані на певні дизайнерські рішення інтер\'єру/екстер\'єру.
Складна у виготовленні (має максимальну кількість граней, серед всіх типів сходів), але дуже красива в фінішної обробки!
Така сходи не залишить без уваги жодного Вашого гостя!
Кріплення огорожі – на верхні поверхні східців.
Матеріал обробки:
ступені: камінь або дерево;
огорожа: коване.
Така сходи вимагає величезної кваліфікації через наявність величезної кількості граней, які повинні бути перпендикулярними і паралельними одночасно.
Має перевагу перед косурными по ширині маршу. Так, як в даному типі сходів є дві несучі балки, ширина маршу може досягати 1,3 м! (при цьому не мати примикання до стін!)
4. Сходи на тятивах
Дуже популярний сьогодні тип. Саме з ним найчастіше пов\'язане таке поняття, як «гвинтові сходи». Візуальне відмінність – обов\'язкова наявність бічних тятив і просвітів між східцями.
Тятива найкраще себе «демонструє» на криволінійних ділянках. Часто, на практиці, має плавні розширення на початку і наприкінці маршу, що викривляє тятиву у двох площинах – красиво, не передати словами!
Дуже «невагомі» по сприйняттю сходи, досить легкі в обробці. Популярним є рішення:
обробка ж/б підстави сходів фінішною шпаклівкою і подальшим фарбуванням в білосніжний колір;
дерев\'яна накладка товщиною 40 мм, тонована в колір «темний дуб»;
огородження коване або нержавійка в комбінації з полімерним поручнем.
Відмінно підходять для наступних рішень бетонних сходів в будинку:
окремо стоїть бетонна сходи (можливо по центру кімнати, без примикань до стін, гвинтові, розміщена в круглому отворі;
бетонна сходи з одним примиканням по стіні, розміщена в радиусальном отворі (по типу вежі, круглого еркера);