Однією з найбільш поширених порід дерев в листяних і змішаних лісах, що перебувають на території більшої частини Європи є бук. У виробничому процесі враховуються всі основні, затребувані властивості деревини бука, що дозволяє отримати якісну і часто використовується в різних сферах життя продукцію.
Однією з найбільш поширених порід дерев в листяних і змішаних лісах, що перебувають на території більшої частини Європи є бук. У виробничому процесі враховуються всі основні, затребувані властивості деревини бука, що дозволяє отримати якісну і часто використовується в різних сферах життя продукцію.
Найважливіші характеристики деревини бука
Бук поряд з таким відомим деревом як дуб відноситься фахівцями до категорії найцінніших порід деревини. Дерево заввишки найчастіше в природних умовах досягає 40-50 метрів, воно може рости як вважається і до 400-500 років. Деревина має особливий малюнок з вузькими серцеподібним, блискучими лініями, що дозволяє отримати після полірування гарний візерунок виготовляється на виробі.
Дерево довго зберігає свою природну міцність у сухому місці, але швидко гниє, якщо на волокна деревини діє довго вологість. За рахунок цього продукція з бука найчастіше призначена тільки для використання всередині житлових приміщень.
Бук це міцне і дуже міцне дерево, правильно виготовлені вироби з нього здатні витримувати високі механічні навантаження, також деревина у пропареному вигляді досить легко згинається, а це допомагає виготовляти гнуті по конструкції меблі в будинок і на офісні підприємства. Трудомісткість процесу обробки бука не занадто висока і витратна, тому легкість робіт з цим сортом деревини фахівці оцінюють на чотири бала за п\'ятибальною шкалою вимірів. Добре ліжко з буку можно придбати за посиланням - http://klen.ua/krovati/krovat-zhasmin.html
як виглядає дерево бука
Основні властивості:
Щільність. Бук як дерево відноситься до порід зі середньому показниками щільності деревини, вона становить приблизно 670 кгм3.
Міцність деревини на коефіцієнт стиснення. Бук при стисненні вздовж волокон має міцність 46 МПа, на вигині 94. При розтяганні уздовж деревних волокон міцність деревини цього дерева досягає 129 МПА. Необхідно враховувати, що це стиснення визначалося при вологості дерева не перевищує 15%.
Природна вологість. Свежезаготовленная деревина бука, як правило, має вологість до 80%. При підвищеному водопоглащении вологість дерева може доходити в певних умовах до 120%.
Питома та об\'ємна вага. Питома вага для деревини бука може в різних умовах відрізнятися і залежить безпосередньо від відсотка вологості. При 12% від загальної вологості питому вагу при розрахунках доходить до 630-650 кг/м3.
Хімічні складові. Деревина у бука, як і у більшості листяних порід різних дерев, складається в основному з органічних, природних речовин. Сама деревина має 42,6% целюлози, 24% лингина, 16,7% складають пентозани, 5,6% складають гексозаны. Після згоряння деревини залишається тільки зольна її частина, складова приблизно 0,5% від всієї маси згорілого дерева.
Колір. Бук це без\'ядрова, тобто не має видимого ядра, порода дерев, тому для нього характерна практично однорідна по всіх внутрішніх частин забарвлення волокон деревини. У деревині добре видно широкі промені у вигляді світлих променів, що розходяться по радіусах від самої середини і по напрямку до зовнішньої корі. Колір деревини злегка рожевий і червонуватий і може бути жовтуватим. Майстрами-червонодеревниками особливо цінуються у виробництві меблів старі дерева, так як їх деревина має виражену і привабливу коричнево — червонувату забарвлення.
Норми по гост. Для оцінки якості використовуваного у виробництві пиломатеріалу до деревини бука застосовується ГОСТ 2695-83, згідно цього нормативу враховуються розміри сировини по довжині, ширині. Важливе значення має і сорт деревини, при його визначенні фахівцями враховуються різні параметри. Це наявність сучків, нахил волокна, червоточина, гниль.
Температура горіння. З деревини бука виходять прекрасні як паливо дрова, теплота їх згоряння становить 19,7 МДж/кг При горінні виділяється спекотне, постійне полум\'я. Найвища температура горіння і утворений при цьому привабливий, ароматний запах дозволяють дрова з бука використовувати в якості гриля.
Теплопровідність деревини у бука доходить до 0,16 Вт/(м*К).
Гігроскопічність-це здатність деревини поглинати з повітря дрібні краплі і пари води. Деревина бука досить активно поглинає пари води, що збільшує можливість її гниття. За рахунок цієї властивості бук не використовують для оздоблення будинків зовні. Але в теж час застосування лакофарбових покриттів зменшує природну гігроскопічність деревини.
Де росте дерево
Бук це листопадне дерево і переважно воно виростає в диких умовах Західної і на певній частині території східної Європи. Бук східний широко розповсюджений в Криму і на горах Кавказу. Бук європейський в нашій країні приростає в Калінінградській області.
Використовується не тільки деревина цього дерева, але і горішки, відрізняються поживною цінністю і особливим смаком. П\'ять видів бука зростає в Японії та Китаї. Екологічність районів з буковими лісами оцінюється на п\'ять балів. Листяні дерева активно очищають повітря і підвищують вологість місцевості.
Яким може бути бук
Деревина цього поширеного в природі дерева широко і вже досить використовується на різних підприємствах, що займаються виготовленням меблевих гарнітурів, будівельних матеріалів, кухонного начиння.
Білий
Білий бук іноді ще називають грабом. Деревина цього дерева білувато-сіра, міцна і тверда. У сирому стані деревина сильно жолобиться, але після просушування абсолютно не змінює своєї форми. Завдяки високій твердості білий бук використовують в модельному і столярній справі. При виготовленні меблів граб практично ніколи не використовується, так як не володіє привабливим зовнішнім виглядом.
Струганий
До найбільш широко і часто використовуваних в промисловості заготівлях з дерев відноситься струганий бук. Використовують попередньо оброблений бук для виготовлення фанери різної товщини, ДСП. Головною областю використання досі вважається меблева промисловість. При виготовленні меблів деревину використовують у цілісному вигляді, у вигляді фанери або шпону.
З бука прийнято виготовляти інтенсивно експлуатуються частини меблів, тобто сидіння для крісел чи диванів і подібні частини. З бука виробляють більшу кількість дерев\'яних стільців. Висока міцність цієї деревини дозволяє широко використовувати її для виготовлення сходів, паркету.
З бука виготовляють і предмети для повсякденних потреб, кухонні обробні дошки, гребінці, рукоятки інструментів. З деревини виготовляють та дерев\'яні іграшки, при цьому вони виходять гладкими. Деревина бука з давнини використовується для виготовлення діжок та бочок. Практичність виробів з бука при дотриманні стандартів її виготовлення можна оцінити на п\'ять балів.
Білений
Білений бук виходить в результаті фарбування. Для того щоб домогтися рівного відтінку деревини заготівлю протягом певного часу пропарюють, потім фарбують і просушують. Вибілена деревина використовується для виготовлення різної меблів, паркету.
Деревина від бука знайшла своє застосування не тільки при виготовленні всіляких і затребуваних будматеріалів і дерев\'яних меблів. Особлива обробка деревини дозволяє отримувати з неї сировину для виготовлення деяких ліків, ацетон, замінник цукру — ксиліт. При необхідності бук може обробляти і самостійно, без застосування особливих спеціальних пристроїв.