Собаки чи люди – хто більше цінний для нашої держави? На жаль саме ця думка першою виникає в головах багатьох куп’янчан, коли йде мова про проблему захисту безпритульних собак. Але, як виявляється, піклування про нічийних псів, врешті решт відгукується на нормальному благоустрої людей, мешканців міст і сіл. Під головуванням заступника міського голови Андрія Козуба пройшла нарада депутатів міської ради, Курилівської сільської ради, громадськості і керівництва ЖКГ з приводу регулювання чисельності безпритульних тварин у місті та районі. Ініціаторами наради стали саме представники небайдужих мешканців міста. Читати далі ...
Собаки чи люди – хто більше цінний для нашої держави? На жаль саме ця думка першою виникає в головах багатьох куп’янчан, коли йде мова про проблему захисту безпритульних собак. Але, як виявляється, піклування про нічийних псів, врешті решт відгукується на нормальному благоустрої людей, мешканців міст і сіл.
Під головуванням заступника міського голови Андрія Козуба пройшла нарада депутатів міської ради, Курилівської сільської ради, громадськості і керівництва ЖКГ з приводу регулювання чисельності безпритульних тварин у місті та районі. Ініціаторами наради стали саме представники небайдужих мешканців міста.
Те що безпритульних собак і кішок розвелося дуже багато всі бачать. І винуватців цього вистачає. Це і господарі, які викидають тварин на вулицю, і люди, які їх підгодовують, і комунальники, які не завжди можуть впоратися з цією проблемою.
А існувала ця проблема завжди. І вирішували її варварським чином, розстрілюючи або отруюючи тварин. Втім, як і годиться вже через півроку, в ареалі існування вбитих котів і собак з’являлися нові чотирьолапі мешканці Куп’янська. І все починалося знову.
Міськвиконком наймав мисливців з рушницями, купував їм ослаблені патрони і ті ходили по місту зранку, а то й серед білого дня, і вбивали собак. А ще купували м’ясний фарш, шпигували його отрутою і розкидали в місцях, де жили собаки та коти. І часто це робилося на очах куп’янчан.
Ще тоді багато людей обурювалися такими нелюдськими методами. Коли Україна стала дотримуватися європейських норм, і вбивство безпритульних тварин у нас заборонили.
Але проблему потрібно було якось вирішувати. В Куп’янську мріяли побудувати хороший притулок для тварин. Втім його будівництво і подальше утримання вимагає дуже великих коштів. Колишній мер закликав куп’янчан скинутися громадою хто скільки зможе і на ці кошти побудувати притулок. Втім, на відкритому рахунку цієї ініціативи так і лишилися лише кошти, які перерахував особисто мер. Не вийшло.
Але, як годиться, там де є проблема – одразу виникають бізнесові пропозиції по її вирішенню. 2016 року в Куп’янськ приїхали підприємці, які запропонували відловити в Куп’янську собак і вивезти їх до Харкова в якесь комунальне підприємство. Ціну за одного пса встановили в 600 грн. А та харківська контора, за документами, утримує собак і навіть роздає їх бажаючим.
Але, як виявилося, більше 90% собак там одразу вбивали. І знову, разом з тілами собак з інших міст, везли до Куп’янська, і здавали вже як сировину для заводу м’ясо-кісткової муки. Ось такий бізнес.
Це викликало неабияке обурення захисників тварин і вони запропонували цивілізований вихід з ситуації та знайшли інших, гуманних бізнесменів. Метод полягає в тому, що тварин відловлюють, стерилізують, виводять паразитів, прищеплюють від сказу, вставляють до вуха жовту кліпсу і через 3-5 діб випускають на попереднє місце проживання. Наші куп’янські активісти за власні та волонтерські кошти провели вже кілька подібних операцій.
Наразі є пропозиція від Віктора Воротнікова, підприємця з міста Краснограда, власника приватної ветеринарної клініки з пересувною операційною. За всю свою роботу він минулого року брав в інших містах по 400 гривень за одну собаку. Втім в цю ціну не входить велика підготовча та реабілітаційна робота, яку наразі беруть на себе на громадських засадах зоозахисники.
Як сказала Вікторія Кручина, керівник міської благодійної організації «Промінь милосердя»: ” Ми самі виявляємо проблемних собак, підгодовуємо їх, викликаємо ветеринара і коли він зробить операцію, ми забираємо собаку на переутримання. Ось цей реабілітаційний період тварини проходять вдома у активістів нашого руху. Вони за свій рахунок годують і потім випускають собак. А деяких з цих тварин навіть забирають до себе люди”.
До речі, як повідомив Андрій Козуб, за два останні роки до куп’янських лікарень з укусами тварин звернулися 187 громадян. І у 80% випадків, людей покусали не безпритульні, а свійські собаки.
Останнім часом в області стала нагальною проблема диких лисиць, які все частіше розносять сказ. За минулий рік в Куп’янському районі зафіксовано 7 випадків нападів скажених лисиць. А саме привиті собаки і кішки не поширюють цю смертельну хворобу далі.
Присутні на нинішній нараді одностайно вирішили підтримати саме гуманну версію регулювання кількості тварин і тепер буде розроблено конкретну міську програму з цієї роботи.
….. а не гуманно ли будет просто отловить и усыпить??? Ну стерилизовали, а дальше? У собак дома нету, хозяина нету, опять будут бегать по улицам по мусаркам и неизвестно где и как сдохнут. Гуманисты….