Тип завантаження
Пральні машини бувають двох типів: з вертикальним завантаженням білизни, а також - з фронтальним завантаженням. Останні в нашій країні набули більшого поширення. Справа в тому, що завдяки завантаженню білизни збоку машини, її поверхня може служити стаціонарної полицею (наприклад, у ванній) - додатковим місцем для зберігання будь-яких речей. У моделей з вертикальним завантаженням конструкція не дає такої можливості, а в маленьких ванних кімнатах зайве корисний простір завжди актуально. Хоча в плані надійності, всупереч поширеній помилці, різниці між машинами двох типів немає: при правильній експлуатації «вертикалка» і «Фронталки» опрацюють довго. Невеликий мінус машини з фронтальним завантаження - люк, який вимагає додаткового простору при відкриванні.
Тип завантаження
Пральні машини бувають двох типів: з вертикальним завантаженням білизни, а також - з фронтальним завантаженням. Останні в нашій країні набули більшого поширення. Справа в тому, що завдяки завантаженню білизни збоку машини, її поверхня може служити стаціонарної полицею (наприклад, у ванній) - додатковим місцем для зберігання будь-яких речей. У моделей з вертикальним завантаженням конструкція не дає такої можливості, а в маленьких ванних кімнатах зайве корисний простір завжди актуально. Хоча в плані надійності, всупереч поширеній помилці, різниці між машинами двох типів немає: при правильній експлуатації «вертикалка» і «Фронталки» опрацюють довго. Невеликий мінус машини з фронтальним завантаження - люк, який вимагає додаткового простору при відкриванні.
Серед окремо розташованих пральних машин з фронтальним завантаженням є моделі зі знімною верхньою кришкою. Це дозволяє встановити машину під стільницю, наприклад, на кухні. Але не потрібно плутати такі моделі з вбудованими. Кришка, що зроблена саме для того, щоб зручно було встановити зверху стільницю (на висоті близько 85 см), але машина при цьому повністю в меблевий профіль не вбудовується.
Габарити пральної машини
Найважливіший фактор при виборі пральної машини - її габарити. Головний параметр тут - глибина. Саме вона дозволяє вибирати модель, яка поміститься на відведеному їй місці в квартирі. Висота і ширина у більшості пральних машин з фронтальним завантаженням однакові: близько 85 см і близько 60 см відповідно.
У нашому інтернет-магазині в продажу є фронтальні пральні машини глибиною від 33 до 39 см (їх ще називають супервузькі), а також вузькі моделі завглибшки від 40 до 49 см. Машини, глибина яких становить від 50 до 59 см або трохи більше 60 см (зазвичай до 62 см) відносяться до повнорозмірним.
Також у нас продаються компактні фронтальні пральні машини. Висота таких моделей близько 70 см, що дозволяє при необхідності встановити їх під раковину певного типу. Їх ширина зазвичай близько 50 см, а глибина - 44-47 см.
Що стосується пральних машин з вертикальним завантаженням, то різноманітність габаритів тут не настільки широке. Висота їх зазвичай 85-90 см, ширина - 40 см, а глибина - 60-65 см.
Місткість пральної машини
Ще один дуже важливий момент - скільки білизни за раз може випрати пральна машина. Завантаження машини безпосередньо пов\'язана з її габаритами. Моделі менших габаритів зазвичай і вміщають менше, хоча тенденція останнього часу - збільшення місткості машин невеликих габаритів. В першу чергу це стосується найбільш популярних в нашій країні вузьких пральних машин, багато з яких вміщають вже по 7-8 кг білизни, тоді як ще недавно така завантаження була доступна тільки в повнорозмірних моделях.
У нашому інтернет-магазині можна придбати фронтальні пральні машини із завантаженням 3-4 кг (в основному, це компактні моделі, а також настінний пральна машина). Доступні і більш місткі: 4-5 кг, 5-6 кг, 6-7 кг, а також моделі з завантаженням більше 7 кг.
У пральних машин з вертикальним завантаженням немає такої кількості варіантів місткості. Ці моделі зазвичай за раз можуть випрати 5-7 кг бавовняних речей.
Пам\'ятайте про те, що виробники завжди позначають в характеристиках максимальне завантаження для бавовняних речей. Але при пранні інших тканин, вовняних речей, максимальний показник завантаження зазвичай менше (подробиці завжди є в керівництві по експлуатації).
Якщо у вас велика сім\'я - потрібна машина повместітельнєє, а якщо Ви живете один - за великим завантаженням гнатися, швидше за все, не варто. Однак якщо Ви хоча б інколи плануєте прати в машині великі речі (ковдри і т. Д.), Потрібно співвіднести їх вага з місткістю пральної машини. Знайти інформацію про вагу різних речей іноді можна в супровідних документах до пральної машини.
Інверторний мотор і мотор з прямим приводом
В останні роки істотно розширився асортимент пральних машин з інверторним мотором (асинхронним). Інвертор здійснює преобрaзовaніе постійного напругу в трехфaзное (або однофaзное) імпульсна напругу змінюваної aмплітуди і частоти. Такі мотори сучасні, працюють тихіше звичайних (колекторних, наприклад), але у них вище ККД і більше експлуатаційний ресурс. З ними ширше можливий спектр алгоритмів обертання барабана, що позитивно позначається на якості прання.
Ротор двигуна прямого приводу закріплений безпосередньо на валу барабана. Крутний момент відразу, без «посередника» у вигляді ременя, передається барабану. Немає приводного ременя — значить, він не розтягнеться (наприклад, якщо машину перевантажують). До того ж, частина корисної енергії не втрачається на подолання сили тертя ременя. Тут немає колекторно-щіткового вузла, у якого обмежений ресурс роботи (частіше потрібне обслуговування). Загалом, така конструкція більш довговічна, економічна, менш шумно. До того ж, розташування такого двигуна в пральній машині мінімізує коливання бака. Двигун прямого приводу може також мати інверторне схему роботи.
Швидкість віджиму
У автоматичних пральних машин відрізняється максимальна швидкість віджиму білизни (швидкість обертання барабана). У нашому інтернет-магазині доступні моделі з рівнем у 600 — 800 обертів барабана в хвилину, 800 — 1000 оборотів, 1000 — 1200 обертів, 1200-1400 обертів і навіть до 1600 об/хв.
У всіх сучасних автоматичних моделях зазвичай можна вибрати бажану швидкість віджиму (не тільки максимальну) або зовсім скасувати віджим — при пранні певних речей він протипоказаний. Взагалі ж, для цілком якісного віджиму більшості речей цілком вистачає швидкості 800-1000 об/хв. Більш високі обороти завжди здорожують модель і потрібні бувають не часто — хіба що, якщо для вас дуже актуально деяке скорочення часу сушіння або, наприклад, ви часто перете махрові речі.
Матеріал бака і барабана
Кілька років тому існувала думка, що бак пральної машини (у ньому встановлено пральний барабан, до нього надходить вода) повинен бути металевим. Але сьогодні це не актуально — різні сучасні полімерні та композитні матеріали з успіхом замінюють метал. В основному металеві баки залишилися тільки в деяких пральних машин преміум-класу. У переважної ж більшості моделей бак саме пластиковий — це знижує рівень шуму, а також вага машини, так і здешевлює виробництво. При цьому негативного впливу на якість роботи машини такий бак не має. При правильній експлуатації машина з пластиковим баком прослужить не менше 10 років.
Що стосується прального барабана, в який завантажується безпосередньо білизну, то він в автоматичних моделях завжди виконаний з нержавіючої сталі.
Виробники впроваджують різні «барабанні» нововведення для покращення показників прання — щоб вона була дбайливою, але при цьому не страждала якість видалення забруднень. Наприклад, випускають барабани з внутрішньої стільникового поверхнею. У цьому випадку при пранні між речами і барабаном утворюється тонка водяна плівка, що сприяє більш делікатного прання. Виробляють і барабани з краплеподібні виступами, які надають м\'яке, але результативне механічний вплив. А ще виробники зменшують діаметр отворів для надходження води і одночасно збільшують їх кількість, щоб речі не чіплялися за отвору, не пошкоджувалися, змінюють форму захоплень для білизни, які знаходяться всередині барабана — все для того, щоб машина попрала добре, користувач залишився задоволений.
Тип управління
Більшість автоматичних пральних машин сьогодні оснащено електронним управлінням. Дисплей і кнопки або сенсори — вже не дивина навіть для відносно недорогих моделей. Великий плюс електронного управління — покращена варіативність можливих налаштувань. Тільки електронне управління дозволяє машині створити дійсно оптимальний алгоритм прання для завантаженого кількості речей (якщо є автовзвешивание). Деякі моделі з електронним управлінням можуть «запам\'ятати» створений користувачем алгоритм (або кілька) прання: температуру води, кількість полоскань, швидкість віджиму. Після його можна запустити натисненням однієї кнопки.
Саме в моделях з електронним управлінням буває доступно оновлення програмного забезпечення — аж до збереження в пам\'яті нових програм прання. Крім того, саме таке управління дозволяє реалізувати можливість віддалено контролювати роботу пральної машини (зі смартфона або планшета, наприклад), за допомогою завантаженої програми, а також Wi-Fi або Bluetooth. Обидві функції поки доступні далеко не у всіх пральних машинах з електронним управлінням, але тенденція така, що кількість подібних побутових автоматів для прання збільшується. Наприклад, такі моделі є в лінійках Candy, Samsung.
Автоматичні пральні машини з електронно-механічним управлінням коштують дешевше і дають користувачеві дещо менше можливостей для різних налаштувань прання. Справедливості заради відзначимо, що багато хто успішно обходяться стандартними можливостями. До того ж у випадку з электромеханикой управління здійснюється поворотними регуляторами, перемикачами, що для багатьох зручніше і зрозуміліше, ніж, приміром, сучасні сенсори. Але і у моделей з електронним управлінням може бути поворотний програматор, саме з цієї причини — така схема звична для користувачів.
Програми прання
У будь автоматичній пральній машині обов\'язково повинен бути основний набір пральних програм. До нього можна віднести різнотемпературні цикли для бавовняних речей, програму для прання синтетики, цикл для речей з вовни, «Ручне прання». Також бажано наявність режиму інтенсивної прання (для дуже брудних речей). Нехай буде й окремий цикл для делікатних речей, вимагають дуже дбайливого прання. Необхідна хоча б одна коротка програма — щоб була можливість швидко випрати не дуже брудні речі. Не завадить і окремий цикл для речей із змішаних тканин.
Цих програм вистачить для повсякденних пральних завдань. А все інше — це вже додаткові зручності, спрощують користувачеві життя. Програми для прання джинсових або спортивних речей дитячого одягу, режими для прання фіранок або пухових ковдр, верхнього одягу (у тому числі оптимальні цикли для нанесення спеціальним водовідштовхувальним просочення на необхідні речі) і т. д. — тут вже вибирайте, виходячи з вашої практики прання.
Також бажано, щоб користувачеві було доступний вибір різної температури води для більшості програм.
Додаткові опції
Дуже стане в нагоді таймер відстрочки старту — дозволить без проблем відкласти прання на нічний час, коли тарифи на електроенергію нижче. Ця опція стане в нагоді для економних користувачів.
Ще одна корисна річ, особливо для алергетиків, — додаткове полоскання. Мова про можливості збільшувати їх кількість в програмах прання, що допоможе повністю видалити з тканини миючий засіб.
Опція «Легке прасування» є не у всіх машинах. Після прання з її застосуванням на речах залишається менша кількість складок, заломів. Це полегшує подальше прасування. Зазвичай для досягнення такого ефекту прання відбувається в більшій кількості води, може бути виключений проміжний віджимання.
Ще одна корисна опція — «Нічне прання». У цьому випадку теж може бути виключений віджим — самий галасливий етап прання, — не тільки проміжний, але і фінальний. Вранці користувач може включити віджимання або ж, якщо він не потрібен (для деяких речей це саме так), — злити воду і розвантажити пральну машину. Особливо актуальна ця функція для маленьких квартир, де шум дійсно може перешкодити сну власника, дітей (а в сучасних панельних будинках — і сну сусідів теж).
Автовзвешивание доступно в моделях з електронним управлінням. Це — корисна річ для побудови оптимального алгоритму прання. Машина зважує кількість речей і «робить висновки» (в залежності від обраного типу тканини, інших налаштувань) про те, скільки часу потрібно на прання, яке витрачати кількість води.
Останнім часом набирає популярність так звана прання з парою. Сенс в тому, що білизна в процесі відпирання піддається ще й парообработке, що служить його знезараження і поліпшення якості прання. Є моделі пральних машин, де пропонуються цикли парообработки без води (тільки пар): для освіження одягу, видалення сторонніх запахів. Особливо активно парова прання впроваджується південнокорейським виробником LG Electronics.
Якщо в сім\'ї маленькі діти, які часто випадково ставлять на одяг плями різного походження, зверніть увагу на моделі зі спеціальними системами плямовиведення. У сучасному варіанті користувач просто вибирає тип плями, а далі машина все зробить сама; пляма має зникнути до кінця прання. Такі моделі є, наприклад, у товарних лінійках Siemens, Hotpoin-Ariston та деяких інших.
Ще один цікавий момент — можливість скорочення часу прання. Користувачеві надається можливість вибрати потрібний йому час прання (наприклад, скоротити тривалість стандартної програми), а електроніка машини так вибудовує алгоритм прання, щоб він був оптимальним для збереження високої її якості.
Корисна річ — звукове сповіщення про закінчення прання. Якщо ця функція є, ви точно не забудете витягнути з машини чиста білизна. Але перевірте, щоб звук можна вимкнути — при пранні вночі, наприклад, чути його сподобається не всім.
Пральна машина з сушкою
Якщо у вас обмежена місце для розвішування речей або є постійна необхідність швидко висушувати чисті речі, зверніть увагу на фронтальні пральні машини з сушкою за допомогою гарячого повітря. Такі агрегати бувають як повнорозмірними (глибина — близько 60 см), так і вузькими (44-45 см). Місткість при пранні — 6-8 кг Показник максимального завантаження при сушінні — половина або трохи більше від максимуму з прання (з-за різниці процесів). Також пам\'ятайте, що сушка — це додатковий витрата електрики.
Класи прання, віджиму і енергоефективності
Переважна більшість сучасних автоматичних пральних машин, як фронтальних, так і вертикальних, має найвищий показник якості прання — клас, А (латинські літери). Моделям, стирающим лише трохи гірше (звичайний користувач навряд чи помітить різницю), присвоюється клас прання B. Але навіть їх знайти у продажу досить складно, не кажучи вже про моделі з класом С або D.
Клас прання визначається за результатами спеціальних випробувань — так званої еталонної пранням однакової кількості бавовняних речей при температурі води 60°С, з одним і тим же (для машин всіх марок) миючим засобом. Параметри визначені міжнародними стандартами.
Клас віджиму пральної машини також позначається латинськими літерами: А (найвищий) до B (ледве гірше), С, D, Е і т. д. Всього сім класів. Присвоюється моделі також за результатами стандартизованих випробувань — визначається залишкова вологість після віджимання білизни. Чим вона менша, тим менше часу займе подальша сушка і тим вище клас віджиму. Як правило (за рідкісним винятком), більше число оборотів в хвилину, що здійснюється барабаном при віджиманні, вказує на кращу ефективність віджимання — більш високий клас. Проте, якщо клас віджиму у машини, наприклад, B або C, то це зовсім не означає, що білизна після прання буде сохнути набагато довше — різниця для звичайного користувача часто майже непомітна.
Клас енергоефективності дозволяє оцінити економічність пральної машини. Позначення — латинські літери. Всього існує 9 класів споживання енергії: від, А+++ до G. До недавнього часу найбільш економічними вважалися моделі класу, А (витрата електрики — не вище 0,19 кВтхч/кг). Цей показник береться з розрахунку прання 1 кг бавовняного білизни у воді нагрітій до 60 °С. Але сьогодні є і 3 нових класи: А+ (з витратою менше 0.17 кВтхч/кг), А++(менше 0.15 кВтхч/кг), А+++ (менше 0.13 кВтхч/кг).
Зазначимо, що клас енергоефективності у пральних машин з сушкою завжди нижче, ніж у звичайних: нагрівання повітря — процес досить енергозатратний. Пам\'ятайте також, що найбільший витрата електроенергії при пранні забезпечує нагрівання води до високих температур. Низькотемпературна прання економніше!
Безпека при пранні
Для забезпечення максимально безпечної прання виробники реалізують у своїх пральних машинах різні технічні рішення. Якщо вдома є маленька дитина — обов\'язково придбайте пральну машину з блокування панелі управління («Захист від дітей»). Так ви виключите можливість зміни налаштувань прання, випадкового вмикання або вимикання машини. Така функція зазвичай завжди є у моделей з електронним управлінням.
Захист від протікання — найважливіший момент. Добре, якщо машина захищена від протікання повністю (корпус і шланги). Але є моделі, де реалізована лише частковий захист від протікань — як правило корпусу. Однак захищені подвійні шланги завжди можна придбати окремо (як і інші аксесуари) і використовувати з більшістю сучасних пральних машин.
У сучасних пральних машинах є захист від переливу — коли фіксується зайва вода в баку, тут же включається зливний насос. Захищені вони від дисбалансу барабана при віджиманні (машина намагається розподілити речі всередині нього рівномірно). Передбачено також контроль піноутворення — після кожного полоскання і віджимання проводиться відкачування насосом надлишків піни. Це підвищує загальну якість прання, а також виключає проблеми навіть у тому випадку, якщо користувач переборщив з кількістю миючого засобу.
Рівень шуму
Як вже зазначалося, віджим — найбільш галасливий етап прання. Тому варто цікавитися при купівлі максимальним рівнем шуму, який виробляє пральна машина, виконуючи цю операцію. Далеко не всі виробники вказують його; частіше може бути дано просто шум при пранні, а він істотно нижче. Бажано купувати моделі, в яких цей показник не перевищує 70 дБ. Рівень шуму при пранні не повинен бути вище 55-56 дБ.
Колір пральної машини
Велика частина пральних машин, що продаються в нашому магазині, виконані в класичному білому кольорі. Але є і сріблясті або чорні моделі.
Сьогодні колірна гамма побутової техніки досить широка, так що в продажу з\'являються пральні автомати самих різних кольорів. Можна підібрати ідеально підходящу модель для інтер\'єру ванної або кухні.
Основні виробники
У нашому інтернет-магазині представлені пральні машини найбільш популярних і добре зарекомендували себе в цьому товарному сегменті виробників: Bosch, Siemens, LG, Samsung, Candy, Indesit, Hotpoint-Ariston, Whirlpool, Gorenje, BEKO, Electrolux і деяких інших. Моделі володіють всіма притаманними сучасним пральних автоматів характеристиками, зручні і безпечні в експлуатації. Однак, в залежності від марки, моделі та вартістю, між ними, звичайно, є відмінності. Це можуть бути додаткові зручності: розширений набір програм, більший діаметр завантажувального люка (чим він більший, тим зручніше завантажувати та розвантажувати машину), похилий барабан (теж полегшує завантаження-вивантаження), великий дисплей, дистанційне управління і т. д.