Пароконвектомат одночасно заміняє декілька видів обладнання, куди входить плита, духова шафа, конвекційна піч, сковорода, фритюрниця і котел пищеварочный. Дані пристрої дозволяють зберігати всі корисні речовини продуктів під час приготування. Використовуючи один єдиний автомат можна одночасно смажити, готувати на пару, варити і бланшувати їжу.
Пароконвектомат одночасно заміняє декілька видів обладнання, куди входить плита, духова шафа, конвекційна піч, сковорода, фритюрниця і котел пищеварочный. Дані пристрої дозволяють зберігати всі корисні речовини продуктів під час приготування. Використовуючи один єдиний автомат можна одночасно смажити, готувати на пару, варити і бланшувати їжу.
Пароконвектомат є оптимальним обладнанням, що застосовуються в ресторанах і громадських їдалень. Перевагами даного пристрою є економія часу при приготуванні їжі, економія електроенергії, а також виробничої площі, що забезпечується за рахунок поєднання різних видів теплової обробки. При цьому використовується одна робоча камера. Пароконвектомат, поєднуючи можливості пароварки і конвекційної печі, максимально оптимізує роботу на кухні. Сучасні машини від своїх попередником відрізняються як розмірами, так і потужністю; їх внутрішній устрій стало складніше, а експлуатація – простіше. Гарні Пароконвектомати можна придбати тут
Види пароконвектоматів
За способом пароутворення дані агрегати діляться на інжекторні і бойлерні, а за типом управління – електронний, механічний і електромеханічний. Від складності панелі управління і кількості допоміжних функцій залежить ціна пароконвектомата.
У механічному типі кількість індикаторів і кнопок не лякає, а набір функцій машини обмежений.
Пароконвектомати в електромеханічному типі управляти панеллю досить легко: механічні ручки управляються сенсорними кнопками, а безліч функцій розширюють можливості апарату. Є також додаткові індикатори – клімат, час і температура.
Електронний тип управління – самий просунутий і нагадує управління персональним комп\'ютером. Машина оснащена рідкокристалічним екраном, на якому відображаються всі функції агрегату – час приготування, клімат, температура і багато інші функції. Складність управління електронним пароконвектоматом тільки уявна, так як подальше ознайомлення з усіма функціями доведе граничну простоту роботи автомата.
Робоча камера полугерметичная і має округлені кути. Герметичність забезпечується за рахунок щільного прилягання ущільнювачів з гуми до дверцятах апарату. Тепло розподіляється по всій камері рівномірно, підтримуючи одну і ту ж температуру. Всередині камери є вентилятор і нагрівальні елементи. Конденсат виводиться через зливний отвір.
За процесом приготування можна спостерігати через подвійне скло на двері. Внутрішнє скло термічно інертне, що дозволяє знижувати емісію тепла назовні. Двері пароконвектомата закриваються і відкриваються за різними принципами, але всі вони забезпечують надійність і герметичність робочої камери. У деяких моделях пароконвектоматів використовується кнопковий принцип відкривання і закривання дверей.
Робоча камера на дні зроблена з деяким поглибленням і нагадує ванну зі зливом. Останній підключається до системи каналізації. Конденсована волога, яка з\'являється на двері, збирається в металевий короб, а точніше – дверної водозбірник. Завдяки такого корисного пристрою, конденсат на підлогу не стікає, а видаляється через нього.
Додаткова функція швидкого охолодження камери дозволяє без праці відразу ж відкривати двері після приготування продуктів, а термоигла допоможе простежити за температурою всередині продукту. Цей метод дозволяє не встановлювати час приготування, для цього достатньо просто задати температуру, під якою готується продукт. А це означає, що теплова обробка страви не буде проводитися довше встановленого значення.
ПароконвектоматыРеверсивный вентилятор рівномірно розподіляє по камері гаряче повітря і тепло. Делікатні страви можна готувати за допомогою установки декількох швидкостей обертання вентилятора. Економія електроенергії забезпечується регулюванням потужності печі, особливо при неповному завантаженні. У пароконвектомата є спеціальні ніжки, які методом регулювання встановлюють машину точно в горизонтальному положенні.
Температура в пароконвектоматі контролюється за допомогою термостата, а пара утворюється двома різними системами: бойлерної і інжекторної. Перша система найбільш поширена і нагріває воду в парогенераторі всередині пароконвектомата. При випаровуванні пар через спеціальний клапан надходить у камеру. Незважаючи на застаріле рішення, бойлерна система вважається більш точної і, одночасно, дорогий.
В інжекторній системі пара утворюється в робочій камері, а вода до центру турбіни подається через трубку. Характеристики інжекторної системи не відрізняються від бойлерної, так як і в даному випадку подачу пари можна регулювати, але подібні апарати міцно займають свої позиції на професійній кухні.