Історія Ізюмського пивоварного заводу починається з 1906 року, коли заводчик чех Шадлун вирішив побудувати в Ізюмі броварню для випуску пива чеських сортів. Будів-ництво цехів і солодовні тривало близько року. Першу продукцію завод видав у 1907 році. Прибуток від продажу пива перевищував згідно з архівними даними лише сотню карбованців. Але то були вагомі карбованці. За 8 крб. у той час можна було купити імпортний англійський костюм.
Далі читайте в "Подробнее"
Місце для будівництва заводу було обрано грамотно, з розумом. Адже вода в Ізюмі завжди вважалася особливою. З давніх-давен джерела природної води вважалися тут чудодійними. І у приготуванні Ізюмського пива відігравали основну роль. На території броварні на початку минулого століття артезіанських свердловин було чимало. Як писали в рекламі того часу, завдяки цій воді чеському пиву Шадлуна була притаманна "виняткова легкість смаку".
У перші десятиліття радянської влади Ізюмська броварня не зазнала істотних змін. Не змінилися ні устаткування, ні обсяги випуску, ні чисельність колективу (штат налічував близько 100 чоловік). Пиво теж продовжували варити за чеськими рецептами. Правда, на заводі з\'явилося, на додаток до коней, кілька вантажних машин. Коні використовувалися для доставки пива в ларьки, перевезення сировини, дров, вугілля. Ванта- жівки спеціалізувалися на заготівлі льоду, що спеціальні бригади рубали на прилеглих озерах і річках. Лід усю зиму звозили на територію заводу і складали у величезну яму, вириту в дворі. Зверху його засипали тирсою, а потім - соломою, споруджуючи над ямою якась подоба куреня.
У 1941 році практично всі чоловіки, що працювали на заводі, були мобілізовані, а сам завод було евакуйовано за Урал, у Томськ. Вивозилося устаткування, документація, сировина,тара. Будинки Ізюмського пивоварного заводу, схоже, будувалися на століття. Тому бойові дії на території Ізюма не знищили основні будівлі заводу.
Під час фашистської окупації, до лютого 1943 року, пивоварний завод не працював. Та протягом всього року, що йшов за цим, працівникам довелося займатися непрофільною роботою - виробництвом на залишках устаткування спирту для фронтових частин, що знаходяться поруч.
Цікаво, що в 1947-му у штаті варильного цеху знову з\'явився чех - майстер по пивоварству. Завдяки цьому, післявоєнне пиво, за спогадами сучасників, стало не просто гарним, а прекрасним.
Перше глобальне відновлення устаткування на заводі було проведено в 1962 році. Тоді ж була помітно збільшена потужність заводу - до 828 тисяч гектолітрів.
У 1996 році на базі пивзаводу створили акціонерне товариство закритого типу "Ізюмська пивоварна компанія",яка згодом увійшло до складу холдингу UBC Group. Йому належав контрольний пакет акцій компанії.
З приходом нових власників почався новий етап розвитку підприємства. Проведена модернізація виробництва дозволила оптимізувати процес пивоварства. Головною ознакою продукції стала висока якість. Почався час відродження старих традицій, що були започатковані чехом Шадлуном ще в 1907 році. Як і сто років тому, на заводі процес пивоварства контролював чеський броварник-технолог - представник Празького Інституту Пивоварства Павло Бартушек. Тож пиво відповідало чеським стандартам і віковій історії виробництва напою в Ізюмі.
Слід зазначити, що з приходом ринкових відносин пивоварна компанія на певний час припинила діяль-ність. Відчули це всі споживачі, оскільки на прилавках торгу з\'явилося чимало низькопробної продукції. Лише нещодавно стало відомо, що пивоварна компанія зможе відновити роботу. Виконавчий директор під-приємства Віктор Долгарьов зазначив, що нині узгоджується питання на всіх рівнях. Особливу підтримку знайдено у міського голо- ви О.А.Божкова, депутатів міської ради, які налаштовані найближчим часом розглянути проблему на сесії.
Аби не наврочити, будемо сподіватися на ренесанс живого Ізюмського пива.
М.ІЛЛІЧІВСЬКИЙ.
С нетерпением жду обновленного Изюмского пива. Единственное пиво, которое можно было пить в Украине.
наверняка перейдут и они на пивной напиток а не пиво. будет не выгодно долго ждать брожения и иметь маленький срок хранения
Да, я два года назад последнюю бутылку на "Штуке" купила!
Хочеться надеяться, что завод вновь зафункцтонирует и это будет такое же пиво, что и раньше.