Варіанти обробки новобудов: під ключ, чистова, чорнова або без ремонту - що краще вибрати, заселяючись в нову квартиру?
У радянські часи люди найчастіше отримували квартири зі стандартною чистової обробкою, однак зараз забудовники пропонують потенційним клієнтам кілька наборів оздоблювальних робіт - на будь-який смак і гаманець. Розглянемо кожен з них детальніше.
Варіанти обробки новобудов: під ключ, чистова, чорнова або без ремонту - що краще вибрати, заселяючись в нову квартиру?
У радянські часи люди найчастіше отримували квартири зі стандартною чистової обробкою, однак зараз забудовники пропонують потенційним клієнтам кілька наборів оздоблювальних робіт - на будь-який смак і гаманець. Розглянемо кожен з них детальніше.
Оздоблення під ключ
Цей варіант зустрічається серед пропозицій забудовників досить рідко і відноситься зазвичай до сегменту елітного житла. При обробці під ключ новосела чекатиме повний ремонт в його новій квартирі, який зазвичай здійснюється не самими забудовниками, а ремонтними фірмами, що надають цю послугу відповідно до побажань кожного окремого замовника. Звичайно, дуже зручно вселитися в квартиру, де вже є все необхідне для життя, але варто відзначити, що обробка під ключ - дуже недешеве задоволення, часто недоступне масовому покупцеві житла. Відмінний житловий комплес на www.silentagro.md
Чистова обробка
Даний варіант обробки прийшов до нас з радянських часів і в типовому житлі зазвичай передбачає наступні роботи:
- Вирівнювання і штукатурення поверхонь;
- Установку міжкімнатних дверей (найчастіше найбільш «бюджетних», виготовлених з ДСП);
- Наявність повного комплекту електрообладнання та сантехніки (виробництва вітчизняних фірм);
- Обклеювання стін паперовими шпалерами (або, в деяких випадках - шпалерами під фарбування);
- Настил лінолеуму на підлозі (рідше підлоги застеляються ламінатом або дошкою);
- Фарбування стелі водоемульсійною фарбою;
- Фарбування стін в санвузлах і укладку там плитки для підлоги;
- Установку кухонної плити (не завжди).
До переваг чистової обробки можна віднести придатність квартири для проживання - незважаючи на те, чи подобаються вам забарвлення шпалер і якість фарбування, можна перевозити сюди речі і облаштовуватися, а всі необхідні косметичні зміни залишити на майбутнє. Цей варіант буде оптимальним для тих новоселів, кому потрібно переїхати в нове житло якомога швидше і не понести при цьому зайвих витрат.
Недоліки чистової обробки полягають в тому, що для неї зазвичай використовуються найдешевші матеріали, а сама обробка проводиться не особливо якісно. Тому, заселившись в таку квартиру, новосел, найімовірніше, все ж займеться ремонтом самостійно, якщо це будуть дозволяти його фінансові можливості.
Новобудова без обробки
При покупці квартири в новому будинку без ремонту, вам дістанеться просто порожня бетонна коробка, в якій навіть може не бути міжкімнатних перегородок, а тільки несучі стіни. Найчастіше в таких квартирах прокладені труби (розведення каналізації, водопроводу і опалення), а також підведено електрику - тобто, здійснений лише мінімум робіт, необхідний для здачі будинку в експлуатацію.
Найчастіше без обробки квартир здаються в експлуатацію монолітні будинки з вільним плануванням - мається на увазі, що в даному випадку покупці отримують більше можливостей облаштування простору між несучими стінами під свої особисті потреби і смак. В основному «довести до розуму» нову квартиру запропонує сама будівельна фірма, і вам не доведеться додатково шукати робітників, якщо ви приймете цю пропозицію.
Варто зазначити, що поняття «вільне планування» в даному випадку щодо: всі зміни, не передбачені будівельним проектом, все одно потрібно буде погоджувати, так як вони будуть вважатися переплануванням.
Основний плюс квартир без обробки - можливість контролювати всі проведені роботи, щоб в результаті квартира повністю відповідала вашим особистим вимогам по зручності і комфорту.
Що ж стосується мінусів - основним недоліком можна вважати високу вартість добудови квартири і її ремонту: ці роботи можуть обійтися в половину початкової ціни вашого нового житла. При цьому потрібно і чимало зайвого часу - заселитися в квартиру ви зможете приблизно тільки через рік. Ще одним мінусом є те, що ваші нові сусіди можуть і не займатися ремонтом одночасно з вами, а вам як «передовиків» доведеться ще довгий час жити практично в умовах будмайданчика. Іноді квартири без обробки можуть бути порожніми протягом декількох років, якщо у їх господарів не вистачає фінансів на ремонт або ж житло було придбано ними просто з метою інвестування коштів, щоб в подальшому продати його іншим людям.
Чорнова обробка
З чорновою обробкою квартир на сьогоднішній день здається основна частина нових будинків - більшість забудовників вважають невигідними зайві витрати, адже новосели, швидше за все, все одно будуть переробляти ремонт на свій смак.
При цьому варіанті обробки виконуються всі капітальні роботи, а на покупців житла лягає косметичний ремонт. У квартирах будуть присутні оштукатурені міжкімнатні перегородки, встановлені опалювальні радіатори і обладнана розводка каналізації та водопроводу. Іноді забудовник може стверджувати, що в пропонованих їм квартирах виконана під чистове оздоблення, хоча насправді вона буде чорновий і припускати лише виконання підготовчих робіт (вирівнювання поверхонь, стяжку і т. Д.), А остаточною обробкою (обклеюванням стін шпалерами, укладанням плитки) повинні будуть займатися самі новосели.
Плюсом «чорнових» квартир можна вважати те, що остаточну їх обробку покупець буде вибирати на власний смак і зможе запросити для цього тих майстрів, яких покличе сам. При цьому робітникам не доведеться зривати абияк наклеєні шпалери і плитку, що заощадить чимало сил і часу.
Недолік житла з чорновою обробкою полягає в неможливості вселитися в нову квартиру відразу після здачі будинку в експлуатацію - знадобиться час для остаточного ремонту. Крім цього, не факт, що вам сподобається якість підготовчих робіт, які забудовник провів - не виключено, що доведеться, наприклад, додатково вирівнювати підлогу або виправляти будь-які інші недоробки.
УВАГА!
Дуже бажано, щоб у договорі на покупку квартири в новому будинку був прописаний якомога повніший перелік робіт, оскільки останнім часом частішають інциденти, коли забудовник вимагає доплати за «додаткові» оздоблювальні роботи.
Крім того, слід пам\'ятати, що не завжди квартира з обробкою (навіть чистової) коштує дорожче, ніж з чорновою, або взагалі без обробки. Звичайно, якщо купується житло в елітному будинку, оздоблювальні роботи обійдуться в солідну суму, але в цьому випадку будуть використані більш дорогі матеріали зарубіжних виробників. А в типових новобудовах наявність обробки цілком може виявитися менш істотним фактором порівняно з іншими - наприклад, з місцем розташування будинку або площею квартири.