Де жити: на самому верху або нижче, - в общем-то, як кому подобається, адже у всього є плюси і мінуси, і не можна однозначно сказати, що краще - квартира на першому поверсі або на останньому. Проте житло під самим дахом часто викликає сумніви: чи комфортно, чи не страшно, чи не буде виставлена завтра дах і що робити, якщо зламається ліфт? Такі питання задає собі практично кожен, стикаючись з вибором поверху в новобудові або розглядаючи пропозицію «високої» квартири на вторинному ринку.
Де жити: на самому верху або нижче, - в общем-то, як кому подобається, адже у всього є плюси і мінуси, і не можна однозначно сказати, що краще - квартира на першому поверсі або на останньому. Проте житло під самим дахом часто викликає сумніви: чи комфортно, чи не страшно, чи не буде виставлена завтра дах і що робити, якщо зламається ліфт? Такі питання задає собі практично кожен, стикаючись з вибором поверху в новобудові або розглядаючи пропозицію «високої» квартири на вторинному ринку.
Високо сиджу - далеко дивлюся і інші плюси
Найбільша перевага квартир на верхніх поверхах, заради якого їх в основному і вибирають, - це прекрасні види з вікон. Як правило, погляду все одно відкриваються вражаючі простори і приємні пейзажі, що набагато краще, ніж споглядати сіру стіну будинку навпроти.
Виняток тут становлять хіба що старенькі п\'ятиповерхівки, де навіть з 5 поверху часом видно лише крони і даху, і малоповерхові комплекси в 2-3-4 поверхи. Але інші достоїнства верхніх поверхів, мабуть, не залежать від типу домобудівництва. А таких достоїнств чимало: «По-перше, це екологічний фактор: чим вище живеш, тим менше поглинаєш шкідливі вуличні запахи і вихлопної газ. По-друге, добра інсоляція квартир: верхні поверхи, як правило, добре освітлені (у всякому разі, краще, ніж середні або нижні). По-третє, якщо поверх взагалі останній, відсутність сусідів зверху гарантує тишу і порядок: ніхто не зможе затопити квартиру водою і не завадить шумом ремонтних робіт (та й просто тупоту не буде. - Від ред.), Тобто на верхніх поверхах створюється більш повне відчуття відокремленості. Тим більше що не турбують і сторонні звуки з вулиці, включаючи саму дзвінку сигналізацію і шум машин. Загалом, краще шумоізоляція. Правда, за даними громадян, які проживають на останніх поверхах, шуми з вулиці долітають і до них, причому навіть не дуже гучні, так що відкривати зайвий раз вікна не хочеться, але якщо порівнювати з нижніми поверхами, то ситуація дійсно краще. Точно так же, як і ситуація з комарами: на високих поверхах їх менше, ніж на перших.
А якщо говорити про новобудови, то в квартирах на верхніх поверхах завжди хороший натиск води і гарячі опалювальні батареї, так як всі комунікації знаходяться на поверхах, розташованих під дахом і водопостачання відбувається зверху вниз. Плюс в сучасних будинках мешканці верхнього поверху часто отримують свого роду « бонус »- ключі від згаданого техповерху, і можуть користуватися ним в своїх цілях: для зберігання дитячих колясок, велосипедів і т.п.
набір недоліків
Є у квартир на верхніх поверхах і свої недоліки. Що стосується багатоповерхівок, то останні поверхи знаходяться досить далеко від землі, що робить їх абсолютно непридатними для тих, хто боїться висоти і викликає страх за маленьких дітей. І навіть якщо висота не лякає, високі квартири прекрасні далеко не всім, і тут важливо, в якому будинку розташовано житло. Якщо це багатоповерхівка, то, верхні поверхи, перш за все, нерозривно пов\'язані з ліфтом і усіма його принадами. Ліфти можуть ламатися, причому в самий невідповідний момент, а добиратися пішки до якогось 22 поверху набагато складніше, ніж до 5 або навіть 10. «А якщо квартира в тільки що зданій новобудові, то цілком ймовірно, що якийсь час доведеться жити взагалі без ліфта і багато ходити пішки, що абсолютно незручно сім\'ям з маленькими дітьми (спробуйте дістатися на 17 поверх з коляскою) і літнім людям.
Крім того, нова квартира має на увазі ремонт, а він вимагає доставки в квартиру будматеріалів і меблів і вивозу будівельного сміття, і без ліфта ці процеси перетворюються в каторгу. Плюс часто мотор ліфта встановлюється на останньому поверсі і його шум може з лишком замінити сусідів зверху. Точно так же, як шум насосів, систем кондиціонування і т.п. пристроїв, які зазвичай розміщують на даху або техповерх: Наприклад, технічна кімната з блоком вентиляторів системи охолодження по шуму може переплюнути сусіда-рокера.
Якщо ж квартира знаходиться на останньому поверсі досить старого будинку, зокрема, п\'ятиповерхівки, то проблемою можуть стати відсутність техповерху і старі матеріали і технології покрівлі. Це збільшує ймовірність протікання з даху. «Останній поверх першим зустрічає удари стихії і, якщо продірявилася дах, потекла розводка води, то мешканці верхніх поверхів дізнаються про це першими. Відомо чимало подібних випадків заток, і як запевняють жителі верхніх поверхів, компенсація від комунальних служб і навіть страхових компаній (в разі якщо квартира застрахована) далеко не завжди покриває збитки. «Плюс проблемою старих, ще радянських будівель може бути не настільки сильний напір води в порівнянні з першими поверхами, особливо вранці і ввечері, адже розводка починається знизу. З цієї ж причини квартири на верхніх поверхах можуть гірше обігріватися в зимовий час.
І яким би не був будинок, останні поверхи відрізняються меншою пожаробезопасностью, але при цьому в разі надзвичайних ситуацій квартири на верхніх поверхах покинути складніше.
А також висота є недоліком при прибиранні квартири, наприклад, при митті вікон. І ще квартири під дахом зазвичай жаркіші в літню пору року: вони нагріваються від даху і не захищені деревами, що дають тінь нижчим поверхах.
Недоліком високих квартир можна вважати їх ціну: більшість продавців вважає, що плюси такого житла все-таки перекривають мінуси, і за кращі види, екологію і віддаленість від галасливих вулиць вимагають доплату .
вартість висоти
«Більшість забудовників у міру зростання поверховості застосовує підвищувальні коефіцієнти, рідко де ця практика відсутня. А якщо ще врахувати, що на старті продажів верхні поверхи, особливо з гарними видами, пропонуються не часто, так як на них є попит і забудовники розуміють, що можуть продати їх дорожче і притримують їх до більш високих стадій готовності, дешевих варіантів ближче до даху практично не буває.
Найчастіше підвищення цін стартує з третього поверху, наступний підвищувальний коефіцієнт застосовується з восьмого або дев\'ятого поверху і далі вартість індексується ще раз на самих верхніх рівнях. А деякі забудовники підвищують ціну поступово з кожним поверхом. В цьому випадку вартість квадратного метра при переході від поверху до поверху збільшується на 500-1000 руб. за квадратний метр, причому важливу роль в ціноутворенні відіграють видові характеристики: чим цікавіше види, тим більше і раніше дорожчають квартири. Якщо житловий комплекс розташований в центрі міста або поблизу лісових масивів, водойм і т.п., тобто в місцях з відмінними видовими характеристиками, можуть навіть застосовуватися додаткові надбавки до ціні, і наприклад в типовому 17-поверховому проекті вони починають використовуватися з 12-14 поверху.
А крок подорожчання квартир від поверху до поверху, за даними експерта, становить в середньому від 300 до 1000 грн. / Кв. м. Але, втім, величина кроку багато в чому залежить від класу будинку і висоти. Так, в бізнес-класі крок становить в середньому $ 30-80 за кв. м, в преміум-класі - $ 70-300, в елітному може доходити до $ 500-1000.
Таким чином, різниця діапазону цін нижніх і верхніх поверхів в масовому сегменті становить в середньому 10-15%, а в високобюджетному - 20-30%. - Але, правда, квартири на самих останніх поверхах можуть коштувати, навпаки, дешевше. Справа в тому, що в радянських будівлях між дахом і верхнім поверхом технічне приміщення, як правило, було відсутнє, з цієї причини нерідко траплялися затоки з даху. У сучасних будівлях технічний поверх обов\'язковий і проблеми з протіканням немає, але за рахунок сформованого в народі стереотипу і, відповідно, невисокого попиту на останні поверхи в економ-класі вони втрачають надбавку за поверх, і на житло під самим дахом забудовники, навпаки, закладають дисконт у розмірі 2-3% ».
Така ж ситуація спостерігається і на вторинному ринку: Проживати в старому будинку, з постійно протікає дахом не так вже й приємно. І навіть якщо в будинку є техповерх, незручність може створювати устаткування, встановлене нагорі, від нього виникають вібрації і шум. А якщо квартира ще і не володіє хорошими видовими характеристиками, що звичайне явище для п\'ятиповерхівок і навіть дев\'ятиповерхівок, то останній поверх втрачає взагалі всю привабливість, і мінуси переважують плюси. В результаті вартість квартир знижується .
Великий асортимент
Грамотно підійшовши до покупки високою квартири, можна придбати хороший об\'єкт, благо вибір сьогодні немаленький. Правда, зосереджений він в основному в бізнес- і преміум-класах, але і в масовому бюджетному сегменті відповідні пропозиції теж є, як на вторинному, так і на первинному ринках.
Ну а в якості альтернативи квартирам можна купити апартаменти на верхніх поверхах.
Квартири на верхніх поверхах відрізняються прекрасними видовими характеристиками і мають р
яд інших переваг, але є у них і свої недоліки, особливо у більш старих будинків, тому вибирати їх потрібно уважно і обережно, віддаючи собі звіт у всіх плюсах і мінусах такого житла, а також не забуваючи, що хороші пропозиції без зайвих проблем для майбутніх мешканців будуть коштувати трохи дорожче в порівнянні з аналогічними квартирами на середніх поверхах.