Про підсумки проведення в районі опалювального сезону 2010-2011 рр. та заходи щодо підготовки господарського комплексу та об\'єктів соці-альної сфери до наступного опалювального періоду йшлося під час засідання колегії райдержадміністрації, що відбулася 25 травня.
Перший заступник голови райдержадміністрації В.О.Петровський зазначив, що для забезпечення функціонування господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2010-2011 років було виконано необхідний обсяг робіт. На підготовку об\'єктів соціальної сфери та господарського комплексу району торік залучили 697,65 тис. грн. за рахунок перевиконання районного бюджету. Опалювальний сезон пройшов в сталому режимі, але не обійшлося без проблем. Установи освіти неекономно використовували енергоносії. За чотири місяці 2010 року споживання газу в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року збільшилося на 3,15%, а за чотири місяці 2011 року - на 12,22% в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року.
Про підсумки проведення в районі опалювального сезону 2010-2011 рр. та заходи щодо підготовки господарського комплексу та об\'єктів соці-альної сфери до наступного опалювального періоду йшлося під час засідання колегії райдержадміністрації, що відбулася 25 травня.
Перший заступник голови райдержадміністрації В.О.Петровський зазначив, що для забезпечення функціонування господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2010-2011 років було виконано необхідний обсяг робіт. На підготовку об\'єктів соціальної сфери та господарського комплексу району торік залучили 697,65 тис. грн. за рахунок перевиконання районного бюджету. Опалювальний сезон пройшов в сталому режимі, але не обійшлося без проблем. Установи освіти неекономно використовували енергоносії. За чотири місяці 2010 року споживання газу в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року збільшилося на 3,15%, а за чотири місяці 2011 року - на 12,22% в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Простежується тенденція неекономного використання енергоносіїв і в інших закладах освіти в процентному відношенні від 10% до 34,8%, що вказує на безконтрольність з боку керівництва і відсутність розроблення заходів з енергозбереження Також несвоєчасно були вжиті заходи по заміні газового лічильника в котельні Червонооскільської ЗОШ.
У 2011 році заплановано виділення коштів за угодою з НАК "Нафтогаз України" в сумі 3 млн. 900 тис. грн. для газифікації с Червоний Оскіл, газифікації с. Іванчуківка - 2 млн. грн. По підготовці об\'єктів соціальної сфери заплановано вирішити питання щодо опалення житлового комплексу по вул. Миру в с. Капитолівка, заміни вікон в Липчанівській ЗОШ, очищення системи опалення Липчанівської і Студенокської шкіл, заміни циркуляційних насосів на енергозберігаючі в котельнях Червонооскільської, Олександрівської і Вірнопільської ЗОШ, здійснення ремонтних робіт котельного обладнання та режим енергозбереження по всіх закладах освіти, культури і медицини. З цього питання виступив також сільський голова Капитолівки С.П.Прудкий. Він доповнив сказане, зупинившись на необхідності швидшого розв\'язання проблеми опалення житла у зв\'язку з тим, що комбінат хлібопродуктів не береться за надання таких послуг в новому сезоні.
Колегія РДА доручила виконкомам сільрад продовжити роботу із запровадження енергозберігаючих технологій по об\'єктах соціальної сфери. Треба все зробити, аби тепло взимку не тікало на вулицю. Йшлося і про пожежну безпеку. Начальник районного управління МНС А.В. Сосков зазначив, що на території району протягом півроку виникло 15 пожеж. Матеріальні збитки внаслідок пожеж склали понад 88000 гривень. Найбільша кількість пожеж, а саме 12 випадків сталося у приватних домоволодіннях. Збільшилась кількість пожеж, основною причиною яких є неконтрольоване випалювання сухої трави та листя на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг тощо. У результаті спалювання трави мають місце випадки, коли полум\'ям знищуються господарчі будівлі громадян, пожежі розповсюджуються на території поблизу розташованих об\'єктів. Причиною таких пожеж є також людський фактор.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення пожежної безпеки на період до 2012 року, колегія районної державної адміністрації вирішила рекомендувати виконкомам сільрад встановити жорсткий контроль за охороною і захистом лісів від пожеж, запровадити проведення рейдів добровільних пожежних бригад в лісах, особливо у вихідні та святкові дні.
Про оптимізацію та розвиток мережі поштового зв\'язку в Ізюмському районі доповіла А.І.Перепелиця- начальник Ізюмського ЦОЗ Укрпошти. Останнім часом спостерігається стійка тенденція до зниження обсягів спожитих послуг поштового зв\'язку населенням та юридичними особами Ізюм-ського району, а саме: кількість відправлених листів зменшилась на 3930 одиниць, посилок - на 59 одиниць, періодичних друкованих видань по передплаті - на 499 одиниць. В мережі поштового зв\'язку Ізюмського району 70% відділень поштового зв\'язку функціонує в орендованих приміщеннях; 40% сільських відділень поштового зв\'язку мають мінімальні середньомісячні обсяги наданих послуг; 73% сільських відділень потребують капітального ремонту; є 78% населених пунктів з чисельністю населення до 500 чоловік.
Тому в частині оптимізації мережі Харківська дирекція вимушена вибирати стратегію трансформації роботи стаціонарних залів в окремих населених пунктах шляхом впровадження пересувних відділень поштового зв\'язку, при цьому зберігаючи фактичну чисельність листонош. Колегія РДА вирішила затвердити заходи щодо оптимізації та розвитку мережі поштового зв\'язку Ізюмщини.
Були розглянуті також інші питання життя району.
М.Калюжний.