Для того, щоб відповісти на питання: яка ковдра краще - верблюжа або бамбукова, необхідно розібратися в багатьох нюансах.
Верблюжа - ковдра, в провадженні якого використовується верблюжа шерсть або пух.
Бамбукова - ковдра з рослинного волокна. Волокно отримують двома способами, хімічним і механічним, якість виходить різний.
Розберемося спочатку з конструкцією ковдри. Вона може бути відкрита або закрита.
Для того, щоб відповісти на питання: яка ковдра краще - верблюжа або бамбукова, необхідно розібратися в багатьох нюансах.
Верблюжа - ковдра, в провадженні якого використовується верблюжа шерсть або пух.
Бамбукова - ковдра з рослинного волокна. Волокно отримують двома способами, хімічним і механічним, якість виходить різний.
Розберемося спочатку з конструкцією ковдри. Вона може бути відкрита або закрита.
Відкрита буває:
хутряна - хутро з обох сторін або тільки з одного;
ткана - тонке щільне виткане полотно;
закрите ковдру складається з чохла і наповнювача;
Чохол краще з натуральних матеріалів, частіше це бавовна у вигляді сатину.
За способом розподілу наповнювача в чохлі ковдру виготовляють наступних видів:
Стьобана - найпростіший і недорогий спосіб, але наповнювач в ковдрі фіксується слабо, розподіляється з часом нерівномірно, збивається в грудки. Стежка проведена у вигляді смуг, між рядками велику відстань;
Каростеп (мереживна стібка) - по всій поверхні ковдри проходить стежка, що утворює візерунки або малюнок, наповнювач фіксується краще, ніж в стьобаному варіанті, проте через деякий час крізь залишені голками отвори починає вилазити наповнювач;
Касетна - найдорожчий, але найнадійніший і якісний спосіб збирання. Всі ковдру складається з окремих секцій (касет), наповнювач не мігрує, розподіляється по всій поверхні рівномірно і не лізе назовні.
Ковдри розрізняються і за ступенем теплоти, або по сезонності. Зазвичай виробники вказують ступінь теплоти у вигляді пятиточечной шкали:
дуже тепла. Щільність наповнювача в такому ковдрі 900 гр / м², воно підходить для сну в холодних приміщеннях для людей, які сильно мерзнуть.
тепла Щільність наповнювача 420-500 гр / м ². Зимовий варіант ковдри, використовується для холодних ночей.
всесезонна з щільністю наповнювача 350гр / м². Універсально, може використовуватися круглий рік в приміщеннях з постійною температурою.
легка. Щільність наповнювача 200-220 гр / м ² - для теплих літніх ночей.
літня. Щільність наповнювача 160-180 гр / м ². Підійде для теплих ночей або людям, яким завжди жарко.
Особливу увагу привертають до себе універсальні ковдри - «4 сезони». Зазвичай складаються з двох видів - легкого і літнього, які скріплюються між собою за допомогою стрічок, ґудзиків або кнопок.
Сполучені разом ковдри використовуються в холоди, а влітку можна від\'єднати легке і залишити літній. Для періоду міжсезоння підійде більш тепле. Виходить 3 в 1 - три різних типи купується разом.
Дані критерії відносяться до обох видів ковдр - і з бамбуковим волокном і з верблюжої вовною. Однак варто зазначити, що верблюжа шерсть по відчуттях тепліше і важче, ніж бамбукове волокно.
Дуже гарною альтернативою є ковдри з бавовни на http://shuba.ua/ru/18-odeyala-khlopkovye, це ідеальне рішення для тих хто страждає від алергії.
При виборі між тим чи іншим, потрібно звернути увагу на наступні характеристики:
антибактеріальність
Алергічні і вірусні захворювання можуть викликати продукти життєдіяльності пилових кліщів і інших мікроорганізмів, що поселяються в постільній білизні. Бамбук має природні антибактеріальні властивості, особливі мікроелементи в його складі знищує будь-які грибки, бактерії та інші мікроорганізми.
Якісна верблюжа шерсть також володіє антибактеріальними властивостями, але менш вираженими. Крім того, верблюже ковдру потрібно берегти від молі.
Лікувальні властивості
Верблюже підійде для людей, які страждають болями в суглобах і невралгії. Високий вміст ланоліну сприятливо діє на судини, посилюється циркуляція крові, активується обмін речовин і процес відновлення в тканинах. Затихають запальні процеси.
Бамбукове рекомендується для людей з алергією і бронхіальну астму.
теплопровідність
Гарна теплопровідність характеризується як бамбук, так і верблюжа шерсть.
терморегуляція
І тваринна шерсть, і рослинне волокно володіють хорошими теплорегулірующій властивостями - взимку обидва види зігрівають і зберігають тепло, а влітку віддають необхідну прохолоду.
повітропроникність
Ковдри добре пропускають повітря, мають «дихаючими» властивостями за рахунок особливої будови волокон.
зносостійкість
При дотриманні всіх правил експлуатації та бамбукове, і верблюже здатні прослужити однаково довго, не втрачаючи своїх властивостей.
гігроскопічність
За час нічного сну ми виділяємо близько півлітра вологи. Тому необхідно, щоб ковдру поглинало цю вологу, саме при цьому залишаючись сухим. Добру гігроскопічність мають і шерсть і бамбук.
легкість
Досить індивідуальний параметр, так як для багатьох людей легкість ковдри не є необхідністю, більш того, деяким некомфортно під дуже легким і невагомим ковдрою. Бамбукове ковдру легше верблюжого.
гипоаллергенность
Алергічні реакції може викликати сам наповнювач або його запах. За цим критерієм однозначно лідирує бамбукове волокно, тому що воно гіпоалергенні, не вбирає запахи і сама не має запаху, тоді як шерсть має стійкий запах і сама по собі є алергеном.
простота догляду
Бамбукова ковдра виграє і за даним критерієм - його можна прати в пральній машині, після прання воно зберігає форму і швидко висихає. Що стосується верблюжого, то тут не так просто. Прати самостійно не рекомендується, необхідно віддавати в хімчистку.
Характеристика Верблюже Бамбукове
Гіпоалергенність - +
Антибактеріальність - +
Лікувальні властивості + -
Теплопровідність + +
Терморегуляція + +
Повітропроникність + +
Гігроскопічність + +
Легкість + +
Зносостійкість + +
Простота догляду - +
Отже, з усього вищесказаного вже можна зробити висновки і вибрати той виріб, який більше підходить саме для Вас. Однозначно сказати, яке ковдру краще неможливо: і верблюже, і бамбукове унікальні і хороші по-своєму, тепер вибір за Вами.
Який би вибір Ви не зробили, не будуть зайвими кілька порад по догляду:
кожні 2-3 місяці вовняну ковдру необхідно провітрювати на свіжому повітрі;
НЕ прасувати;
строго слідувати рекомендаціям, вказаним на етикетці, так як кожен матеріал має свою особливість при експлуатації.