Отже. У нас є комп\'ютер або ноутбук. Потрібно роздрукувати одному фотографію або зробити копію документа. А можливо, потрібно надрукувати собі візиток або рекламних флаєрів. Всі ці потреби рано чи пізно призводять до того, що ми замислюємося про покупку друкувального пристрою. І неважливо, знаходимося ми в офісі або вдома: принтер або МФУ (багатофункціональний пристрій) - це той незмінний супутник комп\'ютера, без якого сьогодні вже важко уявити сучасне цифрове простір.
Отже. У нас є комп\'ютер або ноутбук. Потрібно роздрукувати одному фотографію або зробити копію документа. А можливо, потрібно надрукувати собі візиток або рекламних флаєрів. Всі ці потреби рано чи пізно призводять до того, що ми замислюємося про покупку друкувального пристрою. І неважливо, знаходимося ми в офісі або вдома: принтер або МФУ (багатофункціональний пристрій) - це той незмінний супутник комп\'ютера, без якого сьогодні вже важко уявити сучасне цифрове простір.
Як же бути? Моделей принтерів і МФУ - тисячі! Як користувачеві, який не стикався з друкуючої технікою зробити правильний вибір? А вибір цей можна по-справжньому назвати важливим. Важливим як з позиції раціональності, так і з позиції економії. Наприклад, можна купити той пристрій, що викличе захват своєю низькою ціною. Однак, захоплення може захмаритися при першій же покупці витратних матеріалів, найчастіше складових вартість половини принтера, а в деяких випадках ще більше! З іншого боку, можна купити пристрій, оснащений \"фаршем\" з найостанніших розробок і функцій, але використовувати з усього цього різноманіття дуже небагато. Висновок: навіщо платити більше? Наша мета - зробити раціональний і правильний вибір виходячи з наших потреб.
Тому, дана стаття присвячена тому, як вибрати принтер (або як підібрати МФУ). Відразу зробимо акцент на те, що будуть розглядатися потреби звичайного домашнього користувача комп\'ютера або офісного працівника. Тему професійного фотодруку і друку на спеціальних носіях зачіпати не будемо, так як ця тема заслуговує окремої фундаментальної статті.
Виклад статті буде побудовано за типом відповідей на важливі питання користувача, що виникають при виборі друкувального пристрою з наступним пропозицією найбільш раціонального (на наш погляд) вибору.
Перше питання - це вибір максимального формату друкувального пристрою. Практично всі потреби в домашній або офісній друку можна задовольнити за допомогою пристроїв формату А4 (210 см. - Ширина і 297 см. - Висота аркуша). Велика частина офісного паперу і фотопаперу випускається саме в цьому форматі. Якщо немає певної мети друкувати на форматі А3 (який більше А4 в 2 рази), то вибір пристрою А3-го формату можна відкинути відразу. Брати принтер А3 \"про запас\" - немає сенсу. Такі пристрої коштують в рази більше аналогічних принтерів формату А4. А значить, покупку принтера A3 формату для більшості користувачів не можна буде назвати раціональною. Формат А4 - стандартний вибір середньостатистичного користувача.
Лазерний або струменевий?
До виникнення технології економного друку за допомогою СНПЧ вибір був очевидний - лазерний принтер. Кольоровий друк за допомогою струменевих принтерів була для домашніх користувачів недозволено дорогою і не виправдовувала своїх витрат. Поява СНПЧ і впровадження цієї технології в промислове виробництво дозволило друкувати на струменевих принтерах з економією в 1000% в порівнянні з печаткою на оригінальних картриджах. Альтернативні чорнило, що заправляють в СНПЧ, не високі за вартістю, а значить їх витрата на друк в грошовому вираженні вже став незначним в порівнянні з вартістю фотопаперу. При цьому вдалося зберегти якість друку на рівні оригінальної.
Принтер кольоровий лазерний дуже дорогий при покупці і при подальшій заправці. Купити 4 картриджа на кольоровий лазерний принтер можна в середньому за $ 250. Цього вистачить щоб надрукувати від 1000 до 2000 (в залежності від моделі принтера). Це ж кількість кольорових листів можна роздрукувати заправивши 100 - 200 мл. чорнила кожного кольору в систему безперервної подачі чорнила струменевого принтера. І зробити це можна, витративши в середньому $ 15 за комплект 4-х чорнила по 100мл. Колосальна економія на друку в порівнянні з лазерним принтером!
Принтер лазерний чорно-білий також не дешевий в обслуговуванні. Купити картридж на лазерний принтер коштує в середньому $ 65. Цього вистачить також на 1000 - 2000 аркушів формату A4, проте це буде або чорно-білий текст, або монохромне зображення. Роздрукувати барвисту фотографію, рекламний флаєр, буклет або візитки вже не вийде. Крім цього, тонер, який використовується в картриджах лазерного принтера не тільки коштує грошей, він ще й має негативний вплив на здоров\'я. Тому, користуючись лазерним принтером, рекомендується регулярно провітрювати приміщення, де він знаходиться. Незважаючи на вищевказані недоліки, лазерні принтери все ще використовуються в більшості офісів. До плюсів його використання можна віднести відносно високу швидкість друку і вологостійкість відбитків. Однак, для більшості домашніх користувачів, так само як і для роботи в офісах, де потрібна кольоровий друк, вибір лазерного принтера - не самий раціональний.
Струменевий принтер з СНПЧ - кращий вибір для офісу і вдома, на наш погляд. Низька вартість друку, якісні зображення і фотографії, собівартість роздрукованого тексту нижче, ніж в лазерного друку, зручність користування і заправки і безпеку для здоров\'я - все це робить струменевий принтер номером один при виборі друкувального помічника. На струменевому принтері можна друкувати не тільки на офісному папері, а й на картоні, на поверхні DVD, на спеціальних термотрансфера для перенесення на футболки і, звичайно ж, на фотопапері. При використанні СНПЧ? витрата грошей на чорнило зовсім малий. І навіть, якщо спочатку вартість готового комплекту Принтер + СНПЧ може перевищувати ціну деяких лазерних друкуючих пристроїв, то економія отримана при друку, окупає вкладення вже в перші місяці роботи.
Принтер або МФУ?
Після того, як ми визначили, що найбільш оптимальним вибором для дому та офісу буде струминне принтер, настав час визначитися, чи потрібен нам просто принтер або багатофункціональний пристрій (БФП). Якщо не планується використовувати сканер і потрібен апарат суто для друку, вибір очевидний - принтер. Якщо потрібно періодично сканувати зображення і документи, робити ксерокопії - потрібно купувати багатофункціональний пристрій. МФУ допоможе заощадити площа робочого простору, так як замінює відразу декілька пристроїв - сканер, принтер, ксерокс, факс (в деяких моделях). Користуватися МФУ можна без підключення до комп\'ютера: робити копії, деякі моделі дозволяють друкувати безпосередньо з фотоапаратів і флеш-карт пам\'яті. Більшість з МФУ оснащені рідкокристалічним дисплеєм, що робить роботу з пристроєм дуже зручною. Купити МФУ Ricoh за ціною - означає дешевше, ніж купити всі пристрої, що входять до нього окремо.