Город місце, де народжуються вітамінні овочі, вирощені своєю працею. Крім вітамінів, городні турботи приносять ще приємну втому і, як наслідок, хороший апетит і здоровий сон. Вирощені на своїх восьми сотках овочі набагато смачніше, корисніше, і в кілька разів дешевше, ніж, наприклад, куплені на ринку. З приходом весни дачники активізуються, закуповують насіння, ростять розсаду, готують майданчик для посадки всього цього.
Город місце, де народжуються вітамінні овочі, вирощені своєю працею. Крім вітамінів, городні турботи приносять ще приємну втому і, як наслідок, хороший апетит і здоровий сон. Вирощені на своїх восьми сотках овочі набагато смачніше, корисніше, і в кілька разів дешевше, ніж, наприклад, куплені на ринку. З приходом весни дачники активізуються, закуповують насіння, ростять розсаду, готують майданчик для посадки всього цього. Можно сделать грядки на даче своими руками
До підготовки посівної площі потрібен ретельний підхід, так різні рослини по-різному ставляться до світла, вологи і грунтовому складу. І від того наскільки правильно ви розподілите місця для посадки безпосередньо залежить ваш урожай. Плануємо город правильно. Отже, насіння підготовлені, розсада підросла, залишилося тільки вирішити, що і куди посадити. Якщо дотримуватися наукової точки зору гряди слід розташовувати з півночі на південь. Так, їх не зачепить грибок. На південну сторону садіть теплолюбні огірки, помідори, і інші, а північну по праву займуть капуста, редька і часник.
Що б вітер ні шкодив рослинам слід посадити кущисті ягоди або соняшник уздовж північного боку. Обов\'язково удобрити грунт гноєм, дерном і мінеральними добривами. якщо вона глиниста. Для пісковика ідеально підійдуть торф і мінеральні добрива. Якщо у грунту підвищена кислотність слід внести вапно і золу. Оптимальні строки внесення добавок місяць до посадки культур. Подбайте про освітлення, що не садіть рослини під деревами і за будиночками. Якщо ваша ділянка не є ідеально рівна і має ухили необхідно виконати стічні жолобки, щоб під час дощів урожай не змило потоками води. Щоб рослини не засохли передбачте систему поливу.
Розташовуйте шланги так щоб вони діставали до всіх грядок. Якщо ви хочете кращого врожаю, то поливати слід вже відстояною водою з ємностей, ідеально підходить вода зібрана після дощу. Рослини краще міняти місцями щороку. Кращий попередник для будь-якої овочевої культури, горох. Він насичує грунт фосфорітамі і киснем, прибирає паразитів і грибки. Посаджені, ряд через ряд, морква і цибуля-ріпка прекрасно сусідять і врожайність підвищується на тридцять відсотків. Лук не дає розплодитись морквяної мошці тому ідеальний сусід моркви. І на закінчення про розміри грядок.
Краще якщо ширина грядки не перевищує дев\'яноста сантиметрів, це не буде ускладнювати прополку, розпушування та поливання. Між грядками досить сорок або навіть тридцяти сантиметрів, це дозволить пересуватися вільно. Не забувайте про те що деякі рослини краще прив\'язувати або робити їм опору, наприклад, огірки відмінно в\'ються по натягнутому шпагату, а помідорів необхідні палички відповідної довжини для опори. Ось ряд порад необхідних для планування городу. Великого врожаю!