Як правильно вибрати утеплювач для дому
Найпростіший просту пораду який можна дати в цьому випадку - проконсультуйтеся з фахівцем, який зможе врахувати всі дрібниці і нюанси, і виходячи з товщини стін і матеріалу, а так само клімату вашого регіону і СНиП, порекомендує найбільш підходящий варіант за ціною, характеристикам, товщині і типу.
Теплоізоляційний матеріал треба вибирати виходячи із завдань в кожному конкретному випадку
Якогось чарівного утеплювача, який підходив би у всіх випадках і був оптимальний за ціною, на жаль, не існує. Звичайною практикою є використання різних матеріалів для утеплення різних частин будинку, наприклад, можливий такий варіант: утеплення фундаменту екструдованим пінополістиролом (через його вологостійкості), стін і перекриттів мінеральною ватою (через дешевизну, універсальності і зручності монтажу), а покрівлі - пінополіуретаном (через можливість напилювати на поверхні будь-якої геометрії). Теплоізоляційний матеріал треба вибирати виходячи із завдань і фінансових ресурсів в кожному конкретному випадку. Детальніше про характеристики різних утеплювачів для будинку, а так само їх плюси і мінуси ви дізнаєтеся з цієї статті.
Міф о \"дихаючих\" стінах
Коли в будинку не душно, і немає відчуття \"термоса\", найчастіше прийнято списувати це на те, що стіни побудовані з \"дихаючого\" матеріалу типу дерева. Давайте розберемося. Багато хто вважає, що \"дихаючі\" стіни мають на увазі проходження свіжого повітря з вулиці, проте, на жаль, це не так.
Багато хто вважає, що \"дихаючі\" стіни мають на увазі проходження свіжого повітря з вулиці, проте, на жаль, це не так
Крізь товстий шар дерева проходять настільки незначні кількості свіжого повітря, що їх можна навіть не враховувати, і вважати що повітря не проходить зовсім (зрозуміло, якщо немає величезних наскрізним щілин). Але в такому будинку все одно дихається легко, чому?
Якщо ви користувалися кондиціонером, то помічали, що майже всі кондиціонери (крім самих-самих дорогих моделей) ганяють в кімнаті один і той же повітря, і не роблять забір свіжого повітря з вулиці. Не дивлячись на це, дихати стає набагато легше, задуха пропадає. Справа в тому, що повітря сприймається легким для дихання, тільки коли він не дуже вологий (порівняйте, де дихається легше: в сухій сауні або в сауні з парою?).
Повітря сприймається легким для дихання, тільки коли він не дуже вологий (порівняйте, де дихається легше: в сухій сауні або в сауні з парою?)
А дерево, як раз є матеріалом, який може легко вбирати надлишки вологи і підтримувати необхідний мікроклімат (волога утворюється при приготуванні їжі, прийнятті душа і просто при диханні, що особливо помітно коли збирається велика компанія). Тому правильніше говорити не про дихаючі стіни, а про стінах здатних вбирати достатньо вологи щоб згладити піки вологості в приміщенні.
Правильніше говорити не про дихаючі стіни, а про стінах здатних вбирати достатньо вологи щоб згладити піки вологості в приміщенні
Того ж ефекту можна домогтися в бетонній коробці просто оббивши стіни дошками, вагонкою або гіпсокартонними перегородками (які здатні вбирати велику кількість води) або всім разом.
Того ж ефекту можна домогтися в бетонній коробці просто оббивши стіни дошками, вагонкою або гіпсокартонними перегородками (які здатні вбирати велику кількість води) або всім разом
Часто буває, що хтось будує будинок з бруса бо він \"дихає\", а потім утеплює матеріалом (причому кладе утеплювач чомусь всередині будинку, а не зовні), якому за технологією монтажу необхідна пароізоляційна плівка, а це все одно що закрити всю \"дихаючу\" стіну шаром поліетилену (але ні в якому разі не робіть таку заміну при будівництві, така економія потім вийде дорожче). Питається, який тоді був сенс будувати будинок з \"дихаючого\" матеріалу?
Не варто забувати і про таку корисну річ як вентиляційна система. Адже кінцева мета всього будівництва зовсім не \"дихаючі\" стіни, а хороший повітря в будинку
Не варто забувати і про таку корисну річ як вентиляційна система. Адже кінцева мета всього будівництва зовсім не \"дихаючі\" стіни, а хороший повітря в будинку.
Міф о \"екологічних\" утеплювальних матеріалах
Всім хочеться жити в екологічно чистому будинку. Однак майже всі утеплювачі так чи інакше містять у собі шкідливі хімічні добавки. Навіть мінеральна вата, щоб волокна не розпадалися, просякнута фенолформальдегідними смолами. А утеплювачі з екологічного сировини типу ековати або льону просякнуті хімікатами які перешкоджають горінню і розмноженню грибків.
Навіть мінеральна вата, щоб волокна не розпадалися, просякнута фенолформальдегідними смолами. А утеплювачі з екологічного сировини типу ековати або льону просякнуті хімікатами які перешкоджають горінню і розмноженню грибків
Якщо в природі матеріал з якого зроблений утеплювач горить, гниє і уражається комахами, а утеплювач зроблений на його основі раптом стає негорючих і биостойким - будьте уважні, виробник лукавить, говорячи про екологічну чистоту такого матеріалу!
Якщо в природі матеріал з якого зроблений утеплювач горить, гниє і уражається комахами, а утеплювач зроблений на його основі раптом стає негорючих і биостойким - будьте уважні, виробник лукавить, говорячи про екологічну чистоту такого матеріалу!
Інша крайність, коли в турботі про екологію будують будинок з бруса без обробки деревини всіма необхідними просоченнями, а коли через деякий час деревина починає деформуватися, чорніти і гнити, схаменулися і мажуть її всякої моторошної гидотою. Але вже пізно - процес не зупинити. Ось і виходить, що будинок з бруса або довговічний, або - екологічний.
Ось і виходить, що будинок з бруса або довговічний, або - екологічний З іншого боку, навіщо тоді морочитися з брусом, якщо його все одно треба буде обробляти хімією проти грибка, пожежі і жуківьточильників? Чи не простіше будувати відразу за каркасною технологією?
Розглянемо варіант з каркасніков. Так чи інакше, все утеплюють \"фонують\" різними хімікатами, тому як нам здається, найоптимальнішим рішенням з точки зору екологічності (для каркасного будинку), є укладання утеплювача під пароізолірующую плівку, яка не буде пропускати хімікати з утеплювача в будинок (тим більше , що така плівка передбачена каркасної Технолига). Добрі материали на http://komfort-bud.com.ua/
Так чи інакше, все утеплюють \"фонують\" різними хімікатами
Як це не сумно, але постороіть одночасно енергоефективний, довговічний і екологічно чистий каркасний будинок практично неможливо, проте цілком реально знизити кількість хімії надходить в приміщення зі стін.
Самим екологічним з точки зору теплоізоляції (і одночасно (!) Довговічним і енергоефективним) виходить варіант будівництва будинку з \"каменю\": цегли, залізобетону ітд. із зовнішньою теплоізоляцією. Але і в такому будинку екологічна чистота приміщень буде залежати від матеріалів, які будуть використані для внутрішньої обробки (нитролаки, вінілові шпалери, поліуретанова ліпнина - не сприяють екологічності приміщення).
Нитролаки, вінілові шпалери, поліуретанова ліпнина - не сприяють екологічності приміщення
Так само не будемо забувати про варіант з ні чим не просочених, тесаних колод з утепленням мохом. Варіант ідеальний, але не дуже довговічний через низьку биостойкости у вологому кліматі. Хоча можливо і не варто так гнатися за довговічністю, адже важливо не щоб будинок простояв 200 років, а щоб хоча б 50 років він був дійсно комфортний для життя.
Можливо і не варто так гнатися за довговічністю, адже важливо не щоб будинок простояв 200 років, а щоб хоча б 50 років він був дійсно комфортний для життя
Багато напевно зустрічали старі будинки, які до сих пір стоять, однак жити в них з-за грибка і неприємною атмосфери неможливо. У будь-якому випадку головну роль буде грати не \"крутість\" використовуваної технології будівництва будинку і його утеплення, а якість виконання робіт і якість використовуваних матеріалів.
У будь-якому випадку головну роль буде грати не \"крутість\" використовуваної технології будівництва будинку і його утеплення, а якість виконання робіт і якість використовуваних матеріалів Навіть найкраща і перевірена часом технологія зводиться нанівець неякісної реалізацією, недотриманням стандартів і технологій монтажу. Будівництво, це така сфера, де все найкраще вже давно придумано, розраховане і перевірено часом.
характеристики утеплювачів
При виборі утеплювача для будинку, слід звертати увагу на його фізико-технічні характеристики:
Коефіцієнт теплопровідності
Найважливіший показник утеплювача, який дозволяє зрозуміти, скільки тепла при інших рівних піде крізь цей теплоізоляційний матеріал на вулицю. Чим менше цей коефіцієнт, тим краще. Для найпопулярніших утеплювачів існує таблиця теплопровідності будівельних матеріалів, в якій для кожного матеріалу зазначений коефіцієнт теплопровідності.
паропроникність
Висока паропроникність говорить про те, що матеріал пропускає через себе вологе повітря, а так само про те, що для збереження теплоізоляційних якостей йому необхідна пароізоляція і захист від вітру. В іншому випадку, вологий утеплювач стає даремний до моменту висихання, так як вода добре проводить тепло, і в теплоізоляційний матеріал утворюються містки холоду. Високою паропроникністю володіє, наприклад, мінеральна вата, а екструдований пінополістирол низькою. У таблиці теплопровідності будівельних матеріалів також вказана паропроникність для всіх найпопулярніших матеріалів.
густина
Щільність матеріалу дозволяє визначити його вагу, і розрахувати ускладнення всієї конструкції при використанні шару цього матеріалу необхідної товщини.
пористість
Пористість матеріалу впливає на його міцність, тобто можливість кріпити до нього що-небудь (як у випадку з пінобетоном), а так само на можливу просідання під власною вагою (у випадку з мінеральною ватою). Пори можуть бути закритими і відкритими (що також впливає на паропроникність матеріалу). У якісно виготовленому утеплювачі пори рівномірно розподілені усередині, нерівномірний розподіл пір вважається браком.
теплоємність
Утеплювач може акумулювати тепло, що буває корисно в регіонах з частими стрибками температур. Подібно до того, як в цегляному будинку в спеку прохолодно за рахунок великої теплоємності цегли (який ще не встиг прогрітися), так і утеплювачі з великою теплоємністю згладжують різкі температурні перепади.
біостійкість
Наскільки утеплювач стійкий до грибків, гнилей, плісняви та комах, які розвиваючись всередині матеріалу можуть значно знизити його теплоізоляційні якості.
Коефіцієнт теплопередачі U
Комплексний показник (на пряму не належить до утеплювачів), при розрахунку якого пошарово враховуються всі матеріали з яких виконана і якими утеплена конструкція, а так само повітряні прошарки між ними. Вимірюється в ВТ / (м²K).
додаткові характеристики
Утеплювачі так само розрізняються по стійкості до вогню, до холоду, схильності температурних деформацій, екологічності, довговічності, міцності ітд.