Наближається Новий рік. За доброю традицією зустрічатимемо його з ялинкою. Хтось її купить, а хтось і піде з пилкою під пахвою до лісу… Але, перш ніж різати, слід добре подумати над тим, якої шкоди завдає браконьєрство.
Читати даліПід час санітарних рубок або на спеціальних ділянках працівники лісгоспу щороку заготовляють зелені деревця. Але й за таких умов самовільних рубок не стало менше. Буває, крадії, аби вибрати собі одну, ріжуть до десятка верхівок сосен. Таке варварське ставлення до молодих насаджень завдає значної шкоди.
Тому колектив Артемівського лісництва поставив за мету повністю задовольнити потреби ізюмчан і жителів району. Біля приміщення контори, розташованого в селі Діброва, постійно працює майданчик продажу. Бажаючі можуть звернутися упродовж дня. При цьому слід звертати увагу на торець зрізу, де має бути клеймо і бирка. Наявність цих ознак рятує покупця від штрафів.
Зазначу, якщо немає змоги купити ялинку, можна придбати букет з п’яти соснових гілочок. Це – значно дешевше і красиво. Також можна придбати штучну ялинку, яка збереже сотні зелених насаджень в майбутньому.
Застерігаю, самовільна порубка хвойних дерев карається законом. Крім штрафу, браконьєр відшкодовуватиме збитки, завдані лісовому господарству. Взагалі, хвойні насадження – під цілодобовою охороною. Лісівники разом із працівниками поліції здійснюють рейди по виявленню порушників, чергують у будні і вихідні на лісових дорогах, а також на зупинках електричок і автобусів.
Тому, шановні жителі міста і району, новорічну ялинку дешевше купити у конторах лісництв. Не слід допускати самовільних порубів. Новий рік має принести радість і щастя.
І.Водоріз, старший майстер лісу Артемівського лісництва.
БУКВА ЗАКОНУ:
• Стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для приватних осіб і в розмірі до дванадцяти таких мінімумів – для посадових осіб.
• Навіть знищення або пошкодження поросту в лісах, за статтею 66 того ж Кодексу, передбачає штраф у розмірі до трьох мінімумів доходів для громадян і до семи – для посадових осіб.
• Якщо ж людину викриють у незаконній порубці лісу, набуває чинності Кримінальний кодекс України, а саме стаття 246, згідно з якою правопорушнику загрожує не лише штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів, а й арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років.