До річниці створення служби зайнятості про напрацювання, перспективи діяльності и та реалії сучасного ринку праці розповіла директор Ізюмського міськрайонного центру зайнятості Людмила Базарова.
За цей час пройдено непростий шлях становлення та розвитку: удосконалювались методи та форми роботи по обслуговуванню незайнятих громадян та роботодавців, впроваджувались новітні технології, зміцнювалась та розвивалась матеріально-технічна база. Нині - це надійна державна структура, яка на засадах соціального страхування безкоштовно надає широкий спектр послуг і є ефективним посередником між безробітними та роботодавцями. Лише за 11 місяців 2015 року в Ізюмському центрі зайнятості зареєстровано 4192 звернень працездатних громадян за послугами сприяння зайнятості. За цей час працевлаштовано 1737 безробітних. 82 особи - започаткували власну справу, отримавши допомогу по безробіттю одноразово. Крім того, за направленням служби зайнятості 842 безробітні особи навчалися за актуальними на ринку праці професіями,1437 осіб залучено до тимчасової зайнятості.
Два роки тому, з набранням чинності нової редакції Закону України «Про зайнятість населення», запроваджено нові механізми реалізації соціальних гарантій громадян. Це - стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування неконкурентоспроможних громадян, у тому числі молоді, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, підвищення професійного рівня населення. У результаті в 2015 році 46 безробітних працевлаштовано завдяки компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 22 особи старше 45 років отримали ваучер для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Сьогодні під особливою увагою всіх установ соціальної сфери, в тому числі й служби зайнятості, перебувають внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці та учасники антитерористичної операції.
До центру зайнятості Ізюмщини в 2015 році за допомогою в працевлаштуванні звернулися 199 переселенців, з яких 152 охоплено активними формами сприяння зайнятості.
Цьогоріч з’явилася ще одна категорія клієнтів – демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО. З початку року на обліку в центрах зайнятості області перебували 40 таких осіб. Працевлаштовано 15 вчорашніх воїнів, 5 з яких стали підприємцями, отримавши фінансову підтримку від служби зайнятості. Крім того, 20 наших захисників було залучено до робіт тимчасового характеру, 8 – направлено на професійне навчання.
За цими сухими статистичними даними – долі конкретних людей. Для них державна служба зайнятості свого часу стала справжнім порятунком, довівши свою благородну місію.