Літо у всьому розмаїтті фарб. Змінився зовнішній вигляд деяких водойм – більшою частиною зарослих озер і слабо проточних водосховищ. Вода в них стає зеленкуватого відтінку через наявність мікроскопічних водоростей. У народі кажуть «вода зацвіла».
Не зовсім сприятливий цей час року для лову риби. У спекотні дні риба відчуває себе хворобливою і стає в’ялою і майже не клює. Відповідно і азарт у рибалок значно впав. Але більш досвідчені спортсмени ловлять і в липні. Вони перебралися на більш глибокі місця, закидають свої снасті і до сходу сонця, і перед заходом, і навіть у світлі ночі.
ДАЛІ.Літо у всьому розмаїтті фарб. Змінився зовнішній вигляд деяких водойм – більшою частиною зарослих озер і слабо проточних водосховищ. Вода в них стає зеленкуватого відтінку через наявність мікроскопічних водоростей. У народі кажуть «вода зацвіла».
Не зовсім сприятливий цей час року для лову риби. У спекотні дні риба відчуває себе хворобливою і стає в’ялою і майже не клює. Відповідно і азарт у рибалок значно впав. Але більш досвідчені спортсмени ловлять і в липні. Вони перебралися на більш глибокі місця, закидають свої снасті і до сходу сонця, і перед заходом, і навіть у світлі ночі. Вдень риба клює у похмуру погоду з дрібним дощем і несильним вітром.
У липні рибу ловлять на всі спортивні снасті. Так, на спінінгову принаду (краще снасточку0 беруть судак і крупний окунь ( на глибоких ямах), щука і окунь ( на межі водних рослин), голавль , язь – на дрібну блешню (біля трав і кущів).
Триває ловля щуки на жерлиці, окуня і судака – на кружальця (попутно бере також і щука), судак і окунь ( на значних глибинах у закоряжених місцях).
Краще місце для лову поплавковою вудкою: судака на виході з ям і омутів; окуня – у глибоких закоряжених місцях ( на черв’яка); плитку – поруч з травами, біля мостів (на опариша, коника, зелень, горох, хлібну м’якушку); лящ, язь – на глибоких місцях, поблизу трав ( на горох, пшоняну кашу, манне тісто, пшеницю, кукурудзу, черв’яка, опариша); мінка – у вікнах» між заростями, біля трави (на черв’яка, хлібну м’якушку).
Взагалі ж бажано заздалегідь розвідати місце і шляхи пересування риби за їжею.
В. Татарин, державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі.
Липень не сприятливий для риболовлі
Facebook Коментарі