Отже, ви вирішили щось змінити в своєму житлі-будинку, котеджі або квартирі, і задумалися, який же котел підібрати для опалення ваших квадратних метрів. Для початку трохи відвернемося від теми статті, і згадаємо, що котли бувають двох типів – настінні і підлогові.
Підлоговий газовий котел
- Стоїть на підлозі;
- Вимагає димоходу;
- Потребує обладнання спеціального приміщення-котельні;
- Може бути практично будь-якої потужності;
- Служить довго;
- Вимагає додаткового обладнання-автоматики, насосів і багато чого іншого.
Настінний газовий котел
- Висить на стіні (може вбудовуватися в кухонний гарнітур або шафа);
- Може працювати без традиційного димоходу (системи із закритою камерою згоряння і коаксіальними димоходами);
- Може розташовуватися в будь-якому нежитловому приміщенні ваших апартаментів (хоч в коридорі, за умови, що там є вікно);
- Може працювати в каскаді з декількох котлів і опалювати практично будь-які площі;
- Надійний і практичний газовий котел roda;
- Включає в себе всю необхідну автоматику і готовий до підключення до системи відразу при покупці.
В рамках цієї статті, ми не будемо розглядати підлогові газові котли – у них є як плюси, так і мінуси, ми будемо говорити тільки про настінних газових котлах. Отже, що ж потрібно враховувати, при виборі настінного газового котла для вашого житла.
Газові настінні котли вибрати краще для невеликих будинків і котеджів. У таких будинках, найчастіше, навіть не виділяють окреме приміщення для котельні.
Вид палива настінного газового котла
Настінні газові котли працюють ... на газу. Зрозуміло, ідеальний варіант-якщо до вас тягнеться заповітна жовта труба, в якій хлюпається мережевий газ. Якщо мережевого газу з труби немає, котел може працювати на зрідженому газі – пропані.
Для переналаштування настінного газового котла на пропан, потрібно поміняти форсунки на пальнику, і змінити настройку газового клапана.
Буде потрібно організація газгольдера з декількох балонів зі зрідженим газом, доведеться з балонами їздити на заправку.
Одним словом, перебитися до появи в будинку мережевого газу можна, але постійно експлуатувати настінний газовий котел на пропані – задоволення сумнівне.
Вибір настінного газового котла перед котлом на будь-якому іншому паливі виправданий, якщо у вас вже є або найближчим часом з'явиться мережевий газ.
Одноконтурні або двоконтурні газові котли: вибираємо
Настінні газові котли бувають одноконтурні (ті, які не вміють гріти гарячу воду для того, щоб помитися) і двоконтурні (підключаєте до нього холодну воду, і на виході отримуєте гарячу. Навіть якщо у Вас зараз немає холодного водопостачання і каналізації, ми настійно вам рекомендуємо вибрати двоконтурний котел, і ось чому:
- Він ненабагато дорожче одноконтурного, зате в нього вбудована функція приготування гарячої води;
- Він легко гріє тільки опалення до тих пір, поки ви не підключите його до водопроводу.
Зрозуміло, при підключенні до одноконтурного настінного газового котла бойлера, він також знаходить можливість постачати ваші апартаменти гарячою водою, але це коштує грошей, і немаленьких.
Так що наш вибір і рекомендація Вам – двоконтурний настінний газовий котел. Хоча, вирішувати, звичайно, Вам.
Газові настінні котли вибрати краще двоконтурні, при цьому потужність краще підбирати, виходячи з потреби в гарячій воді, а не опаленні.
Як підібрати потужність настінного газового котла.
Прагнучи догодити покупцям, останнім часом, виробники стали випускати більш широкі лінійки настінних газових котлів-починаючи з 11 кВт (раніше практично всі вони були 24-кіловатними).
Однак, слід врахувати ось що. Ви легко зможете зменшити потужність котла з опалення (найчастіше, просто покрутивши ручку на платі управління), якщо котел в 24 кВт великий для Вашого приміщення – задавши, наприклад, йому наказ, видавати в опалення, 8 кВт потужності, і не більше.
Однак, при цьому, на водопостачання котел буде видавати повну потужність-все 24 кВт, і гарячої води у Вас буде багато.
Якщо вибрати настінний котел маленької потужності - 11 або 14 кВт, потрібно бути готовими до того, що гарячої води ці котли будуть видавати значно менше, ніж їх двадцятичотирьохкіловаттние побратими, і з цим вже нічого не поробиш. Та й коштують котли в 11 кВт і 24 кВт приблизно однаково, особливо тут нічого не зекономиш.
Так що наш вибір-настінний газовий котел потужністю 24 кВт. Решта, ми вважаємо - від лукавого.
Ну і-якщо ви хочете приблизно розрахувати потужність, необхідну для опалення Вашого будинку – помножте площа ваших апартаментів (ту, яку необхідно опалювати), на 120 і розділіть на 1000 – і отримаєте приблизну необхідну потужність в кВт.
Димовидалення настінного газового котла
Особлива принадність настінних газових котлів в тому, що вони можуть працювати без традиційних димоходів – потужних конструкцій, які необхідно виводити вище коника даху, і які із задоволенням спотворять фасад вашого будинку.
Настінні газові котли бувають двох видів-з відкритою камерою згоряння і з закритою камерою згоряння. Настінні газові котли з відкритою камерою згоряння – вимагають підключення до традиційного, атмосферного димоходу.
Їх краще купувати, якщо цей самий димохід у Вашому будинку вже є. Ну, наприклад, ви зважилися нарешті то позбутися від служив вам вірою і правдою монструозного АОГВ, а демонтувати димохід – то ще задоволення.
В такому випадку – сміливо викидайте дідка - АОГВ, вішайте на стінку настінного красеня, підключайте до димоходу і насолоджуйтеся. Ну або-ви демонтуєте російську піч - її димоходом також може із задоволенням скористатися настінний газовий котел. В інших випадках-настійно рекомендуємо придбати настінний газовий котел із закритою камерою згоряння.
У котла із закритою камерою згоряння на виході з камери згоряння стоїть вентилятор, а сама камера згоряння ізольована від атмосфери.
Таким чином, цей вид котлів не вимагає конструювання могутнього традиційного димоходу, а може обходитися простеньким, дешевим і цілком легким в монтажі коаксіальним димоходом для настінних газових котлів.
Виводиться такий димохід на вулицю через стіну і, при дотриманні деяких нескладних нюансів, котел з ним працює довго і щасливо. Наш вибір-настінний газовий котел із закритою камерою згоряння.
Настінний газовий котел якого виробника вибрати
В даний час вибір настінних газових котлів дуже великий. Іноді навіть зустрічаються моделі від таких екзотичних компаній, назви яких точно не на слуху.
Однак, клієнт, з одного боку, не хоче переплачувати за бренд, з іншого боку, розуміє, що від надійності котла залежить дуже багато, особливо взимку.
Потрібно сказати, що часи, коли настінний газовий котел був чимось екзотичним, давно пройшли, зараз всі виробники підтягнули якість до цілком прийнятного рівня, і масових відмов обладнання, вже не спостерігається.
Однак ми настійно рекомендуємо вибирати настінні газові котли відомих брендів, якість яких не викликає ніяких нарікань.