Акрил-це швидковисихаючі фарби, які можна використовувати прямо з тюбика, як масляні фарби, або розбавляти водою, як акварель. Вони пропонують художнику широкий діапазон текстур, кольорів і технік. Акрил доступний за ціною, що робить ці фарби ідеальними для покриття великих площ (наприклад, плакатів). Оскільки ці фарби непрозорі і швидко сохнуть, вони прощають вам помилки. Вони не пахнуть. Після висихання не бояться води. З ними просто здорово працювати!
Акрил маслянистий і гладкий, змішується на полотні майже як масло. Після висихання Ви отримуєте пластичну поверхню, фарби не розтріскуються.
1. Кисті для акрилу
Важливо мати хороший вибір кистей, від маленьких до великих.
Акрилові кисті зазвичай роблять з синтетичних матеріалів. Не слід використовувати масляні та акварельні кисті.
Акрилові кисті, як правило, довше і міцніше, ніж акварельні кисті, і це дійсно необхідно, так як вони сильніше вдавлюються в робочу поверхню під час малювання.
2. Акрилові фарби
Експериментуйте з різними марками фарб, щоб дізнатися, яка з них вам подобається найбільше. Яскравість, яку можна визначити як насиченість і глибину кольору, є найважливішою властивістю акрилових фарб. При цьому яскравий не означає кричущий. Яскравість виражається в чистоті і прозорості кольору. Якісні акрилові фарби купити можна на сайті - masterica.com.ua.
Основні кольори:
Акрилова фарба - це, по суті, пластик; точніше, пігмент, зважений в полімерній емульсії. Ви можете розбавити цю емульсію занадто великою кількістю води, тому будьте обережні при розведенні.
Ви можете купити акрил в двох класах: для художників і для учнів.
Фарби для художників — дорожче, але вони найбільш якісні ("професійні"), у них широкий діапазон кольорів, вони мають високу концентрацію точно змеленого пігменту, високі оцінки перманентності. Учнівські дешевше, але компроміс полягає в меншому виборі кольорів, більш низьких рівнях пігменту і можливому включенні наповнювачів, які можуть послабити міцність кольору. Різниця між ними не тільки в тому, як вони зроблені — часто помітно, що кольори у художників більш яскраві і мають більш гладку консистенцію, що полегшує їх змішування. Якщо ви можете собі дозволити, виберіть професійні матеріали навіть для навчання.
Як заощадити на фарбах?
Поки ви навчаєтеся і викидаєте свої роботи, ви можете малювати учнівськими фарбами, але як тільки ви почнете створювати художні роботи з турботою про збереження (особливо якщо ви хочете продавати картини), переходите на професійні відразу.
Акрил за ціною: від професійного до недорогих варіантів
Інший варіант-піти середнім шляхом, взявши учнівські фарби для землистих квітів (які майже так само хороші), але більше професійних — для чистих інтенсивних квітів. Деякі художники також заощаджують гроші, використовуючи кольори більш недорогих фарб для підмальовування і використовуючи фарбу професійної якості зверху.
Якщо ви хочете придбати якісні фарби художників, ви помітите, що деякі кольори набагато дорожчі, ніж інші (хоча все одно дешевше, ніж олійні фарби). Це тому, що деякі пігменти дуже важко отримати. Деякі виробники будуть групувати свої фарби по якимось "серіям", де" 1 "буде найдешевшим варіантом, а" 7 " — найдорожчим. Як правило, землисті кольори є найдешевшими, в той час як кольори, отримані з кадмію, можуть коштувати в 4 рази більше! Деякі марки пропонують більш дешеві варіанти шляхом заміни пігменту на синтетичні аналоги, але вони будуть мати більш низьку номінальність перманентності і менше інтенсивність кольору. Ви можете побачити це на продукті за словом "відтінок" після імені пігменту.
Сьогодні також можна купити "спеціальні кольори", такі як флуоресцентні або райдужні (інтерферуючі), які містять пігменти самі по собі або змішані, вони створюють цікаві світлові ефекти. Деякі з цих пігментів не є постійними, так що майте це на увазі, якщо ви вирішите поекспериментувати.
Фарби інтерферуючі змінюють колір під різним кутом зору, добре змішуються і поєднуються з традиційними кольорами, використовуються для створення райдужних ефектів, які особливо будуть помітні на темному тлі.
Змішування
Потрібно добре зрозуміти свій колірний круг, і ви зможете змішувати навіть дуже специфічні кольори в міру того, як ви працюєте над картиною. Червоний і жовтий дають апельсиновий. Додайте трохи зеленого, і ви отримаєте коричневі і Палену Сієнну.
Незалежно від того, що ви хочете намалювати, на палітрі може бути корисно мати мазок кожного основного кольору плюс чорний і білий. Залиште простір навколо кожного кольору, для зручного змішування.
Для змішування фарб корисно використання мастихіну, пластикового ножа або додаткової кисті. Ретельно перемішайте і пам'ятайте, що деякі фарби можуть стати на відтінок темніше при висиханні.
Градієнти-складна техніка для майстра акрилового живопису. Спочатку почніть з білого, а потім за допомогою кисті додайте синій уздовж нижньої частини області змішування. Рухаючись вперед і назад, швидко ведіть вгору і вниз по області, поки не отримаєте хороший градієнт від більш темного синього до білого.
Акрилові фарби володіють значно більшою яскравістю і високою світлостійкістю, але темніють, подібно темпері, після висихання. Нові лесування не порушують нижні шари фарби, в цьому полягає безперечна перевага.
Туман
Акрил швидко висихає, іноді занадто швидко. Один із способів зберегти фарби вологими-легко зрошувати їх водою, для цього знадобиться пульверизатор. Залежно від поверхні, на якій ви малюєте, ви можете поливати і розбавляти акрил досить сильно, щоб він майже нагадував акварель. Це може бути цінним трюком.
Ґрунтовка
Папір, полотно, тканина, знежирена шкіра, гіпсокартон, дерев'яні, цегляні, поштукатурені поверхні... з акрилом можливо все!
Який тип поверхні ви використовуєте? Якщо ви хочете в кінцевому підсумку малювати на полотні, папір з ефектом полотна-відмінна відправна точка, вона дешевше і має текстуру, подібну розтягнутому полотну. Дошка, дерево-теж відмінний вибір. Залежно від робочої поверхні може бути складніше або простіше встановити поверхню на мольберті.
Грунтовка забезпечить більш гладку і більш щільну поверхню для фарби. З акрилом її використовувати не обов'язково, але можна.
Якщо треба перерватися...
Акрилову фарбу не можна "оживити" після висихання, тому, якщо вам потрібно зробити перерву, запечатайте фарбу в герметичному контейнері, щоб вона залишалася вологою. На коротку перерву можна просто покрити палітру поліетиленовою плівкою; на тривалий — поставити всю палітру в герметичну ємність або використовувати мастихін для перенесення окремих кольорів в герметичну тару.
Сушіння
Дайте картині повністю висохнути!
Після того, як ваша картина готова, дайте їй повністю висохнути, перш ніж переміщати. Немає більшого жаху для художника, ніж створення шедевра, а потім випадкове потрапляння великого пальця в мокру фарбу...