Купівля нових дверей в кімнату завжди викликає багато питань: Будівельні магазини і салони пропонують безліч різновидів дверних конструкцій, що відрізняються за матеріалом двері, пристрою, способу відкривання та інших параметрів.
Незалежно від особливостей полотна і типу дверної конструкції, будь-які двері міжкімнатні або вхідні повинні задовольняти функціональним і естетичним вимогам:
- гармоніювати із загальним стилістичним і колірним рішенням;
- зонувати внутрішній простір;
- забезпечувати хорошу шумо - і теплоізоляцію;
- бути надійними, невибагливими в догляді і довговічними.
Знайомство з класифікацією дверних блоків, основними видами міжкімнатних дверей, типами конструкцій, варіантами декоративного покриття допоможе вам орієнтуватися в розмаїтті пропонованих рішень та дозволить вибрати оптимальний варіант.
БУДОВА ПОЛОТНА
По конструкції полотна двері діляться на дві групи:
- щитовий;
- фільончастий.
Щитові двері мають гладку поверхню, вони можуть виготовлятися з цільного щита або мати каркас, заповнений стільниковим наповнювачем з пресованого картону. Це найпростіший варіант дверних виробів, однак за рахунок оригінального декоративного покриття щитові моделі можуть виглядати цікаво і стильно.
Моделі филенчатой конструкції міжкімнатних дверей в обов'язковому порядку мають раму з однією або кількома перекладинами. Утворилися внутрішні секції заповнюють фільонками – глухими або скляними вставками. Місця стику рами з фільонками закривають декоративними штапиками. Такий пристрій міжкімнатних дверей забезпечує різноманіття дизайнерських рішень і робить полотна филенчатое типу широко затребуваними на ринку.
МАТЕРІАЛ ДВЕРНИХ ПОЛОТЕН
Ще кілька десятиліть тому дверні полотна виготовлялися тільки з натуральної деревини хвойних і листяних порід. Однак дефіцит природних ресурсів і висока вартість матеріалу змусили виробників шукати нові рішення. Сьогодні для виробництва міжкімнатних дверей крім деревини використовується МДФ, скло, метал, композити, полімери.
Полотна з масиву цінних порід деревини частіше можна зустріти в преміальному ціновому сегменті. У дверях середнього та економ класу натуральне дерево використовується тільки для виготовлення каркаса. Така конструкція дверей дозволила істотно здешевити виробництво за рахунок застосування недорогої деревини сосни або ялини.
Щоб надати каркасу з хвойного масиву зовнішню привабливість, виробники використовують різні варіанти декоративно-захисного облицювання:
- натуральний шпон;
- штучний шпон;
- ламінована плівка;
- лакофарбові матеріали.
РІЗНОВИДИ ДЕКОРАТИВНОГО ПОКРИТТЯ
Натуральний шпон являє собою тонкий зріз деревини, тому кожне полотно з покриттям з нього має унікальний неповторний малюнок. Його штучний аналог – це міцний і красивий матеріал, що імітує цінні породи деревини. Для обробки дверних полотен використовують два різновиди штучного шпонованого покриття. Перший виготовляється з натуральних пиломатеріалів, які проходять складну технологічну обробку, а покриття являє собою високоміцний пергамент, на який методом 3d-друку нанесено текстуру деревини.
Ламінат являє собою міцну синтетичну плівку, яка імітує фактуру і відтінок природної деревини. Це найдешевший варіант декоративного покриття, його використовують при виробництві дверей економ-класу.
ВИДИ ПОЛОТЕН
По виду полотна міжкімнатні двері діляться на глухі і засклені. Глухі моделі виконуються з непрозорих матеріалів, вони забезпечують повну теплоізоляцію отвору. Засклені вироби комплектуються одним або декількома стеклами різного розміру, форми і ступеня прозорості.
Сучасні технології дозволяють перетворити скляну вставку в справжній витвір мистецтва. В асортименті ви знайдете полотна з піскоструминними візерунками, лазерним гравіюванням вітражними малюнками, фьюзинговим декором, фотодруком.
Особливий різновид рішень дверних полотен-суцільноскляні двері. У них немає каркаса, вони виготовляються з цілісного листа загартованого скла і можуть монтуватися в стандартний дверний отвір або використовуватися в поєднанні зі скляними перегородками.
ВИДИ СКЛІННЯ
Двері зі склом традиційно користуються високим попитом у покупців. Вони надають інтер'єру легкість і елегантність, безперешкодно пропускають денне світло у внутрішні приміщення. Для виготовлення скляних вставок використовуються різні види скла:
- прозорий;
- матовий;
- тонований.
Тонування дозволяє надати склу потрібний відтінок і зберегти прозорість, а матові скляні вставки забезпечують високий рівень приватності, оскільки не дозволяють розглянути, що відбувається в приміщенні.
Щоб знизити ризик випадкового бою скляної вставки, використовують скло дуплекс або триплекс. Це міцне і надійне скління, яке не боїться випадкових механічних ударів. Дуплекс являє собою скло, обклеєне з одного боку плівкою з полімерних смол, триплекс – це два скляних листа, склеєних цією плівкою між собою. Навіть у разі бою таке "безпечне" скління не розлітається на гострі осколки, а просто тріскається, що виключає ризик випадкових травм.
СПОСІБ ВІДКРИВАННЯ
Вибір механізму відкривання – один з головних питань, які належить вирішити перед тим, як замовляти нові міжкімнатні двері. Від принципу руху дверного полотна залежить зовнішній вигляд дверної конструкції, функціональні характеристики, вартість і технологія установки.
За способом відкривання дверні блоки діляться на три основні категорії:
- розпашні – полотно кріпиться до стійки дверної коробки на петлі, а відкривання здійснюється рухом від себе або на себе;
- розсувні-двері рухається по рейковим напрямних уздовж стіни;
- роторні – стулка конструкції повертається навколо осі перпендикулярно площині отвору і зміщується вліво або вправо.
Різновидом орних конструкцій є маятникові двері. Вони здатні відкриватися в обидві сторони – як на себе, так і від себе.
РОЗПАШНІ ДВЕРНІ БЛОКИ-ТРАДИЦІЙНЕ РІШЕННЯ
Найчастіше в квартирах, будинках і офісах встановлюють орні міжкімнатні двері. Вони звичні в експлуатації і прості в установці, забезпечують хороший рівень тепло - і звукоізоляції.
По стороні розорювання дверні блоки діляться на праві і ліві. Праве відкривання увазі, що при русі правою рукою на себе стулка розорюється вправо. Дверні петлі в цьому випадку також розташовані з правого боку. А якщо ви відкриваєте двері на себе, тримаючись за ручку лівою рукою, то такий дверний блок називається, відповідно, лівостороннім, а петлі біля лівих дверей знаходяться зліва.
У орних дверних блоків є і вельми істотний недолік – наявність «зони відкривання». Для нормальної роботи таких конструкцій потрібно виділити вільне місце, що не кращим чином позначається на функціональності і естетики невеликих приміщень.
РОЗСУВНІ ДВЕРНІ СИСТЕМИ-ВІДМІННА ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ І ЕЛЕГАНТНИЙ ВИГЛЯД
Міжкімнатні розсувні двері-універсальне рішення як для приміщень будь-якої площі. Установка зсувних систем в малогабаритній квартирі заощадить дорогоцінні квадратні сантиметри, а в просторих апартаментах розсувні моделі дозволять виділити функціональні зони, дадуть можливість швидко об'єднувати чи роз'єднувати приміщення.
Зсувні дверні блоки діляться на два типи:
- відкатні конструкції – полотно кріпиться на роликові коліщатка і переміщається по напрямній паралельно стіні;
- касетні двері – стулка при відкриванні «заїжджає» в спеціальний пенал всередину стіни.
Відкатні дверні блоки простіше в монтажі, але для їх відкривання необхідна наявність вільного місце уздовж стіни. У разі касет такої проблеми не існує, однак для їх установки треба попередньо облаштувати нішу всередині стіни.
РОТОРНІ ДВЕРНІ КОНСТРУКЦІЇ-ГІБРИДНИЙ ВАРІАНТ
Роторні, або поворотні двері-один з актуальних трендів інтер'єрного дизайну. Цей тип дверної конструкції поєднує в собі переваги орних, маятникових і розсувних систем.
При відкриванні стулка конструкції здійснює ротаційний рух-одночасно зсувається в сторону і розорюється, що і стало причиною її назви. Для цього використовується спеціальний поворотно-розсувний механізм. У відкритому стані полотно виступає з отвору менше ніж на половину своєї ширини, що істотно заощаджує простір.
Роторні двері працюють в двох напрямках - їх можна відкривати на себе і від себе. Вони відмінно зарекомендували себе як в невеликих, так і в просторих приміщеннях. Поворотні дверні конструкції зручні в експлуатації, добре зберігають тепло і забезпечують високий рівень звукоізоляції за рахунок комплектації щітковими ущільнювачами.
ТИПИ ДВЕРНИХ КОНСТРУКЦІЙ
За конструктивним виконанням дверні блоки діляться на дві групи: Одностулкові і двостулкові. Одностулкові конструкції складаються з одного дверного полотна. Ця різновид міжкімнатних дверей – найпоширеніша, оскільки ширина типового дверного отвору зазвичай не перевищує 1-1.1 м.
Двостулкові дверні блоки призначені для широких прорізів. Вони складаються з двох стулок однакової або різної ширини.
Як одне-, так і двостулкові дверні блоки за механізмом відкривання можуть бути орними, розсувними або роторними. Вибір конструктивного рішення залежить від загальної стилістики інтер'єру і переваг власників житла.