Напевно багато потенційних покупців друкарської техніки не раз задавалися питаннями: що краще-придбати кілька різних пристроїв, або наважитися на покупку одного багатофункціонального? Не буде паралізована робота офісу в разі виходу БФП з ладу? Не буде один працівник, який користується в даний момент певними функціями БФП, блокувати роботу інших, в цей же час потребують інших його можливості? Чи можлива заправка картриджів для таких пристроїв? Чи не буде заправка картриджів для БФП коштувати дорожче звичайної заправки картриджів для принтера? Спробуємо дати відповідь на ці та інші питання в рамках даної статті. Гарний та лаконічний дизайн БФП на сайті - printer-snpch.com.ua.
Почнемо з такої важливої переваги БФП, як компактна конструкція. Як правило, такий пристрій вимагає не більше місця, ніж звичайний принтер або сканер. У разі використання БФП застосовуються єдині для всього пристрою драйвери та інше програмне забезпечення, відповідно, відсутні проблеми з сумісністю програм і їх управлінням. Істотно спрощується і з'єднання з комп'ютером — не доведеться мати справу з хитросплетіннями різного роду інтерфейсних шнурів, адже пристрій і системний блок з'єднуються всього одним кабелем. Безумовним плюсом є і те, що сервісне обслуговування (а це і заправка картриджів, і профілактика, і ремонт) здійснюється в одному місці. Вартість БФП, як правило, менша, ніж якби ви купували всі пристрої окремо.
Природно, ідеальних пристроїв не існує, і на ряду з незаперечними перевагами багатофункціональні пристрої володіють деякими недоліками. Наприклад, вихід з ладу окремих "загальних" елементів БФП (скажімо, блоку живлення) повністю блокує роботу як з друкуючим пристроєм і сканером, так і з ксероксним і факсимільним апаратами. Водночас у разі поломки окремих функціональних вузлів сучасні багатофункціональні пристрої забезпечують незалежну роботу інших. Поки здійснюється зарядка картриджів, ви можете без проблем користуватися сканером, відправляти, або навіть здійснювати прийом (в пам'ять) факсимільних повідомлень. Варто також зазначити, що для офісних потреб краще купувати БФП не в ролі основного пристрою, а в якості компактного і зручного додаток до вже використовується "робочих конячок". Якщо ж говорити про домашнє застосування, де основною вимогою є максимальна економія простору, такий пристрій є ідеальною альтернативою окремій комбінації принтера і сканера. А щодо проблеми виникнення затримок в разі необхідності використання відразу декількох функцій БФП можна привести той аргумент, що сучасні багатофункціональні апарати передбачають кілька варіантів паралельної експлуатації. Наприклад, ви можете поєднувати друк з прийомом/передачею факсимільних повідомлень.
Основними постачальниками багатофункціональних пристроїв на вітчизняному ринку є компанії Brother, Canon, Hewlett-Packard, Lexmark, Oki, Panasonic і Xerox.