Перед будівництвом власного житла господарям доводиться обмірковувати безліч речей. Одним з найважливіших питань, що постають перед ними, стає вибір системи обігріву приміщень і спосіб отримання гарячого водопостачання. Так як електроенергія постійно дорожчає, власникам доводиться розглядати і вивчати потенційні Альтернативні джерела. Наприклад, сонячні колектори або теплові насоси noviterm.com.ua (ТН). Незважаючи на те, що обладнання не можна назвати новим, у нас воно з'явилося порівняно недавно, тому його пристрій незнайоме, незвично, незрозуміло. Тому розібратися в тому, що таке теплові насоси, оцінити серйозність недоліків і їх незаперечні переваги, необхідно.
Як працює тепловий насос.
По суті установка дуже схожа на холодильник. Адже принцип дії теплового насоса грунтується на можливості віддати тепло, змінюючи агрегатний стан речовини. А холодоагент, який рухається по замкнутому контуру, може не тільки забирати собі тепло від навколишнього простору, але передавати його йому.
І це доступно побачити, звернувши увагу на роботу звичайного морозильника. У нього всередині все покрито інеєм, а до задньої стінки краще не торкатися. Інакше можна отримати опік.
Схематично установку можна уявити, як систему, яка має три контури:
- Спочатку теплоносій, рухаючись по першому контуру, бере з навколишнього простору тепло, підвищуючи свою температуру всього на кілька градусів.
- Далі надходить у випарник, де віддає це незначне тепло холодоагенту.
- Але останньому цього вистачає, щоб тут же перетворитися в пар, який відразу потрапляє в компресор.
- Там холодоагент стискається. Підвищується тиск речовини, при якому воно значно збільшує свою температуру.
- Гаряча речовина потрапляє в конденсатор. Там воно нагріває воду, яка циркулює в системі опалення будинку.
- Охолодившись, холодоагент з пароподібного стану знову перетікає в рідке.
- І рухається до випарника на початкову точку, де весь процес починається заново.
Для своїх дій теплові насоси для опалення приватного будинку споживають електрику. Але останнє не задіяно в нагріванні тенів або спіралей. Агрегат не створює саму енергію тепла, а служить тільки для активації системи, яка передає його від джерела до споживача.
Конструктивні особливості теплових насосів
В даний час використовуються теплові насоси, що мають різні конструкції.
Так, насос з відкритим циклом застосовують, коли будинок розташований поруч з водоймою. В цьому випадку теплоносій, вода, надходить у відкритий контур, проходить весь цикл і, охолоджуючись, знову зливається у водойму.
Геотермальні насоси закритого типу прокачують теплоносій-повітря або воду, по трубах, закладеним глибоко в землю і прокладеним по дну водойми. Закритий цикл в екологічному плані вважається більш безпечним. До закритого типу відносяться насоси з вертикальним і горизонтальним теплообмінником, які використовуються, коли поблизу немає водойм. Вертикальні теплові насоси застосовуються, коли площа земельної ділянки, на якому розташований будинок, невелика. Іноді вертикальні насоси встановлюють в пробурених поблизу свердловинах.