Сьогодні в мережі представлена велика кількість автомобільних інтернет-магазинів, а також спеціалізованих ресурсів з сервісом пошуку запчастин по VIN-коду автомобіля. Але не всім зрозуміло, для чого це потрібно і як цим користуватися, тому рекомендується детально ознайомитися з алгоритмом процедури підбору деталей в режимі онлайн і її нюансами.
VIN автомобіля: що це?
Vin (Vehicle Identification Number) - це номер, за допомогою якого проводиться повна ідентифікація транспортного засобу. Його єдиний стандарт вперше був затверджений в 1981 році.
Код VIN складається з 17 символів і умовно ділиться на три частини:
- Перша частина іменується WMI (World Manufacturers Identification). Вона складається з трьох цифр, які позначають країну виробника, завод, що випустив автомобіль, і вид транспортного засобу (вантажний або легковий).
- Друга частина є описовою і має важливе значення в процесі пошуку запчастини. У ній закодований тип автомобільного кузова, модель машини і її серія.
- Третя частина (Vehicle Identification Section) містить інформацію про особливості конкретної моделі, а саме, комплектації автомобіля, дату його випуску та підприємство, що здійснило складання транспортного засобу.
Останні символи VIN коду (з 12 по 17) позначають послідовність і рух автомобіля на конвеєрі. Саме вони найбільшою мірою використовуються автоматичною системою в процесі підбору запчастин, відповідних кожній конкретній моделі транспортного засобу. Знайти необхідні запчастини ви зможете на сайті - https://azon.ua/.
Як використовувати ВИН-код?
Підбір деталей по VIN-коду здійснюється двома способами:
- самостійно Користувачем за допомогою інтернет-каталогу автомобільних деталей;
- з використанням відповідної електронної форми на сайтах інтернет-магазинів або спеціалізованих ресурсів.
Часто автовласники задаються питанням: навіщо потрібен онлайн-сервіс підбору по ВИН-коду, якщо будь-яку деталь можна знайти по марці і моделі транспортного засобу? Справа в тому, що Запчастини декількох автомобілів однієї і тієї ж марки за умови їх складання в різних країнах або в різні роки можуть мати деякі модифікації. Підбір запчастин по VIN-коду проводиться з урахуванням всіх цих нюансів.
Системи пошуку запчастин по ВИН-коду автомобіля
Автоматичні сервіси пошуку запчастин по VIN-коду транспортного засобу за своєю структурою і принципом роботи дуже схожі з популярними пошуковими системами, такими як «Яндекс» і Google. Відмінність полягає тільки у вузькій спрямованості перших.
Як запит використовується ВИН-код машини, а джерелами служать номери деталей, наявних на ринку або доступних до замовлення в певному інтернет-магазині.
Як працюють системи пошуку?
Для позначення кожної деталі завод-виробник використовує унікальний індекс. Аналогічно ВИН автомобіля, даний індекс виконує роль цифрового опису кожної конкретної запчастини. Система пошуку в автоматичному режимі зчитує дану інформацію і визначає всі необхідні дані для підбору деталі, а саме:
- марку автомобіля;
- місце виробництва транспортного засобу;
- рік випуску;
- найменування заводу-виробника.
Отримані дані порівнюються з індексами наявних на ринку або в інтернет-магазині запчастин. За результатами аналізу система визначає відповідну деталь, яка може бути використана для установки на конкретну модель машини.
Алгоритм самостійного пошуку
Електронні каталоги містять таку ж повну інформацію про деталі транспортних засобів, як і друковані видання. При цьому вони швидше оновлюються і більшою мірою підходять для масового використання. Алгоритм підбору деталей з їх допомогою складається з декількох простих кроків:
- Пошук відповідного порталу за допомогою пошуковика.
- Заповнення електронної форми. В поля необхідно ввести інформацію, запитувану системою: марку і модель автомобіля, його VIN, найменування запчастини та ін.
- Натискання кнопки "Пошук".
Програма зробить аналіз введених даних і за результатами звірки видасть відповідні варіанти. Користувачеві залишиться вибрати деталь по її номеру.
Алгоритм пошуку за допомогою спеціальних сервісів
Алгоритм автоматичного пошуку на сайті інтернет-магазину складається з наступних кроків:
- Вхід на сайт торгового майданчика.
- Введення запитуваної системою інформації та ВИН автомобіля у відповідні поля електронної форми.
- Запуск процедури пошуку натисканням відповідної кнопки.
Потім можливо два варіанти розвитку подій:
- Система знайде в базі даних відповідну запчастину і видасть інформацію про неї на екран. Користувачеві залишиться тільки оформити замовлення.
- Запит буде оброблений менеджером майданчика. Відповідальний співробітник інтернет-магазину зв'яжеться з користувачем для узгодження замовлення і умов доставки товару.
Пошук по ВИН-коду-проста процедура, яка не вимагає наявності у користувача будь-яких спеціальних навичок і умінь. З її допомогою можна отримати більш точну інформацію про відповідні деталі автомобіля, ніж при їх пошуку по марці і моделі транспортного засобу. Таким чином замовлення запчастин займає набагато менше часу, ніж в інших випадках, а ймовірність придбання деталі, яка може виявитися невідповідною, майже виключена.