Перевезення існують з тих пір, як з'явилося людство. З розвитком дипломатичних відносин між ранніми країнами виникли і перші міжнародні перевезення. Революційним стрибком в історії перевезень був винахід колеса і використання приручених тварин – коней, волів, собак – в якості живої тягової сили. Наступним витком прогресу стало створення механічних транспортних засобів на двигунах зовнішнього і внутрішнього згоряння і електричній тязі: паровози і пароплави, тепловози і теплоходи, автомобілі і т. д.
Трохи з історії міжнародних перевезень
Якою б великою і багатою не була територія країни, завжди знайдеться той чи інший товар, якого йому не вистачає, але який в достатку є у сусідів. Історичні торговельні напрямки, такі як Великий Шовковий шлях, протягом багатьох століть закріплювали господарсько-економічні зв'язки між далеко віддаленими регіонами.
З розвитком мореплавства і відкриттям нових земель Міжнародна торгівля вийшла на новий рівень. Збільшилися швидкості, напрямки та асортимент перевезених вантажів. Головні морські торгові шляхи тримали за собою колоніальні держави Нового часу.
Сьогодні міжнародні перевезення на піку свого розвитку. Вантажі і пасажири доставляються з пункту "А" в пункт "Б" з такими швидкостями, про які торговці минулих часів і не мріяли. Науково-технічний прогрес породив безліч видів транспорту і відповідні
Види перевезень:
- автомобільний,
- залізничний,
- повітряний,
- морські та річкові.
Окремий різновид перевезення-трубопровідний транспорт, в якому переміщається не сам транспортний засіб, а тільки об'єкт перевезення: Нафта, газ або вода, Сипучі матеріали. За територіальним охопленням автомобільні транспортні перевезення поділяються на міські, приміські, міжміські та власне міжнародні, коли місце відправлення та місце призначення знаходяться на території різних держав. Іншими словами, при міжнародних перевезеннях транспортний засіб і вантаж перетинають сухопутні, морські або повітряні кордони суміжних держав.
Транскордонні автомобільні перевезення в силу транспортної специфіки можливі тільки між країнами, що мають сухопутні кордони і пов'язаними мережею автомобільних доріг. На якомусь відрізку шляху автотранспортний засіб, що містить вантаж, може перевозитися по морській або річковій понтонній переправі або залізницею. Залежно від кількості задіяних видів транспорту перевезення діляться на прості і змішані. На приклад - компанія яка здійснює якісне вантажоперевезення Чехія - Україна за посиланням - https://anvi-trans.com/uk/perevozki_czech_republic_ukraina.html.
За характером маршруту перевезення бувають суміжного сполучення між двома суміжними країнами, що мають спільний кордон, і транзитні, що проходять через території декількох держав.
Міжнародні автоперевезення вантажів, пасажирів та їх багажу здійснюються на різних видах автотранспорту. Штучні, рідкі, сипучі вантажі, негабаритні і надважкі предмети перевозяться на вантажівках, сідельних тягачах (напівпричепи) і автопоїздах (один або кілька буксируваних вантажівкою причепів). Залежно від характеристик перевезеного об'єкта використовуються спеціально розроблені під той чи інший вид вантажу типи кузовів: цистерни, контейнеровози, ізотермічні фургони (авторефрижератори) і багато інших.
Транспортно-експедиційні компанії, які виступають посередниками на ринку транспортних послуг, пропонують перевезення двох видів:
прямої відправки, коли доставка вантажу здійснюється на підставі одного документа;
послідовної відправки, коли замовник послуги укладає з кожною транспортною компанією окремий договір перевезення.
Як бачимо, Міжнародні вантажоперевезення-це складна організаційна діяльність, що вимагає не тільки професіоналізму і відповідального підходу безпосереднього виконавця, а й суворого регулювання на міжнародному рівні.
Міжнародні транспортні організації
Міжнаціональні транспортні організації - це неурядові об'єднання, в центрі уваги яких – міжнародні транспортні перевезення.
У числі основних завдань таких організацій:
- всебічне спрощення та уніфікація перевізних процедур;
- представлення інтересів перевізників на різних переговорах, в тому числі на урядовому рівні;
- вироблення однакової нормативної бази в сфері автомобільних та інших видів транскордонних переміщень.
Основними світовими транспортними організаціями в сфері автоперевезень є:
Міжнародна федерація експедиторських асоціацій (FIATA) об'єднує в собі 5 000 організацій-членів усіх форм власності. В експедиторській галузі, яку представляє Фіата, задіяні близько 40 000 підприємств з більш ніж 150 країн світу. У них працюють близько 10 млн.чоловік. В рамках цієї організації були вироблені стандартизовані правила ведення транспортно-експедиційної діяльності.
Міжнародний союз автомобільного транспорту (IRL) складається з 180 національних автотранспортних спілок і організацій, представляє інтереси автотранспортних компаній, що займаються вантажними і автобусними перевезеннями, а також таксомоторних підприємств. Завданням цієї організації є розвиток автомобільного транспорту по всьому світу, підвищення якості автотранспортних послуг.
Ці та багато інших транспортних організацій, хоча і стоять в неурядовому секторі, беруть активну участь в засіданнях міжурядових органів і розробці актів міжнародного права, обов'язкових для всіх держав.