Spotify - найпопулярніший в світі музичний стрімінговий сервіс, значно обганяє конкурентів за безліччю показників. Цей сервіс-справжня музична соцмережа: тут можна додавати друзів, обмінюватися повідомленнями і коментувати музичні новини.
Призначені для користувача плейлисти не тільки доступні за прямим посиланням, але і відображаються в Пошуку, що докорінно змінює процес знайомства з новими аудіозаписами. Рекомендації позбавляються вивіреності комп'ютерних алгоритмів, але набувають людський фактор спонтанності. Быстро скачать бесплатно музыку можно на сайте - zvyki.com.
Будь-який з тарифів включає безкоштовний пробний період протягом трьох місяців. Оформлення підписки не тільки відкриє необмежений доступ до музики, але і підвищить бітрейт до 320 кбіт/сек у форматі OGG Vorbis.
При цьому сервісом можна користуватися безкоштовно. Вам буде доступний весь каталог музики, але з невеликими незручностями — періодичними рекламними вставками, обмеженням на пропуск треків і відсутністю офлайн-прослуховування.
Переваги: наявність безкоштовної версії, високий бітрейт, блискавична робота, безліч додаткових функцій.
Недоліки: трохи перевантажений інтерфейс, особливо в настільному додатку.
Apple Music-другий за популярністю в світі музичний стрімінговий сервіс після Spotify. Володіє великою базою в 60 мільйонів треків. Сервіс пропонує плейлисти для різного настрою і авторські добірки від десятків зарубіжних і російських кураторів (музичних видань і лейблів).
Apple Music підтримує функцію складання користувацьких плейлистів, якими можна ділитися з друзями за посиланням. А ще сервіс вміє рекомендувати відповідну музику на основі раніше вподобаних вам треків.
Безкоштовний пробний період-три місяці.
Переваги: сумісність з екосистемою Apple без установки додаткового ПЗ, злиття з наявною медіатекою, високий Бітрейт (256 Кбіт/сек, AAC).
Недоліки: не дуже хороша робота персональних рекомендацій у випадку з рідкісними і специфічними жанрами.
"Google Play Музика" обійдеться в таку ж ціну: Ви отримаєте необмежений доступ до бази композицій і можливість зберігати треки для прослуховування офлайн. Протягом місяця сервіс можна випробувати безкоштовно.
"Google Play Музика" також пропонує плейлисти за настроєм і створює індивідуальні оновлювані добірки на основі прослуханих треків. Формат композицій - 320 кбіт/сек, MP3, що приблизно відповідає 256 кбіт / сек, AAC від Apple.
Переваги: значна музична база за низькою ціною.
Недоліки: зовнішня непривабливість і незграбність інтерфейсу.
YouTube Music
У цьому стрімінговом сервісі зібрані всі альбоми та композиції, які були коли‑небудь завантажені на YouTube музикантами, лейблами або самими користувачами. Відповідно, нерідко буває так, що ви сьогодні слухаєте свою улюблену пісню, а завтра вона стає недоступною, тому що її Залив простий слухач, який не мав на неї прав.
Музики тут багато, навіть дуже. Правда, точної цифри сервіс не повідомляє, кажучи лише про «мільйони треків». Крім аудіозаписів, YouTube Music показує також і відеокліпи (в тому числі неофіційні) і купу самих різних реміксів. Функції автоматичного підбору музики тут досить непогані, а асортимент різноманітний.
Платна підписка на YouTube Music Premium прибере з програми рекламу, дозволить зберігати треки і слухати їх в офлайн‑режимі, а також відтворювати композиції в фоново або при вимкненому екрані. Її можна випробувати безкоштовно протягом трьох місяців, потім ціна складе 169 рублів на місяць. Крім того, є сімейна (до п'яти осіб) підписка (269 рублів) і студентська (95 рублів).
Переваги: потужний і розумний пошук, велика кількість музичних треків і записів живих концертів в каталозі.
Недоліки: не дуже хороша якість звуку, наявність неліцензованої музики в плейлистах, не найзручніша сортування бібліотеки.
Deezer
Deezer може похвалитися багатою бібліотекою: в базі Сервісу більше 43 мільйонів композицій. Тим, хто часто шукає нову музику, сервіс запропонує функцію Flow. Вона самостійно підбирає треки, які можуть вам сподобатися.
Оформлення підписки істотно підвищити бітрейт відтворюваних композицій (до 320 кбіт/сек), відключити рекламу і відкриє можливість прослуховування треків офлайн. Безкоштовний пробний період-три місяці. Є і Підписка для аудіофілів за музику в форматі FLAC.
Переваги: більше 56 мільйонів композицій в бібліотеці, наявність авторських музичних подкастів.
Недоліки: не найзручніший десктопний клієнт.
Tidal
Цей сервіс відрізняється якістю музики: тут вона представлена у форматі FLAC/ALAC, так що аудіофіли будуть задоволені. У базі Tidal більше 90 тисяч музичних відео і 40 мільйонів композицій високої якості.
Сервіс має кілька рівнів підписки: Premium і Hi‑Fi. Перший відкриває доступ до музики в форматі 320 кбіт/з, AAC (MP3 значно поступається AAC навіть при однаковому бітрейті). Hi-Fi забезпечує можливість прослуховування композицій у форматі FLAC і ALAC.
На жаль, сервіс не представлений в російському сегменті, і для його використання доведеться піти на хитрощі з VPN. Використання Tidal обійдеться дорого: за Premium‑аккаунт потрібно заплатити 9,99 долара на місяць, а за можливість слухати FLAC/ALAC — 19,99 долара. Безкоштовний пробний період - один місяць.
Переваги: ексклюзиви від багатьох артистів, а також композиції в найвищій якості.
SoundCloud
SoundCloud-це не стільки потоковий сервіс, скільки соціальна мережа для любителів музики. Музиканти завантажують сюди свої творіння, а діджеї — ремікси. Потім користувачі слухають їх і обговорюють. Також на цьому сервісі можна знайти багато записів від маловідомих інді-виконавців.
Як основна музична платформа SoundCloud вам навряд чи підійде: бібліотека тут велика, але знайти популярних музикантів вийде не завжди. Та й цілі дискографії тут найчастіше виняток. Але ось як додаткове джерело рідкісної музики сервіс чудовий.
Обмежень у безкоштовної версії SoundCloud практично немає, так що їм можна користуватися, не витрачаючи ні копійки. Ні реклами, ні відсутності перемикання треків. Хіба що деякий невеликий відсоток композицій недоступний і офлайн‑режиму немає. Щоб отримати до всього цього доступ, доведеться купувати щомісячну підписку SoundCloud Go (4,99 долара) або Go+ (9,99 долара).
Переваги: можливість слухати композиції навіть без реєстрації, відсутність реклами і велика кількість інді‑музики.
Недоліки: невелика бібліотека, відсутність багатьох популярних виконавців, не дуже зручна каталогізація.
Jamendo
Все, що було сказано про SoundCloud, справедливо і для Jamendo. Це подібний сервіс, куди незалежні виконавці завантажують свою музику. Тільки тут немає ніяких преміум‑функцій, слухати аудіозаписи можна абсолютно безкоштовно без будь‑яких обмежень, а ще завантажувати їх. Реєстрація для роботи сервісу в браузері необов'язкова.
Використовувати Jamendo в якості основного джерела музики у вас не вийде: тут занадто маленька (хоч і різноманітна) бібліотека. А ось поживитися свіжими треками, познайомитися з раніше невідомими виконавцями або навіть відкрити для себе нові жанри з його допомогою цілком можна.
Переваги: безкоштовний доступ, вхід без реєстрації, відсутність реклами та велика кількість інді‑музики.
Недоліки: занадто скромна бібліотека.