Якщо ви любите сонячні місця, де можна в задоволення позасмагати, покуштувати ароматних південних фруктів і свіжих корисних овочів, а на вечерю замовляти чорноморські креветки і мідії - то Затока стане ідеальним вибором для відпустки.
Затока напевно знайома багатьом хоча б за назвою. Я безліч разів бувала там в дитинстві, і було цікаво повернутися після закінчення 10-15 років в місця спогадів, дещо спливало в пам'яті з підручників історії. Затока спочатку мала назву Бугаз (що при перекладі з турецької означає "горло"). У 1827р.тут побудували навігаційний знак, а в 1851 році його переобладнали в маяк, обслуговуваний сформованою командою матросів з 6-ти чоловік, главою був лоцмейстер. Якісний відпочинок в Затоці, заітайте на сайт - zatoka-ua.com.
В історії значиться, що в 1892 році на Цареградсько-Бугазькій косі на кошти пожертви від капітана пароплава «Тургенєв» б.Багненко та інших осіб була успішно побудована рятувальна станція. У 1916 році тут побудували залізницю, проте її існування припинилося з початком Громадянської війни. У 1918-1940рр. по місцевості простягалася межа між колишнім СРСР і Королівською Румунією. Найпершим серйозним будовою Бугаза став кістково-туберкульозний санаторій, побудований в 1937 році румунським урядом. В принципі, до середини 50-х років ХХв. тут був пустельний пляж, не було нормального транспортного забезпечення. В основному тут відпочивали і оздоровлювалися пацієнти діючого кістково-туберкульозного санаторію. Не дивно, що після входження Задністров'я до складу СРСР, у відомі нелегкі часи голоду і післявоєнної розрухи людям було не до пляжного сонячного відпочинку... Однак з приходом так званої хрущовської» відлиги " бугазькі пляжі ставали все більш популярними місцями відпочинку, спочатку переважно у навколишніх жителів. Вже з середини 1950-х років, разом з початком теплохідного сполучення по Дністровському лиману пляж "Бугаз" став улюбленим курортом жителів Білгорода-Дністровського та його околиць. У 1955 році був побудований залізничний міст через Цареградське гирло, що ще більше привернуло туристів. Під час початку 60-х частими відвідувачами стали жителі Молдови, у міру зростання популярності почали будувати пансіонати і комфортні будинки відпочинку. Перший пансіонат на Бугазькій косі відкрив Білгород-Дністровський РАЙСПОЖИВСПІЛКА в 1961р. Активне дачне будівництво в Сонячній Затоці починалося в кінці 80 - х-початку 90-х.
Зараз вже неможливо уявити Затоку без численних комплексів відпочинку, пансіонатів, переповнених піщаних пляжів. А Ранкове сонце тут таке ж ласкаве, тепле.. чую шурхіт хвиль, знайомий з дитинства. Рік тут обчислюється 200 сонячними днями! Любителі риболовлі знайдуть в Затоці чудові місця-ловляться тут і судак, і бички з камбалою - дорогі вудки нам нарешті стали в нагоді! Була можливість взяти катер в оренду-відмінний улов приніс більше ніж море задоволення! Тут можна відпочити і веселою компанією, і усамітнитися з морем і своїми думками - кожен вибирає свій вигляд і ритм відпочинку.
Helenna