Ви тільки що переїхали, і потрібно підключити Інтернет і ТБ на новому місці?
Або ж вас не влаштовує якість послуг у поточного провайдера: сайти завантажуються довго, зв'язок переривається під час відеодзвінка, А ТВ-канали показують з перешкодами? Якщо перезавантаження роутера, оновлення ТВ-приставки і зміна тарифу не допомагають, варто вибрати іншого постачальника послуг. «Макснет» - https://maxnet.ua/ — оператор зв’язку, який надає повний комплекс якісних телекомунікаційних послуг, серед яких «Інтернет», «Телебачення», «Телефонія» і послуги «Дата-Центру»
Розповідаємо, як вибрати або змінити провайдера і не прогадати.
Чек-лист: з чого почати вибір провайдера
Дізнайтеся, які компанії підключають інтернет і ТБ у вашому домі. Подивіться оголошення в під'їзді, зателефонуйте в керуючу компанію або пошукайте інформацію в Інтернеті.
Почитайте відгуки онлайн або поговоріть з сусідами, які вже користуються послугами провайдера. Так ви дізнаєтеся, чи відповідає якість реальних послуг заявленому.
Перевірте, чи є у постачальника послуг Технічна підтримка, і який у неї графік роботи. Зручно, якщо технічна служба працює щодня. Тоді трапся що, не доведеться сидіти без Інтернету і ТБ всі вихідні.
Дізнайтеся про додаткові послуги. Наприклад, у деяких постачальників послуг можна купити приставку для телевізора і роутер, щоб не витрачати час на пошук в магазинах.
На що звернути увагу при виборі провайдера
Швидкість інтернету. До підключення варто визначитися, для чого вам потрібен Інтернет: чи будете ви тільки читати новини на сайтах і періодично відправляти листи поштою або ж грати в потужні онлайн-ігри по мережі і завантажувати фільми в FullHD на ноутбук. Залежно від цілей швидкість потрібна різна.
Важливо врахувати, хто з сім'ї буде користуватися Інтернетом. Чим більше смартфонів, ноутбуків і комп'ютерів ви плануєте підключати до мережі, тим потужніше знадобиться швидкість.
Наприклад, 100 Мбіт/с вистачить, щоб виходити в онлайн з п'яти пристроїв. Одночасно можна завантажувати фільми на комп'ютер, проходити ігри по мережі, дивитися YouTube, дзвонити через Skype і підключати до мережі телевізор.
А 300 Мбіт / с вистачить тим, хто підключає до Інтернету до восьми пристроїв, викачує фільми в 4K або запускає онлайн-ігри в FullHD.
ТВ-канали. Не забудьте перевірити, скільки і які канали підключає інтернет-компанія. Фільмові, новинні, розважальні та інші — переконайтеся, що в тарифі будуть ті, які цікаві саме вам.
Уточніть вартість додаткового обладнання-ТВ-приставок або супутникових тарілок.
Бонуси та акції. Можливо, провайдер дарує якісь бонуси або пропонує додаткові послуги зі знижкою. Наприклад, хтось пропонує безкоштовні підписки на онлайн-кінотеатри, а хтось-вільний доступ до антивірусних програм. Можна заощадити на послугах.
Вартість тарифу. Абонентська плата може бути вище або нижче в залежності від швидкості інтернету, кількості ТВ-каналів і додаткових послуг. Відкрийте сайти провайдерів, Порівняйте тарифи за ціною і наповненням і виберіть оптимальну для себе пропозицію.
Який тип з'єднання підійде саме вам
Серед критеріїв вибору провайдера варто звернути увагу і на тип підключення до мережі. Адже він буде впливати на швидкість, кількість каналів, необхідність купувати додаткове обладнання.
З'єднання через модем
Щоб підключитися до мережі, необхідний модем і телефонна лінія.
Плюс: не потрібно прокладати кабель до квартири або будинку, адже телефонні лінії є навіть у віддалених селищах.
Мінус: невисока швидкість і нестабільність сигналу — послуги можуть працювати з перешкодами і збоями.
Бездротове з'єднання 3G, 4G, Wi-Fi
Кожен тип має свої сильні і слабкі сторони, але можна виділити спільні риси.
Плюс: можна підключатися практично в будь-якому місці з різних пристроїв.
Мінус: дорога абонентська плата, обмеження по швидкості, залежність від погоди. Для 3G і 4G необхідно купити модем і антену.
З'єднання через оптичний провід
Технік сервісу заводить в квартиру окремий провід, який можна підключити до роутера або безпосередньо до комп'ютера.
Плюс: висока швидкість і недорогі тарифи.
Мінус: підключають таким способом тільки у великих містах.
Супутникове з'єднання
Плюс: підключити зв'язок можна навіть в глухому селі.
Мінус: знадобиться дороге обладнання — тарілка і антена, а абонентська плата може бути вище, ніж при інших способах підключення.