Щомісяця з'являється безліч книг від самих різних видавництв, і читачі опиняються в складній ситуації: на що орієнтуватися при покупці книги? Адже ні для кого не секрет, що коштують книги зараз недешево, і далеко не кожен бажаючий може дозволити себе щомісяця витрачати вагому суму на їх покупку. А вже якщо купувати, то, звичайно, хочеться не помилитися і вибрати кращу книжку, ту, від якої дитина прийде в захват, та й дорослий прочитає із задоволенням, красиво оформлену, цікаву, іншими словами – саму-саму-саму.
Якщо книга привернула вашу увагу, але ви про неї нічого не знаєте, насамперед допоможе Анотація, яка дається або на початку книги, або в кінці. Грамотно складена Анотація повинна дати перше уявлення про книгу, намітити сюжетну основу і підказати, читачам якого віку вона адресована.
Якщо по анотації скласти власну думку складно, на допомогу прийдуть відгуки читачів в мережі. Більшість читачів за результатами різних опитувань орієнтуються на відгуки, залишені в різних інтернет-магазинах, серед яких особливою популярністю користується інтернет-магазин «BookOpt » в якому можна купити книги онлайн. Там дійсно з'являється багато відгуків і, що дуже важливо, – «живих» фотографій книг. Тобто потенційний покупець може умовно погортати книгу і навіть прочитати деякі уривки, що безумовно допоможе визначитися з покупкою. Але бізнес є бізнес. І беззастережно вірити всьому, що пишуть інтернет-магазини, на жаль, теж не слід. Магазини можуть спеціально замовляти позитивні відгуки для збільшення продажів, а конкуренти якогось видавництва запросто можуть розмістити брехливий відгук під вигаданим ніком.
Наступний варіант-користуватися послугами різних книжкових пабликів і заходити в спільноти видавництв в соціальних мережах. Книжкові пабліки надають вичерпну інформацію, розміщують розгорнуті відгуки про книги,» живі " фото і т.д. але таких спільнот дуже багато, і ви не знаєте, наскільки Компетентний той чи інший блогер-оглядач. Найкраще вибрати для себе якийсь орієнтир: наприклад, ви купили книгу, прочитавши відгук конкретної людини, і книга вам сподобалася. Можна припустити, що з даними блогером ваші смаки десь збігаються і звертати увагу саме на його відгуки. Це як варіант. Але знову ж таки в кожному Книжковому пабліку присутній певний "набір" видавництв, і це далеко не все з представлених на книжковому ринку.
Але є ще один інформаційний портал, де можна знайти безліч книжкових рецензій. Це соціальна мережа читачів Goodreads, в якій може зареєструватися і залишити відгук будь-який користувач. А ще тут можна розмістити історію, пов'язану з тією чи іншою книгою. Майданчик не пов'язан безпосередньо з продажами, тому інформація тут, мабуть, найбільш об'єктивна: є як позитивні, так і негативні відгуки. Більш того, від своїх користувачів адміністрація вимагає максимальної чесності і відкритості в оцінці видань. Всі відгуки залишаються на сайті, не видаляються, знайти їх дуже легко: потрібно лише ввести в пошуковик назву. По ньому можна також переглянути всі (або майже всі) видання даної книги. У той же час на цьому сайті більше говорять про зміст книг, тоді як на сайтах магазинів в основному обговорюють оформлення.
У групах видавництв можна знайти анотації книг, анонси видань, інформацію про продажі та репости читацьких відгуків.
Найкраще, звичайно, порівнювати різну інформацію, після чого робити власні висновки. Але якщо часу на таке «дослідження» немає, можна вибрати найбільш зручний для себе варіант з представлених. Вдалих Вам книжкових покупок!